Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 7. 2018 16:33

Davidof píše:.. na malé dítě jsem použil i focení úplně přes display. To bude asi označeno jako rouhání, ale funguje to tak, že foťák dáš do výšky očí dítěte s vyklopeným displayem a aktivuješ focení dotykem. Když vidíš, že je čas fotit, ťukneš na displayi na místo, kde chceš zaostřit (typicky obličej prcka) a prakticky okamžitě máš ostrou fotku. Reakční doba foťáku byla velmi krátká.
..
No, ale to je možná až příliš revoluční :-)
Už som tu dával video z dpreview (asi E-M5 II roller derby), kde to chlapík tak robil.
Dokonca s nasadenou 40-150 .. vyklopeným displejom .. a foťákom položeným na kolene :-]
Takže asi takto fotievajú viacerí.

Inak vďaka za tip: takýto systém fotenia by sa tiež hodil do toho môjho posledného článku.

Davidof píše:Totéž jde použít i pro sekvenci a AFC.
To ako stlačiť a držať? :--
Vlastne prečo nie .. so zapnutým sekvenčným snímaním by sa to kľudne mohlo správať ako stlačená spúšť :hm

Ale ešte som to neskúšal.
(že ma to doteraz nenapadlo ^^ )

Davidof píše:Ale, upřímně, počkal bych si na to, co vyvede aspoň ten Nikon, teď je doba před bouří.
Podľa rumorsov vydajú len FF .. a bude drahší ako Sony :-l .. takže v tomto prípade je to bezpredmetné...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 7. 2018 17:50

Davidof píše:Jo, máš pravdu. Tak nějak to píšou, zas tak jsem to nestudoval. Hlavně že ti trpaslíčci uvnitř foťáku ví, co maj dělat :-)


Ked uz sme u Panasonicu :) Vonku leje, takze v izbe mam “trochu” tmu. Vsimol som si, ze G9 ma v takom stave napriklad so 100-400 uplne “rozsekany” hladacik. Skoro az mi to pripomina X-E1. So 40-150 je to vyrazne lepsie, ale nie 100%. Vsimol som si to len dnes, tak neviem ci je chyba v nejakom nastaveni, alebo je to proste vlastnost. Nemas podobnu skusenost ?

Zabavne je, ze ked som este na starej E-M1 prepol na C-AF a ostril, EVF sa spomalilo a na G9 ked EVF laguje a ja urobim to iste, laguje to menej :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sesty 18. 7. 2018 18:28

Davidof píše:Podle mě G80 je v setu cca za 22 000, Sony 6500 je přes 40.


Na kachashop je Sony 6500 za cca 23 000. Ale nikdy jsem tam nic nekupoval, nemám žádnou zkušenost.

feanoor: Na 6300 mě malinko vadí, že nemá stabilizaci, ale popravdě při focení dítěte jak někde pobíhá je stejně na dvě věci. Řešení stabilizovaným objektivem jsem nějak úplně vypustil :) Ale důležitější je rozhodně ostření.

Budu to všechno sledovat, nemusím nikam chvátat.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 18. 7. 2018 18:50

Petr Luňák píše:Gance, kompaktni fotoaparat, stejne jako zmineny mobil, nesplnuje kriteria systemu. Takze ne, ty neprovozujes dva systemy.

No,co na to povedat. Je to pako, kedze ani nevie co je sytemovy fotak. Mozno povazuje za system to, ze sa mu vojde do trencli :D :tleskani
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 7. 2018 18:54

O chvilu zacne pocitat aj fotoaplikacie do mobilu ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 18. 7. 2018 19:06

Inac min.vikend sa nenahradzovalo: par Nikonov, Canonov a mobily v prevahe.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 7. 2018 20:09

Fidko píše:Ked uz sme u Panasonicu :) Vonku leje, takze v izbe mam “trochu” tmu. Vsimol som si, ze G9 ma v takom stave napriklad so 100-400 uplne “rozsekany” hladacik. Skoro az mi to pripomina X-E1. So 40-150 je to vyrazne lepsie, ale nie 100%. Vsimol som si to len dnes, tak neviem ci je chyba v nejakom nastaveni, alebo je to proste vlastnost. Nemas podobnu skusenost ?

Zabavne je, ze ked som este na starej E-M1 prepol na C-AF a ostril, EVF sa spomalilo a na G9 ked EVF laguje a ja urobim to iste, laguje to menej :D


Zkusil jsem to a je to tak. Podle mě to je tím, že za daných světelných podmínek je navrhovaný čas výrazně pod 1/60 resp. 1/120 , což je obnovovací frekvence hledáčku. Zkus dát kompenzaci expozice do minusu, mě to pomohlo od toho trhání. Popř. zvednout horní ISO limit, aby se čas dostal aspoň na tu 1/60.

Tohle je trochu divný, zda se mi, že má Olympus to noční focení líp ošéfovaný :-)

-- 18. 7. 2018 21:24 --

Ad focení přes display + AFC + sekvence

Zkoušel jsem to při focení z podhledu a subjekt, který běžel okolo mě, je to celkem funkční.

Jako nevýhodu vidím to, že to dokud je prst na displayi, tak foťák pořád fotí. A podle mě při AFC prostě nefunguje Focus priority, takže klidně vzniknou snímky, kde není ostré nic.

No, je to jen určitá další možnost si hrát :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 7. 2018 04:32

Ono to podla mna nebude tou rychlostou, pretoze v case exponovania je rychlost uzavierky irelevantna. Skor indikuje, ze je malo svetla a to je problem. EVF ma tu prijemnu vlastnost, ze aj z nicoho urobi nieco, takze v blbych svetelnych podmienkach sa snazi to malo co dostane zosilnit a to by podla mna mohlo byt zdrojom problemu. Akurat neviem ako to riesi Olympus. E-M1 II ani necukne a tam by to mozno slo obhajit tym vykonom ktory je asi vyssi nez u Panasonicu, ale ak si dobre spominam, aj E-M10 sa chovala lepsie nez G9 (v tejto situacii). Ja musim vzdy najst taku hovadinu ... :D

Inak novy fw mal prave zlepsovat jas v EVF v pripade blbych svetelnych podmienok, mozno je to sposobene aj tym.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 7. 2018 05:57

Mě připadá, že G9 aplikuje pro hledáček stejné parametry, hlavně max ISO, jako pro vlastní fotku. Když jsem zvedl ten limit, tak to přestalo. A s tím časem to, myslím, souvisí - pokud obraz vzniká třeba expozicí délky 1/10 sec, tak nejde dodržet obnovovací frekvence 1/120 sec, což se při změně obrazu projeví tím trháním.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 7. 2018 06:07

Neviem, priznam sa, ze tomu uplne nerozumiem pretoze ako to chapem ja, ta 1/10s je zaujimava az ked exponujem. Dovtedy je ciselko na displeji podobne ako clona.

V kazdom pripade, az budem doma, vyskusam to :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 7. 2018 06:10

A na čem že si to vyzkoušíš, přiznej se ? ;-)

Nějaký přírůstek ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 7. 2018 06:18

No vies ... potrpim si na to aby to bolo autenticke, takze ziadne simulovane prostredie :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sesty 19. 7. 2018 07:12

feanoor píše:A o rychlost A6300 rozhodně nemusíš mít strach.


Vypadá to, že ten prcek opravdu docela zvládá. https://www.youtube.com/watch?v=G98HfUIY9D8
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 19. 7. 2018 12:39

nova killer feature do csc za 5 rokov ? :D
http://dsl.sk/article.php?article=21363
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 7. 2018 13:00

To bude popálených, až se ty lasery rozmohou ... skutečná killer feature ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků