Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 9. 2018 17:53

Dolgor píše:Tenhle chlapík zrovna srovnával Sigmu a Sony G 24/1,4 na Sony A7rIII a taky má k AF Sigmy výhrady.
Ak toto sú "výhrady", tak s DSLR sklami sa potom absolútne fotiť nedá ^^
=> keďže tam tvrdil, že hoci Sony s tou Sigmou ostrí lepšie ako na DSLR, tak tá Sony je v ostrení ešte lepšia
(ak si dobre pamätám .. som vo vlaku a tak si to video už nemôžem pozrieť)

Mne z toho videa najviac utkvelo v pamäti to, že Sony ostrí rýchlejšie ako Sigma.
Čo mi aj dáva logický zmysel: predsa len Sigmy ART sú optimalizované hlavne na kvalitu, nie na rýchlosť.
Okrem toho tá Sony je ľahšia => teda má určite menšie aj ostriace optické členy, čo tiež zlepšuje rýchlosť ostrenia.
(a to ešte nehovorím o tom, že tá Sigma je len portovaná z DSLR skla s vymenenou elektronikou, teda ostriaci motorček nemusí mať ideálny)

-- 21. 9. 2018 19:10 --

chvd píše:Zaostřeno na síťku?
Zostrené je správne: na hráčku 8-)

Určite nebolo zaostrené na sieťku.
Dá sa to aj veľmi jednoducho dokázať.
Vieš ako? :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotofanda 21. 9. 2018 18:13

Mihálnice?
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 21. 9. 2018 18:41

Myslím, že bylo správně zaostřeno na bežkyni.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 21. 9. 2018 18:52

Porovnávat minulou generaci zrcadlovky a nejnovější bezzrcadlovku je zajímavé, jenže vždy je to o tom, jak se to udělá. Správně nastavena Sigma na zrcadlovce zachytí pohyb celkem bez problému, zkoušel jsem to na pingpongu, plážovém volejbalu i Micině skakající do bazénu, nicméně není to level D500. Problém je chaotický pohyb a oproti D500 má starší AF modul se Sigmou viditelně nižší konzistenci, čas od čas mi na D7100 něco “uletělo”, konzistence byla někde okolo 95%. U D500 je to jinak, při správném seřízení se konzistence atakuje 99%, viz měření, které jsem sem před chvíli dal.

Kromě technické a řemeslné kvality mne zaujalo, jak ta Gancova fotka vypadá, asi je to načasováním té fotky, nebo tím, jak tomu sportu rozumí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 21. 9. 2018 20:49

Hele Pemare, jses cilovka pro tuto brasnu? https://highonleather.com/collections/b ... camera-bag
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 9. 2018 21:26

Nevím.

Kdysi jsem měl v hledáčku tohle “Lew Camera Bag by Moore and Giles”, ale nevyhovovalo mi to praktičností a manželka mi řekla, že bych v tom vypadal jako instalatér (to bylo ještě před tou komedií s Kohákem o instalatérovi z Tuchoměřic). Pak jsem viděl v Číně podobnou brašnu od Tenbu, vypadala hodně dobře, od Tenbu mám svůj nejoblíbenější fotobatoh, ale brašnu jsem zatím nekoupil.

Ta první mi tu tvoji trochu připomíná, ale co se týče brašen, módy a stylu, tak v tom jsem dost velká LAMA. U té tvojí se mi více líbí to řešení toho zapínání, u té Rick Lew je jen jeden zapínací řemen.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 21. 9. 2018 22:46

Ganec píše:Zostrené je správne: na hráčku 8-)
Určite nebolo zaostrené na sieťku.
Dá sa to aj veľmi jednoducho dokázať.
Vieš ako? :--

Vzhledem k tomu, že ta fotka je i pohybově rozostřena, půjde si těžko určit, kam bylo reálně zaostřeno.
Pravá strana síťky vypadá minimálně stejně (ne)ostře jako hráčka.
Dokázat se to dá určitě různě, třeba tím, že už jsi to psal?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 9. 2018 08:50

Dolgor píše:Holt si musíme zvyknout, že ani u bezzrcadlovek nebude kompatibilita se third-party objektivy bezvadná.


Souhlas. Znamy ma Tamron 150-600 v prvni verzi a docetl se, ze pry na Nikonu Z s originalnim adapterem nebude fungovat. A jelikoz tahle generace jeste ani nepodporuje TapIn konzoli (nebo jak se ta vec od Tamronu, obdoba USB docku od Sigmy, jmenuje), aby to slo vyresit aktualizaci fw v objektivu, mel by po pripadnm prechodu smulu. Jedina sance by byly neoriginalni adaptery, jestli vubec budou.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 9. 2018 10:35

Ale tam podla mna boli vyhrady maximalne na rychlost a tu samozrejme ani bezzrkadlovky nevyriesia. Tretostranove skla boli a zrejme aj budu pomalsie nez nativne, otazne je len do akej miery je to limitujuce. Pri tych rozdieloch v cenach je to nieco s cim by som ja osobne dokazal zit.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 9. 2018 11:48

Dolgor píše:Holt si musíme zvyknout, že ani u bezzrcadlovek nebude kompatibilita se third-party objektivy bezvadná. Asi to bude lepší než u DSLR a bude to méně problematické u otevřených systémů (Sony) a více u uzavřených (Canon RF, Nikon Z).
Že sa nejaký problémik môže vyskytnúť, to sa nikdy vylúčiť nedá.

Ale problémy, aké bývali s DSLR - ktoré svojim spôsobom MUSEL riešiť každý, kto si kúpil trošku svetelnejšie sklo
=> také sa zatiaľ ešte nevyskytujú, aspoň ja o ničom takom (systémovom) neviem
Viem len o preprodukčných problémoch Tamronu 28-75/2.8, ale to je u kompletne nového systému pochopiteľné.
Navyše to nebol problém kompatibility, ale len nejaká bežná softwarová chybka, ktorá sa hneď vyriešila firmwarom.

kozakm píše:Znamy ma Tamron 150-600 v prvni verzi a docetl se, ze pry na Nikonu Z s originalnim adapterem nebude fungovat.
To je ale už iný problém ako ten o ktorom písal Dolgor.
Fungovanie starých DSLR skiel na nových foťákoch už z princípu treba brať ako problematické.
To vždy bolo a s príchodom MILC to nemá nič spoločné...
(rozdiel je len v tom, že "staré" MILC sklá buď ešte stále fungujú, alebo ak aj nie, tak to nikoho netrápi)

-- 22. 9. 2018 13:35 --

chvd píše:
Ganec píše:Určite nebolo zaostrené na sieťku.
Dá sa to aj veľmi jednoducho dokázať.
Vieš ako? :--

Vzhledem k tomu, že ta fotka je i pohybově rozostřena, půjde si těžko určit, kam bylo reálně zaostřeno.
Pravá strana síťky vypadá minimálně stejně (ne)ostře jako hráčka.
Dokázat se to dá určitě různě, třeba tím, že už jsi to psal?
Takže nevieš ako to dokázať.
Aj som si myslel... :-l

:idea: Na to, aby sa vyvrátilo tvoje "Zaostřeno na síťku?" netreba určiť, kde presne bolo zaostrené :hmm:

Takže nie. Tak ako si napísal, sa to nedokazuje. Zatiaľ si sa k správnej odpovedi ani len nepriblížil :oops:
(ale predpokladám, že po tom mojom vysvetlení už určite tušíš, ako sa to dá jednoducho dokázať)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 22. 9. 2018 12:55

Ganec píše:akže nevieš ako to dokázať.
Aj som si myslel... :-l
:idea: Na to, aby sa vyvrátilo tvoje "Zaostřeno na síťku?" netreba určiť, kde presne bolo zaostrené :hmm:
Takže nie. Tak ako si napísal, sa to nedokazuje. Zatiaľ si sa k správnej odpovedi ani len nepriblížil :oops:
(ale predpokladám, že po tom mojom vysvetlení už určite tušíš, ako sa to dá jednoducho dokázať)

Nevím, ale pomalu začínám tušit, jak vzniklo slovo "génius".
Takže prosím prosím obohať mne a vyjev mi pravdu.

PS. Tuším, že se to dá určit podle odstínu té antuky, ale rád bych znal ryzí pravdu od tebe.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 9. 2018 13:18

Skor to tipujem na nespolahlivost toho CDAF. Myslim, ze PEN by pri ostreni na siet zaostril za nu, na stol a z toho logicky vychadza, ze na siet ostrit nemohol. Na ostrenie na siet by si potreboval DSLR.

PS: tlieskam za podpis :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 22. 9. 2018 13:54

chvd: ostra je sietka aj flasa pod nou, dievcina vyzera byt tiez a tie matrace vzadu by som povedal, ze mozno tiez. Z takehoto rozlisenia sa tazko urcit kde je stred, v kazdom pripade vieme povedat, ze 2m pred a 2m za je ostre, teda ako nejaky priklad ostrenia naprosto mimo :) .. ale Ganec sem raz daval fotky, iduceho cloveka, kde bola DOF podstatne menej, asi tak 20-30cm, neviem uz presne a tam tusim vsetko islo mimo. Ale prehlasil, ze to bol zamer, alebo ze tam slo o nieco ine :D, uz si nepamatam presne. Takze tak...
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 22. 9. 2018 15:30

G... píše:Viem len o preprodukčných problémoch Tamronu 28-75/2.8, ale to je u kompletne nového systému pochopiteľné.

Ty "předprodukční problémy" byly objeveny až po začátku oficiálního prodeje sériových verzí :-D.
G... píše:Navyše to nebol problém kompatibility, ale len nejaká bežná softwarová chybka, ktorá sa hneď vyriešila firmwarom.

Ta běžná SW chybka byl problém s autofokusem a nahodilého chybného ostření. A oprava proběhla "hned" za cca měsíc od začátku prodeje (plus mínus, nechce se mi to hleda).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 9. 2018 16:33

chodec80: ver tomu, že ak sa do času "za cca měsíc od začátku prodeje" stihne nejaký problém objaviť, zverejniť, oficiálne potvrdiť a odstrániť novým firmwarom, tak je to v podstate "hneď".
Alebo vieš o nejakom inom globálnom probléme s objektívmi, ktorý sa vyriešil rýchlejšie? :--

No a podľa dpreview popisu "The issue specifically manifests itself as a complete autofocus freeze or fail" mi to ako človeku čo pracuje so softwarom znie ako bežná softwarová chyba, ktorá sa dá ľahko opraviť.
(naopak: množstvo maličkých "chybiek v rámci tolerancie" ktoré sa kumulujú z rôznych zdrojov, až sa prejavia na konci ako jedna chyba, sa analyzujú/opravujú najťažšie)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků