Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 16. 7. 2018 10:59

bob222 píše:Ako chlapi, tiež mávate fotoabsťák?


Jestli myslis foceni, tak vubec ne. Ovsem pote, co se mi v Brne urval ventil, jisty abstak pocituji :)

Obrázek

Btw exif udava 700mm, kde to vzal? Asi jedine 500mm + TC. Jsem nevedel, ze se to pak sectene ulozi do exifu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 16. 7. 2018 11:47

Mně se to sečtené do exifu ukládá.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 7. 2018 11:59

Ono to dava zmysel, lebo aj fotak (aspon Olympus) zobrazu vysledne ohnisko, takze by som cakal, ze bude aj v EXIFe.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 16. 7. 2018 13:03

Ja jsem kdysi zkousel Kenko na nikkoru 70-300 a tam se to myslim neukladalo. Takze s origo TC to je evidentne jinak.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 16. 7. 2018 13:34

Tohle je Kenko nasazený na 300/4 PF a D850:

ECF86181-3795-427D-A5A3-A6BF083F59C0.jpeg
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 16. 7. 2018 14:09

pemare, koukám, že při focení máš zapnutou GPS. Jak moc Ti to ovlivňuje spotřebu baterie? Já jsem měl lokalizaci zapnutou pořád, ale jelikož foťák při akci nevypínám (mám nastaveno, aby po minutě usnul) přišlo mi že ta GPS nějak moc žere baterii... S gripem mi vydržela asi tak jako s jednou baterkou cca 1000-1200 fotek. O prodlouženém víkendu při focení svatby a vnoučat jsem GPS vypnul a najednou jsem na jednu výměnu náplně gripu nafotil skoro 3000 fotek. Vím že svatba je (alespoň z mého pohledu) hodně časté cvakání, ale stejně v průběhu čtverku, pátku a neděle u dětí, to byla spíše procházková pohoda, anebo občasné cvaknutí na zahradě. Zkoušel jsi spotřebu s GPS a bez GPS? Nebo někdo jiný máte nějaké zkušenosti - docela bych GPS ve fotkách chtěl, ale i když mám 3 páry baterek, stejně se mi ta spotřeba zdá vysoká.

pemar píše: "Tohle je Kenko nasazený na 300/4 PF a D850":
Mám Kenko 1,5 a v exifu se vůbec neobjevuje, jen se mi zhorší světelnost. Canon extender 2x se přizná a přímo mi jej tam napíše, že je to objektiv 70-200 x 2 extender, třeba foceno na 105 mm a celkově ohnisková vzdálenost 210mm
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 7. 2018 14:33

Já mám GPS spojenou se SnapBridge, takže když je zapnutá GPS mám zapnutý i SnapBridge, tj. průběžně přenáším 2Mpx kopie všeho, co jsem vyfotil do iPadu. Tím na jednu stranu plýtvám, protože Bluetooth je zapnutý pořád, ale zase neprohlížím fotografie na LCD displeji. V tomto režimu mi baterie na D500 vydrží někde mezi 600-900 snímky, většinou blíže k té horní hranici, u sérii se výdrž zlepšuje. Na rozdíl od předchozí generace Nikonů jsem u D500 vypozoroval, že zapínáním více ubývají baterie, což ale ze zvyku dělám.

U D850 je situace podobná, jen ta stejná baterie vydrží nevím proč o malinko déle, ale nic zásadního. Na D850 dávám pro foceni sportu nebo akce originální Nikon grip s D5 baterií, což mi dává 9 sn./s., lepší konzistenci AF a dodatečnou výdrž tak minimálně na dalších 5,000 snímků. To už neumím vybít za jedno foceni ani se zapnutým SnapBridge, udělal jsem cca 3,000 fotek a nebyl jsem ani na půlce.

Jestli to nebude tím, že to moje Kenko je novější model. Mimochodem, velká spokojenost, opticky nepoznám rozdíl od Nikonu a na rozdíl od Nikonu je kompatibilní prakticky se vším, naprosto bezproblémový konvertor, jen to mechanické provedení by mohlo být lepší. Spontánní nákup v Číně, podobně jako stativ Sirui a posléze jsem si je oblíbil více, než originály.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 7. 2018 15:55

Moje Kenko 1,5x se do exifu přiznává. Mám ho mnoho let (nákup někdy 2007 nebo 8) a využívám ho skoro výhradně s Nikkor 105 micro, kde mi to pak hlásí ohnisko 150 mm na všech tělech počínaje Nikonem D80.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 16. 7. 2018 19:43

Vypadá to, že 23.7. bude představena bezzcadlovka (y) od Nikonu. Tak uvidíme.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 17. 7. 2018 05:46

No tak to som naozaj zvedavy. Najma ako/ci budu riesit kompatibilitu skiel F.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 7. 2018 07:37

To je pekne s tim Veverim. Ja tam jezdim na abstak taky. Zaparkuju nahore a resim kapli, zespodu pak hrad.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 18. 7. 2018 11:33

Je tu nějak mrtvo... tak přemýšlím nad takovým nápadem. Mám A7R první generace. K tomu 4 pevná skla. Mám to zaměřený na obrazovou kvalitu. Fotím hlavně krajinu občas architekrutu. Postavím to na stativ, pěkně ručně si zaostřím, pochystám filtry a v klidu fotím. Na tohle je to parádní stroj se kterým jsem maximálně spokojený a dostávám dostatečný obrazový výsledek. Pak ale přijde chvíle, kdy chci vyfotit svoje dítě jak pobíhá kolem bazénu a jsem v řiti. Teda ne že by to nešlo, když nasekám sto fotek tak třeba deset je jich nakonec pěkně zaostřených. Ale je to spíš loterie, kam stihne zaostřit a tohle focení už si neužívám tak jako to někde na louce při zapadajícím slunci.

Hodilo by se ještě něco rychlejšího, pohotovějšího s rychlejším ostřením se stabilizací na čipu.

Upgrade na A7R 3 je zcela mimo moje finanční možnosti, stejně tak na A7 3 se zatím necítím. Sice si fototechnika něco na sebe vydělá přes fotobanky, ale je to minimum, takže spíš víc koníček.

Pak se nabízí pořídit ještě jedno tělo, jenže Sony toho moc nenabízí, Sony A6300 nemá stabilizaci a nevím jak je na tom s rychlostí a 6500 je za raketu.

Tak mě napadlo si přibrat ještě jeden systém. Nabízí se Olympus. Nějaký tělo v setu s objektivem řekněme do 25k. Moc se v Olympusu nevyznám, snad by někdo poradil. Stačí aby to bylo rychlejší než zmíněný A7R, co se týká optiky a kvality výstupu, na to by zůstalo Sony.

Je tu někdo, kdo provozuje dva systémy? Nebo je to úplná hovadina?
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 7. 2018 11:53

Ja mám 5D + olympus. Uvažujem, že olouša zmením za fuji.
Ale ako praktickejšie vidím v Tvojom prípade výpredajovú A6000 alebo A6300. Máš to pod jednou strechou a s malými sklami to urobí veľa muziky.
Prípadne kompakt s jednopalcom, tie posledné sú fakt rýchle.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 18. 7. 2018 12:20

Já měl doma současně 3 odlišné systémy, nějak jsem to nebral nějak podle značky, ale podle toho co mi vyhovuje. Nic není definitivní.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 18. 7. 2018 12:25

Presne, pokiaľ človek nemá sústavu skiel za státisíce, tak to není problém.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků