Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod blacksquare 20. 8. 2018 23:40

Petr Luňák píše:
blacksquare píše:
Dik za odkazy, by se mohlo hodit. Tady je vsak problem v tom, ze ty diry jsou ze strany. Ne zvrchu, kam bych to "kruzitko" mohl zapichnout. Navic tam nemuzu strcit nic napric, kvuli vypoukle cocce :/


Jsem teď na mobilu, nevidím dobře ten obrázek, ale když to přední čočka dovolí, je možné objektiv tou přední částí položit na něco hodně přilnavého (používám gumu), zatlačit a objektivem otočit.
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drátvarle 21. 8. 2018 04:03

a jéjé kutil Petr Luňák kvrví další zařízení, to to zase dopadne :roll: :lol: :D
drátvarle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 8. 2018 07:16

blacksquare píše:Jsem teď na mobilu, nevidím dobře ten obrázek, ale když to přední čočka dovolí, je možné objektiv tou přední částí položit na něco hodně přilnavého (používám gumu), zatlačit a objektivem otočit.


To bylo prvni, co jsem zkousel. Bezuspesne.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 21. 8. 2018 07:45

Mali sme ešte v ZTS v nástrojárni na takéto veci celú sadu nástrojov a klieští v rôznych veľkostiach. Chcelo by to nejakú nástrojársku dieľnu, prípadne známeho automechanika, ak by mali menšie verzie týchto nástrojov.
Prípadne mrknúť do hornbachu a upraviť si nejaké segerové kliešte?
Naposledy upravil bob222 dne 21. 8. 2018 08:04, celkově upraveno 1
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 21. 8. 2018 08:03

Me napadlo kruzitko na plech a ohnout hroty.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 21. 8. 2018 08:19

Nekvalitní šmejd! Prohlasil Ganec.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 8. 2018 08:27

pemar píše:Nemohu si pomoci, ale to slovo věřím je pro majitele bezzcadlovek příznačné :-).
Fidko píše:Tak mne zase slovo "viem" v kontexte k produktu ktory som nevidel a v podstate o nom nikto nic neviem pride priznak fanboystva.
pemar píše:Mnohem častěji než vím, používám v této souvislosti spíše to, že nevěřím. A začínám nejprve slabinami. Teprve když zjistím, že žádná slabina není KO kritérium, začnu si ověřovat pravdivost tvrzení o přednostech. K čemu je mi super lednička, když se mi nevejde do kuchyně!
Neveríš preto, lebo máš zrkadlovku ;-)
Im sa veriť nedá :oops:

Pozorujem to už u vás dlhšiu dobu:
- aby ste si obhájili, že DSLR je ešte stále najlepšou voľbou, tak si musíte klamať sami sebe
-> a keďže o sebe viete že klamete, tak to predpokladáte aj o ostatných
=> no a prejavuje sa to tým, že do poslednej chvíle ničomu neveríte (samozrejme okrem svojich vlastných klamstiev)

Ja nemám problém veriť tomu, že to čo napíšu/oznámia výrobcovia => že bude pravda.
Mňa ešte bezrkadlovky, alebo výrobcovia bezrkadloviek nesklamali natoľko, že by som nemal dôvod im veriť.
No Nikon v súvislosti s novým MILC neoznámil nič zaujímavé, čo by stálo za zmienku!

Či vás vari na tých teaseroch niečo zaujalo?

-- 21. 8. 2018 09:29 --

pemar: keď už riešiš že či sa ti ľadnička vojde do kuchyne .. dal si si podobnú otázku aj pri zrkadlovke? :--
:D
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 21. 8. 2018 08:49

rodri píše:Me napadlo kruzitko na plech a ohnout hroty.


To by išlo určite, len otázkou je, či by pri cene toho kružítka (netuším súčasné ceny náradia) nebolo lepšie zbehnúť do servisu a poprosiť o odtiahnutie.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 21. 8. 2018 08:59

Já bych to dal do servisu, např. v takovém Megapixelu jsou ochotní a tohle by mohli povolit na počkání. Při ceně 70-200 objektivu bych se v tom nerýpal, ale já nejsem měřítko, mám jinou mentalitu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 8. 2018 09:20

Od kdy je Megapixel servis? Vzdyt si tam lamali hlavu i nad Sigma dockem :) To spis Mastalir u Skody by mohl na to mit nastroj. S ochotou na Zbraslavi si nedelam iluze, to by byla IMHO ztrata casu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 21. 8. 2018 09:31

Na Zbraslav by se mi také jet nechtělo, ve Foto Škoda mám zajištěný pravidelný servis a jsem tam velmi spokojený, ale většinou je to hotové až další den, málokdy na počkání. V Megapixelu mi čištění snímače a další drobné služby udělali vesměs na počkání, mám s nimi poslední rok velmi dobrou zkušenost, navíc je vedle restaurace (Avion58), kde dobře vaří. Já bych jim dal šanci, navíc z Mělníka je to blíže než do Škody, ale v případě jakýchkoli pochybností nebo neochoty bych to vzal do Škody.

Se Sigmou sem chystám do AWH, funguje mi dobře, ale s vysokou hodnotou korekce AF, mám trochu strach, ale asi to risknu. Zlaté pravidlo ale říká: “nedávejte do servisu to, co funguje”.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 21. 8. 2018 09:36

Ganec píše:Či vás vari na tých teaseroch niečo zaujalo?

To v zadnem pripade. Su tam same klamstva. Nikon je smejd, ani pinec se s nim neda poradne fotit. Vubec jim neverim.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 8. 2018 09:38

Mimochodem, zírám, že Nikon zlevnil D850 asi o 13 tisíc !
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 21. 8. 2018 09:39

Posledni rok mame s Megapixelem take lepsi zkusenosti nez drive. Skoro uz se da ta firma i doporucit, uz jim chybi jen vyhodit Lukeše.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 21. 8. 2018 09:58

Kdysi jsem takhle vyjmul přední optický člen z Nikkora 80-200/2.8 a čistil jsem vnitřek a šlo to povolit elektrikářskými špičatými kombinačkami, které se vešly do těch zářezů, rozepřel jsem je zevnitř rukou, aby se nesecvakly a neškrábly sklo. Ale jaké jsou poměry na 70-200, to teď nevidím, nemám ho s sebou.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků