Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 5. 2018 16:24

OMD

Ten CAF - modelová situace - stacionární cíl, zoom 12-100, 5 sn/s - úspěšnost cca 40-50%

Většinou je první snímek OK, druhý až pátý sn. rozmazaný , pak třeba dva OK, atd.

Rychlost zoomování relativně pomalá.

Řekl bych, že zoomování při sekvenci a CAF bych nedělal.

Edit
Hledáček u OMD m2 při tom jak psal Fidko překresluje úplně plynule. Zkoušel jsem to tak, až jsem dostal mořskou nemoc :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 5. 2018 16:27

Ono to bude tym, ze focus MK II chyta lahko, to nie ze nie, ale pri zoome ho strati a neskor sa zase trafi, len ho neudrzi. Toto je asi problem vsetkych CSC hoci sa mi mari, ze pri X-H1 niekde v press release pisali, ze sa na to zamerali, takze ten problem minimalne eviduju a riesia.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 5. 2018 16:31

Rozhodně se snaží ostřit. Lumix ne.

Vlastně musím upřesnit ranní info o SAF - u Lumixu BĚHEM zoomu nemá cenu ani SAF, ale při rychlém přezoomování je lepší spoušť pustit a znovu zmačknout. To přeostří rychleji než CAF a zmačknutá spoušť.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 23. 5. 2018 16:46

Me se hledacek v EM-1 pri C-AF v horsim svetle trha at mam nastavenou kvalitu nebo rychlost. To me prekvapilo, protoze prvni EM-5 to nedelala. Minuly tyden jsem byl na Profi tour Olympusu a u EM-1 II hledacek i v horsim svetle fungoval normalne bez trhani. Ani sledovani pohybujiciho se objektu mi nedelalo problemy, oproti jednicce vyrazny pokrok. Zkousel jsem i DR hledacku a opet celkem spokojenost, lidsky oko to jeste neni ale ze bych mel problem videt neco ve stinech nebo svetlech, to fakt ne. Trochu rozpacitej jsem z CAF, cekal jsem vic, ale na konecnej soud je brzy, premyslim o zapujceni EM-1 II a 40-150/2.8 a uvidim copak, 200-500 od Nikonu me stale laka :-).
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 5. 2018 16:51

Ako som pisal, u E-M1 MK II toto uz takmer vyriesili. Takmer pisem lebo par krat sa mi stalo, ze sa to proste cuklo. Nie takou pravidelnostou ani sposobom ako u MK I, ale dialo sa to. Tusim som niekde cital, ze to moze sposobovat nahla zmena expozicie, alebo tak, ale ... proste, za mna to nie je 100%. Ak by som si mal pre svoje potreby dnes vybrat medzi OVF a EVF, beriem OVF. V buducej generacii EVF uz by to mohlo byt naopak.

Inak to kludne moze byt tym snimacom ako som pisal, kedze ten v E-M1 je odlisny ako bol v E-M5. Sice asi aj EVF, ale nemyslim, ze by v E-M1 bol horsi. E-M1 ma aj znamy problem s dlhou expiziciou kedy prehnane sumy (zrejme zahrievanie snimaca) ktorym E-M5 netrpela.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 5. 2018 16:55

Určitě zapůjčení ano ale zkus si nechat vysvětlit co se dá vlastně u CAF nastavovat, jestli to teda budou vědět. Jsou tam nějaký citlivosti atd, ale je hroznej opruz to měnit a vyhodnocovat.

Kromě toho zoomu plus CAF mi to přijde velmi funkční i na ten sport. Samozřejmě člověk musí využívat silné stránky přístroje a snažit se eliminovat ty slabší
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 5. 2018 17:00

S tym tiez suhlasim. Tu je fakt problem len cena. Mozno som staromodny, ale sportovy fotak s malym snimacom za 2k eur by podla mna jednoducho mal mat tieto veci vyriesene. Aspon teda dinosauri maju ...

A to nehovorim o tom, ze Panasonic ma poriesene aspon to telo. Da sa to drzat. K Olympusu clovek potrebuje grip co su dalsie 2-3 stovky. A tie ceny gripov u Panasonicu ... to uz radsej necham tak.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 23. 5. 2018 17:25

Za mne bych preferoval hybridní hledáček, 95% na OVF a 5% na EVF (manuální skla, statické objekty), který umím vyřešit u statických fotek i jinak. Zatím se žádný EVF hledáček nevyrovná věrností a rychlostí OVF, nejblíže jsou podle mne Sony A9 (má i dobře vyřešený black-out), Leica Q a Sony A7 III. Olympus mi nepřipadá špatný, ale oproti výše zmíněné trojici tam vidím více nectností OVF. U všech vidím to, co mi vadí na všech těch OLED a já nevím jakých moderních televizích, vidím tam takové specifické zkreslení, u těch televizí mi to například ničí požitek ze sledování fotbalu. Nemám to podložené měřením, jsou to subjektivní pocity z prodejny.

Nikon slibuje jakysi skvělý EVF hledáček, zatím tomu nemám důvod moc věřit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 23. 5. 2018 17:39

Kym som mal Fuji x-100s, tak som pouzival hybridny hladacik. Ak by mal taky Nikon CSC, tak by som bol stastny.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 23. 5. 2018 17:51

Mě EVF na X-Pro2 bohatě stačí. OVF-EVF režim je fajn, ale večer či v temnu je to o ničem. V režimu OVF ještě hůř. Prakticky nevidím nic.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 5. 2018 18:16

To je tím, že u toho přepínáš do LCD nebo EVF a oslníš se;-)

Mě na EVF to občasné cukání ani moc nevadí, spíš úpravy expozice na mě působí nepříjemně a unavují mne. Čím kontrastnější podmínky (střídání osvětlených a neosvětlených ploch - jasný den, umělé osvětlení venku, nerovnoměrně nasvícené velké prostory, u ohně apod...) tím nepříjemnější to je.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 5. 2018 22:40

rodri píše:Me se hledacek v EM-1 pri C-AF v horsim svetle trha at mam nastavenou kvalitu nebo rychlost. To me prekvapilo, protoze prvni EM-5 to nedelala.
A to akože vnímaš tak, že foťáky sa zhoršili?
Alebo ešte pripúšťaš, že chyba nie je vo foťáku samotnom, ale len v (nejakom) nastavení?

pemar píše:Za mne bych preferoval hybridní hledáček, 95% na OVF a 5% na EVF (manuální skla, statické objekty), který umím vyřešit u statických fotek i jinak. Zatím se žádný EVF hledáček nevyrovná věrností a rychlostí OVF
Taký hľadáčik ale existuje.
Nielenže ho mala X-PRO 1 z roku 2012, ale má ho aj X-PRO 2 z roku 2016.
Ak teda tvrdíš, že niečo chceš - pritom si to môžeš dovoliť - a predsa to ani len nevyskúšaš (len píšeš "coby kdyby")
=> tak si myslím, že s tebou nie je úplne všetko v poriadku....

Mimochodom, tí čo hybridný hľadáčik majú, si nielenže môžu vybrať už teraz, ale o tom aj píšu/hovoria.
Čo myslíš, ktorú z týchto dvoch možností majú radšej? :kuk:

-- 23. 5. 2018 23:51 --

Dolgor píše:spíš úpravy expozice na mě působí nepříjemně a unavují mne
Radšej to robíš v postprocessingu, teda približne o polnoci (kedy už je kľud a všetci čo by ťa otravovali už spia) .. len kvôli tomu treba obetovať časť spánku .. ?

Lebo podľa mňa je pre telo únavnejšie ponocovanie, ako prinútiť sa k nejakej extra činnosti už pri samotnom fotení...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 5. 2018 03:22

Este stale by som mu nemal nadavat ? Toto su alebo dedukcie 5 rocneho dietata, alebo vylozene provokacia a v prvu moznost neverim, pretoze nikto nemoze byt tak hlupy.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 24. 5. 2018 04:36

Vidis Fidko, je to skoro k neuvereniu, ale moze.

Ganec píše:
Dolgor píše:spíš úpravy expozice na mě působí nepříjemně a unavují mne
Radšej to robíš v postprocessingu, teda približne o polnoci (kedy už je kľud a všetci čo by ťa otravovali už spia) ..


Ty si asi teda vynimka, ze nespis ? Pretoze otravny si ako Yperit ! 8-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 24. 5. 2018 04:53

On Ganec nechce ani chápat (nehodí se mu to do jeho argumentace), že hybridní hledáček u bezzrcadlovky pro mne v tuto chvíli nemá vůbec žádnou přidanou hodnotu, protože zatím u všech bezzrcadlovek jsou jiné (pro mne závažné důvody), proč se jejich koupi vyhnout:

- ergonomie
- disproporčnost vůči špičkovým světelným sklům
- OVF je jiný než u D500/D850/D5, tento typ mi nevyhovuje
- EVF plynulostí a věrností barev nevyhovuje mým požadavkům
- AF (byť se zlepšuje) až na výjimky zaostává při pohybu a zoomování
- výdrž baterie (byť se zlepšuje)
- nelogické MENU, chybějící možnosti nastavení
- nekompatibilita s F-bajonetem a Nikon příslušenstvím, redukce nefungují jako originál
- nekompatibita se SnapBridge a Nikon Image Space
- absence XQD slotu

Nechystám se totiž budovat dva paralelní systémy, ten současný umím třeba i odlehčit “na cesty” nebo přizpůsobit jiným požadavkům.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků