Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chvd 23. 9. 2018 17:51

Ganec píše:Ale problémy s DSLR sa neriešia, ale len "zatĺkajú". A to sa mi nepáči

Sdělil pan Ganec po ukončení své hloubkové inspekce u Nikonu a Canonu.

-- 23. 9. 2018 18:54 --

Ganec píše:Teda ani nemôže byť zaostrené na sieťku.

Ale může.

-- 23. 9. 2018 19:10 --

Davidof píše:Říkal, že za ten konec bude za tři roky ... takže ještě chvilku to hádání vydrží :-)...

Mne by spíše zajímalo, jaká jsou celosvětově a hlavně i u nás procenta lidí i internetových odborníků, pro které je tak jak tak nejdůležitějším kritériem výběru cena systému, který pořizují. // a proto fotí třeba smartphonem na splátky
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 9. 2018 18:28

Tak to fakt nevím :-) jen jsem reagoval na Dudiska a to video co linkoval.

Celkem by to tak mohlo sedět, ještě jedna generace DSLR a šlus. Ať už je to objektivně lepší, nebo ne, nakonec to vnutí všem.


Jinak můj odhad je, že cenu do značné míry vnímá 99% lidí, co fotí. Přinejmenším tak, jestli za víc peněz dostanou lepší fotky (ne).

Ale mobil na splátky, to je pro mě naštěstí už úplně jiná planeta.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 23. 9. 2018 19:01

Já to vnímám okrajově, ale mám pocit, že ceny i mobilů i fototechniky jdou spíše nahoru, než dolů. Kdysi stal iPhone cca do 20 tisíc, ty nové jsou o hodně dražší, atakuje to dvojnásobek. Bezzcadlovky A7r od Sony jsem vnímal někde kolem padesáti tisíc, ta třetí generace je někde kolem 85 tisíc. Za Nikon D850 jsem s nějakými serepetičkami dal skoro tolik, jako za D5.

U toho iPhonu ten pokrok nevnimám, starší modely mi udělají prakticky stejnou službu. U fotoaparátu od Sony a Nikonu pokrok vnímám, ale neberu jako opodstatnění toho cenového nárůstu. Fotky z nich jsou ale na úplně jiném technickém levelu, fyzikální zákony platí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 23. 9. 2018 20:14

Myslim 43 stoji ten nej iphone. Jinak jsem to checkoval a nikdo (z normalnich lidi) nevi, ze C/N vypustili novej stroj bez klu. A ti co si o tom vykladaji na idnesech, jsou svorne konsternovani, ze to neni neco jako PEN nebo jako nejaky OMD s nejakym kompaktnim objektivem.
Vlastne je to prekvapi, ale uz nemaji dost energie, aby zjistili, proc jsou k tomu takovy baga objektivy.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod n3pi 23. 9. 2018 23:21

43k za nej iPhone je hodne v roce 2018? :) Tak to nechci vedet co jste rikali srpen/zari 2007 na E90tku komunikator, ktery v Nokii stal 29.700 :D
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 24. 9. 2018 05:14

To byla jiná doba a jiné očekávání. Já mám z nových iPhonů spíše opačný pocit, třeba to odebrání HW tlačítka, na které jsem si za léta zvykl, mne vysloveně štve. Od iPhone 6 mám pocit “mně to stačí”, nemám potřebu upgradu.

Takže mám nepříjemný pocit z vnucovaného pokroku (ten mám i u bezzrcátek, elektických aut, ...), vůči čemuž se moje konzervativní duše a následně i moje peněženka staví spíše opatrně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 24. 9. 2018 06:48

Srovnání s Nokia komunikátory před cca 11 lety mi nesedí, prtože v té době se tenhle segment rozvíjel. V současnosti je takřka hotovo. furt mám obstarožní Note3 a furt na něm dělám věci co na droidím krámu poslední generace, který má další kraviny co musí užírat více paměti a více vycucají "silnější" CPU a GPU , která na 6" palcích krmí rozlišení jako kráva. Což moje oči prostě neocení, možná před 30 lety. Víc používám iPadAir2, uvažoval jsem o novém, vyzkoušel a pak zase odsunul, až na někdy. Výkon stoje, který jem předloni koupil, mi prostě i teď po dvou letech příjde jako více než dostačující. V Cubasis klidně můžu drtit na sebe kolik chcu kytar, bicí stopu, vokály, prostě to jede stejně svižně jako na PC. Včera jsem si doplnil na cvičení tuhle apku https://www.positivegrid.com/x-drummer/ Foto apky taky jedou rychle, iOS to má dost optimalizované a neřeším kraviny jako u droidu, který mě tedy jinak dost kálí. Mimochodem na droidu si hudebních apkách v kvalitě ohryzku můžou nadšenci ještě dlouho nechat zdát.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 24. 9. 2018 07:30

n3pi píše:43k za nej iPhone je hodne v roce 2018? :) Tak to nechci vedet co jste rikali srpen/zari 2007 na E90tku komunikator, ktery v Nokii stal 29.700 :D

Hehe tak ale to byla jina doba. Kdyz zacinal Eurotel s NMT (1992-tak nejak) tak mobil s handsfree do auta vysel klidne az 50+ a kdyz se to bralo na leasing klidne 100+. A i kdyz pak uz bylo GSM casem, tak mnohe luxusnejsi srojky staly kolem 30.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 9. 2018 07:35

Ja ocenuji, ze to Eplu "funguje"*, ten ekosystem, tak tomu mam vyhrady, nasdilet fotku je porod, jak dostat automaticky vsechny fotky co fotim mobilem do tabletu, tak na to jsem neprisel doted.
Co me nevyslovne irituje, tak to je main page IOS, ty ctverecky jak v roce 2007, panbicek vidi, ze jsem konzervativni a i pres to, ze jsem konzervativni vic nez hodne konzervativni uzivatel, tak tak system mrtvych ctverecku, to je neco jako Octavia I, jakoze bylo to dobry, ale ted je to neco jako lepsi Favorit.
* - proste koupim, 5 let pouzivam a funguje to jako prvni den.
Takze po vyjeti novych kousku jsem udelal to, ze jsem si koupil asi potreti (v ruznych casech pokusy prejit) vlajkovou lod Androidu a svuj iphone jsem dal manzelce, ktera bude tocit 4 a 5 rok amortizace. Posledni pokud s LG G4 ale sponcil po 2 mesicich hodem proti zdi a prave koupi toho iphone co jsem dal ted pryc.
Nicmene vic jak 15 za telefon nedam (a to mam 50% dotaci), takze osobne mam limit do 8 000 Kc.
Ta firma nedopadne dobre.

-- 24. 9. 2018 08:40 --

chvd píše:
n3pi píše:43k za nej iPhone je hodne v roce 2018? :) Tak to nechci vedet co jste rikali srpen/zari 2007 na E90tku komunikator, ktery v Nokii stal 29.700 :D

Hehe tak ale to byla jina doba. Kdyz zacinal Eurotel s NMT (1992-tak nejak) tak mobil s handsfree do auta vysel klidne az 50+ a kdyz se to bralo na leasing klidne 100+. A i kdyz pak uz bylo GSM casem, tak mnohe luxusnejsi srojky staly kolem 30.

Ja jsem mel modem k internetu za pul rocniho platu (40 000 Kč). A to to jelo jenom 9600 kbit/s. Ten princip veci je, ze existuje nejaky trh a nejaka cena obvykla a nejaky pomer cena/vykon. A neni rok 2010, kdy byl Android naprosta tragedie. Tehdy si to taky nechalo zaplatit Blackberry. Ale kretena ze me delat nebudou. Jinak mam ipad pro, z toho mam jeste pocit, ze to odpovida cene, az vymysli verzi s vyrezem za 41, tak sranec.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 24. 9. 2018 08:06

Mobily už dávno neriešim, mám lenovo s extra výdržou (jediná moja extrém požiadavka), v práci som nafasoval nejaký huájvéj :D, poštu a komunikáciu to zvládne, aj angry birds na dlhej porade. Viac netreba.
Fotiť s tým fakt nefotím, maximálne nejakú dokumentačku. Nie že by to nešlo, ale ani trochu ma to s tým nebaví, fakt že nie. Ak nemám na výlete foťák, tak nefotím. Ocvaká to lepšia polovička, potom sa radšej kochám...

Jo a tie ceny? Kto dal za mobil veľkosti kufríka s extra sluchátkom jak v telefónnom automate 100 litrov (moj starý zamestnávateľ), toho fakt nič neprekvapí! Jabčáci sú proti tomu amatéri.

-- 24. 9. 2018 09:09 --

Ozaj čo je s chelom, chýba mi tu!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 24. 9. 2018 08:23

Fotky mi chodí automaticky do iPhonu nebo iPadu přes SnapBridge (jen se musím smířit s tím, že je ti buď pomalé nebo to rychleji vybíjí baterii). Mezi Apple zařízeními pak přes iCloud nebo AirDrop, to mají zvládnuté pěkně. DxO Optics mi také o kousek lépe chodí na MacBooku a MacBook má věrnější barvy, než Lenovo, IBM nebo Dell.

To, co mi vadí u posledních iPhonů je ta psedomodernost a předražení. iPad Pro je v pohodě a v kombinaci s tou tužkou je to paráda, dost často s tím vystačím (moje nároky nejsou velké).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 9. 2018 09:14

Ja nechci mit v mobilu fotky z zrcadlovky. Proste chci vyfotit fotku mobilem a mit ji na "internetu" v privat modu a na vsech mobilnich zarizenich.
Na tom slavnym Androidu co nema ekosystem jsem to dokazal asi za 10 minut.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 9. 2018 10:33

Respektive fotku z DSLR tam dostanu bez problemu na vsech platformach pres aplikaci a WIFI na fotaku. Jde pak o tu praci s fotkou v mobilu. Nepotrebuji automat, ktery me vysosa RAWy do mobilu, nebo neco takoveho.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 9. 2018 10:53

Jestli dobře chápu o co jde, jde o zaškrtnutí, žádné každá fotka z mobilu půjde na iCloud a bude dostupná pro všechny zařízení v Eco systému. To Apple umí, ale mobilem nefotím, takže nepoužívám a nemám zkušenost.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 9. 2018 11:08

To umi. Ale pri mych aktivitach potrebuji aby to bylo vymakany. Vyfotim mobilem, nic neresim, samo se to uploaduje. Za tyden si vzpomenu a jsem na tabletu, potrebuji spustiti aplikaci “photos”, kde mam vsechny fotky, vcetne te tyden stare vyfocene na mobilu a potrebuji kdyz si tu fotku prohlizim, dat “share” a okamzite to nekomu nasdilete. Zadny lezeni do “cloudu” apod.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků