Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 8. 2018 00:28

Me bavi ta geniova inovace. Prepiste ucebnice, konec siluet, odted jsou to protisvetlovky.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 18. 8. 2018 04:51

Být Josef Cvrček, klepu se z téhle konkurence strachy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 8. 2018 09:02

Čo si myslíte, že ako bude pokračovať Nikon DX?
Podľa Thoma Hogana budú ďalšie iterácie už pravdepodobne bezzrkadlovky:
The implication of moving to AF-P this way is that Nikon might have selected #1 (current DX mount) as the mirrorless choice for DX .. I hear from trusted sources (note the plural) that Nikon also was working on prototyping a D500-level DX mirrorless body, too

https://dslrbodies.com/newsviews/whats-up-with-dx.html
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 18. 8. 2018 09:32

Syn ma rano vytiahol na ryby, tak som zobral DSLR, ze pofotim nejaku prirodu, ale postastilo sa mu chytit stuku (cca 60cm)
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 8. 2018 09:53

.. a máme tu znova: offtopic .. teda "zakecávanie" (ako vždy, keď vám "teče do bot") ;-)

Mimochdom, v tom Thomovom článku ma zaujala táto veta (že "kto mlčí, ten svedčí"):
Nikon's going to need an answer about what happens with DX soon (no later than March 2019, I'd say). Otherwise, inaction gets perceived as a form of action.


Tak si spravme rekapituláciu reakcií na nedávno preberané témy, ktoré tiež vyžadovali nejakú formu odpovede:

R{eakcia} ganec: "Mne to podľa toho FOE-ho vyjadrenia znie, akoby DSLR novšie ako D300 už ten „faktor radosti“ nemali..."
A{nswer} foe: "Člověk, který je řekněme normální, si užije faktor radosti při cílovém smysluplném užití věci k jejímu účelu."
=> vlastne tým potvrdil moje slová .. že aj vám to znie ako súhlas s mojou vetou, keďže ju ani náznakom nevyvracia?

R ganec: "fakt netuším čo takému pemarovi mohla priniesť D850, okrem radosti že má lepší prístroj ako iní"
R foe: nereagoval, zámerne sa vyhol tejto téme, teda pravdepodobne ani on netuší, načo iné si ju pemar vôbec kúpil

Q{uestion} ganec: "Pozrel si si vôbec tú moju fotku? (alebo si ma len chytal za slovíčka bez znalosti kontextu?)"
Q ganec: "Nevysvetlil som to snáď dokonale?"
A foe: reakcia na nepoloženú otázku, teda zakecávanie => teda predpokladám že si tú fotku pozrel až po tomto príspevku a predchádzajúce vysvetlenie pochopil

Q ganec: "Trúfol si si na posledné zatmenie mesiaca, hoci ho len ledva bolo vidno voľným okom? .. aspoň popíš, ako by si ho fotil s pomocou DSLR"
A foe: trápne mlčanie, z čoho nemožno vylúčiť, že to skúsil, ale nešlo mu to

R landov: "Ja by som bol rad, keby rozvinul to fotenie zatmenia mesiaca...rad sa zasmejem"
A ForeignerOnEarth: zakecávanie, teda predpokladám že mu došlo aký je s tým problém (za čo má u mňa maličký plusový bod) a snažil sa tým ochrániť landova pred trapasom
R landov: "ja som si min.rok (7/8/2017) cvakol ciastocne zatmenie mesiaca"
R bob222: "Čo mesiac, ale taký kvetináč, to je challenge!"

landov, ešte že ťa máme, aspoň pekne vidno aké máte medzery vo fotení.
Rozdiel medzi "zatmením mesiaca" a "čiastočným zatmením mesiaca" je zásadný:
- u zatmenia je také zlé svetlo, ža nefunguje vtedy žiaden autofocus, teda treba zaostriť manuálne
- u čiastočného už mesiac žiari ako lampa a vtedy sa už chytajú všetky foťáky (teda to nie je žiaden problém)
Naposledy upravil Ganec dne 18. 8. 2018 10:02, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 8. 2018 10:01

Uz viem kam smeruje. Ganec ostri na mesiac manualne vdaka focus peakingu ! :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 18. 8. 2018 10:08

Ganec: uz sa nato vykasli, len sa strapnujes .. mimochodom zakecavas ty :) .. a co sa tyka mesiaca, mozno ti uslo, ze pred uplnym zatmenim mesiac svieti stale. Co to znamena pre ostrenie, asi nemusim vraviet. A pikosky typu stupnica nekonecna na objektive ... no, asi to nema zmysel. Dufam,ze zachvilu budes pisat aj clanky o astrofoteni, ked uz teda mas fotku mesiaca :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 18. 8. 2018 10:25

Takze tu mame zase dalsiu bravurnu Ganalyzu. Kedze som nefotil zatmenie mesiaca, ale postol fotku ciastocneho zatmenia mesiaca, tak nas usilovny ganalyzator vydedukuje moje medzery vo foteni...hmm. Ak by som fotil ztmenie mesiaca, tak nemam problem ho sem postnut. Kedze vsak mam tie medzery, tak Ganalyzator ma urcite fotku zatmenia mesiaca - len mi je divne, preco ju sem este nedal ?!
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 18. 8. 2018 10:58

Já jsem vzal dnes D500 a 135/2 a šel fotit stretovky, bylo to fajn, jsem moc spokojený. Dnes asi nebyl žádný velký rozdíl mezi CSC a D500, všechno na manuální zaostřování a celé by to bylo o tom, jestli se bude lépe fotit přes focus peeking nebo přes potvrzení zaostření. U D500 potvrzení funguje přesněji než focus peeking u D850 (i když ho mám nastavený co nejcitlivěji), u CSC by mohlo pomoci zvětšení, ale připadá mi to rušivé kvůli celkové kompozici.

Ono to nebude ani tak o zákaznících, ale o tom, co bude Nikon Canon chtít nabízet.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 8. 2018 11:24

Gance takova rada. Kdyz neco napises a bavi se s tebou dva lidi z deseti znamena to “neco” plus minus, dle situace. Kdyz 9 z 10, tak fakt to ma grady, je to zajimave a mas nejaky prinos. Kdyz se s tebou nikdo nebavi, nebo nereaguje, tak krome asi tri aktualne zijicich lidi na planete jako byl Howking, Einstein a DaVinci (kde vsichni v ucte mlci) to znamena, ze jses uplny mimon, nebo v lepsim pripade pises uplne banality.
Nastesti je dnes mnoho platforem, kde ale uspeje kazdy a tedy lide budou reagovat - to driv nebylo. Akorat tady to teda uplne neni. Musis najit neco s mensi kontinuitou (musis prijit, neco napsat a na tyden utect) a vetsim zaberem (novinky.cz, ruzne FB skupiny apod).
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod n3pi 18. 8. 2018 12:25

pemar píše:Být Josef Cvrček, klepu se z téhle konkurence strachy.

To ani ne, Cvrcek umi spustit photoshop a otevrit v nem fotku aspon :D To G tyto veci nedela. :D

pemar píše:Já jsem vzal dnes D500 a 135/2 a šel fotit stretovky...

Streetovky nebo spise jsi fotil kocky dvounohe? :D
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 8. 2018 13:15

Ten Cvrcek uz je ale davno na Bahamach, ne? Pri cene 2200,- za kurz a minimalne "20.000 spokojenych zakaznicich"... Pred nim uz je asi jen Gursky.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 18. 8. 2018 14:12

Tak já mám svého psychoanalytika, který vykládá, co jsem vlastně myslel tím, co jsem řekl a neřekl.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n3pi 18. 8. 2018 14:30

A nemysli on temi 20k spokojenymi zakazniky spise 20k mailovych adres ktere SPAMuje? :D
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 18. 8. 2018 14:35

Cvrčka šetrite. Chudák má asi rakovinu. Už mi niekoľkokrát poslal "posledný mail".
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků