Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 8. 2018 19:10

Devil007cz píše:P.S.
byl by tady nekdo pro nejaky sraz v Ostrave pro mistni ci z okoli (Frydek Mistek, Havirov, Karvina, Opava, Novy Jicin apod). Proc se nesejit, nepokecat, kdo se chce muze se navzajem prizabit nazivo :-D a ukazat si ty svoje nadhery pripadne. Bez ohledu jeslti ma zrcatko ci ne.

By mě taky zajímalo, kolik je tu lidí z Ostravy. :-)
Srazy (velké) nemám moc rád, protože si tam s nikým obykle nepopovídám, jelikož se pokaždé někdo s někým už baví. :D
Kdyžtak kontakt na mě tady, kdyby někdo chtěl sraz v centru.
https://www.facebook.com/wikxzen
Naposledy upravil wikxzen dne 21. 8. 2018 19:16, celkově upraveno 1
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 21. 8. 2018 19:11

Proste Sony vyfoti všetko a najlepšie ! Koniec diskusie.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 21. 8. 2018 19:22

Není nic jednoduššího, než si to vyzkoušet.

Celkem mne nepřekvapuje, že to někteří obhájci Sony a CSC nedělají, protože kdyby to udělali, tak by třeba vůbec CSC nekoupili. Nebo by koupili, ale přiznali by si, že mně to stačí. Já jsem si to takhle přiznal s autem a lyžema, ale nikomu přitom nevykládám, že moje auto stačí Porsche s performance paketem nebo nebo že by na mých lyžích šel jezdit světový pohár :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 21. 8. 2018 19:32

Neco se stalo a jsou tu korektni tematicke bitky! Kde jsou rumy, hodinky, dovolene?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 21. 8. 2018 19:39

Radek71 ty fakt necitis to napeti? Pemar to mozna nezvladne a ostatni pojedou G kryti.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petrsek 21. 8. 2018 19:57

chvd píše:
Petrsek píše:Devil007: chvd piše same chujoviny od toho je chvd

Klid hóšo, tatík ti neprotáhl komín ci co je ti zase dnes?


Tak s tou tvou přezdívkou jsem mel evidentně pravdu pravdouci, co ta zkratka znamená. Ty ses na ty chujoviny v dupě hodně zatizenej.

Omlovam se za offtopic
Petrsek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zvuk11 21. 8. 2018 20:05

myslím že by si tady někdo zasloužil banána :D a ovoce to nebude
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 21. 8. 2018 20:13

Radek71 píše:Neco se stalo a jsou tu korektni tematicke bitky! Kde jsou rumy, hodinky, dovolene?

Teď se chvilku něco dělo, čeká se, co z Nikonu vypadne, pak se to bude chvilku hodnotit, někdo si to koupí (já asi ne) a bude to porovnávat s tím, co měl a pak se zase vrátíme k dovoleným, protože téma bude na chvilku vyčerpáno, ledaže by si toho Nikona koupil Ganec nebo FOE.

Když jsme u těch dovolených, řeším, kam vyrazit na dovolenou s manželkou příští rok v prosinci, aby tam bylo co fotit, neotravoval tam hmyz a aby tam bylo dobré jídlo, zatím uvažuji o Thajsku, Srí Lance a Malajsii. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět. Zatím preferuji spíše buddhistické země, kvůli pohodě.

Jinak s těmi osobními útoky si dejte pohov, není na to nikdo zvědavý.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 8. 2018 20:15

Napatie bude eskalovat 23.8. o<:) Bohuzial vykonavam v ten den zaskodnicke prace (predsvadobne fotenie), tak si vysledky tejto napatej situacie precitam az v nasledujuci den :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 21. 8. 2018 20:58

Ja beru koupe “prvniho dieslu” automobilky jako velke, velke fandovstvi.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 21. 8. 2018 21:06

Petrsek píše:
chvd píše:
Petrsek píše:Devil007: chvd piše same chujoviny od toho je chvd

Klid hóšo, tatík ti neprotáhl komín ci co je ti zase dnes?

Tak s tou tvou přezdívkou jsem mel evidentně pravdu pravdouci, co ta zkratka znamená. Ty ses na ty chujoviny v dupě hodně zatizenej.
Omlovam se za offtopic

Pravdu jsi mel rozhodne, o tom zadna, hlavne se uz uklidni at ti nerupne cevka.
Omlouvat se nemusis, je zrejmy, ze si proste nemuzes pomoci.

-- 21. 8. 2018 22:08 --

zvuk11 píše:myslím že by si tady někdo zasloužil banána :D a ovoce to nebude

Ale kdepak, dle Lutonskeho neni nijak extremni, kdyz zde nekdo nazyva nekoho jineho chujem. Dle jeho vyjadreni tu nevodi diskutujici za rucicku.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petrsek 21. 8. 2018 21:36

Chvd byl toho večera poněkud neklidný :-D
Petrsek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 21. 8. 2018 21:42

Ondrej Bobek píše:Napatie bude eskalovat 23.8. o<:) Bohuzial vykonavam v ten den zaskodnicke prace (predsvadobne fotenie), tak si vysledky tejto napatej situacie precitam az v nasledujuci den :)


Jojo, DJI ten den predstavi Mavic Pro 2:)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 21. 8. 2018 22:39

Petrsek píše:Chvd byl toho večera poněkud neklidný :-D

Ktereho?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 8. 2018 22:42

pemar píše:
landov píše:Proste Sony vyfoti všetko a najlepšie ! Koniec diskusie.
Není nic jednoduššího, než si to vyzkoušet.
Ja som skúsil ;-) .. aj výsledky skúšania som poskytol: http://www.gancovky.sk/2018/01/rychle-p ... -res-mode/
=> len Olympus dokázal odfotiť lepšie ako Sony ;-] (aj to len kvôli high-res shotu a širšej HO)

Má niekto nejaké iné real-world porovnanie? :--
Je mi to jedno aké .. kľudne aj také, kde Pentax vyhrá nad všetkými .. na tom nezáleží .. hlavne aby sa dalo preveriť (*)

Existuje nejaké jednoznačné (*) porovnanie, kde Nikon vyhral nad Sony?
Lebo porovnania, kde Sony vyhralo nad Nikonom existujú. Ale nikto ich nespochybňuje. Skôr naopak:
=> tieto praktické pokusy bývajú nielen opísané, ale aj následne teoreticky zdôvodnené

(*) preveriteľné=jednoznačné/nespochybniteľné:
- keď sa popíšu zreprodukovateľné podmienky porovnania (aby ich mohol v prípade nutnosti niekto zopakovať)
- keď sa výsledok dá vysvetliť a nedá vyvrátiť žiadnymi preveriteľnými faktami/pokusmi/teóriou
(prípadne sa ten výsledok dá aj skontrolovať na identifikovateľných príkladoch)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků