Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 25. 4. 2018 13:13

Radek71 píše:Ta modra, ten mikrokonstrast a polotony toho ptaka mi pripomenuly muj Olympus C720.

Jo tie doby pamätám, olympus mal jasavo modrú a domáce obecenstvo z toho bolo nadšené. Nikon vtedy bojoval s cyan a celkovo občas tá obloha z digitálov vyšla do neskutočnej Narnie...
Aj môj C5050 vedel prekvapiť!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 25. 4. 2018 13:13

Pemar,
me to nic nekazi :-D. Zas tak to moc nezeru a pokud mi nekdo rekne, jak by to mohlo presne vypadat lepe, tak si to rad poslechnu a poucim se (bez sarkasmu). Ale to mi asi nikdo nerekne a byl to jen vystrel do tmy?

Ad k 135/2 manual. Mam ho doma, pouzivam ho rad, protoze je ostry jak britva a fotit s nim pohyb neni az tak tezke. V EVF je dobre videt, kam je zaostreno a kdyz clovek posouva hloubku ostrosti. Neni to lehke, ale taky to neni kdo vi co, kdyz ho clouvek pouziva a vi co od toho cekat.

Ad k tracking CSC neceho do krovi. Rekl bych, ze posledni Sony tela s tim mit problem nebudou, ale ani ty a ani ja nemame zkusenost.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 4. 2018 13:18

Radek71 píše:Mozna jsem to nenapsal jasne rano, ale vzhledem k situaci, nema smysl nesmazat fotku ptaka, ktera je naprosto spickova, protoze fotka vrabce, kterych je asi tri miliardy nema smysl. To je jako vyfotit placatej kamen.
Kazda doba ma svoje, napriklad ja jsem se uz dlouho nechlubil, ze mam igelitku s napisem "Sharp". Ve sve dobe jsem s ni byl ale zatracenej frajer.
Je velke, velke umeni amortizovat fotku dvou mazlych vrabcu na ***** tyci.


Ako je mi jasné, čo tým chceš povedať, ale to máš jak keby si chlapovi, čo po troch rokoch dokončil projekt dvojmetrovej eifelovky zo špajdlí, povedal že už je takých asi 1800+. Myslím, že v tej chvíli je mu to šumák.
Trpká chvíľka nastane až keď mu žena za dva roky povie aby to odpratal z garáže, lebo tam bude nový sušák...
:D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Anarki3 25. 4. 2018 14:38

:) všetko čo ste tu doteraz priložili z tých letoviek je na vymazanie :) ganec je na tom najhoršie - najvačšie mazanice, tak ale on je asi slepúch...
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 4. 2018 15:06

Ja dám fógla jedine vycpatého v kabinete prírodovedy, takže za mňa všetko lepšie ako moje žiadne cvaky v tomto smere.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 4. 2018 16:28

Ale ja rozumim hrani si. Jsou i hry z kterych neni nic, treba Tetris. Dohrajes a na konci nic. Tady mame fotku ptaka. Ja si taky lepim cinskej tank, model. Prodali ho asi 20000 ks, tak jich 10000 bude nekde postavenych.
Me teda fotka vrabce na pokalene tyci prijde level, ze navsteve ukazuju jadrinec z jabka. A muzu to obkecat. Pracuji s ostrym nozem. Musim zvolit spravne uchopeni jablka. Musim vedet kudy zahajit rez. Musim dodrzovat bezpecnost, musim pracovat peclive a symetricky, aby mesicky jablka byly stejne. Ja jsem teda extremne linej, na skale 0-10 jsem ambiciozni 1,4 ale fakt na to nafotit ptaka abych si to povazoval neumim. Zejmena kdyz je to closeup a uz nic jinyho tam neni. Ale ja jsem je nikdy nefotil, spis jsem zoufalej z ty krajiny, to se koukam co jsem nafotil a jedinej bonus je, ze jsem byl na cerstvym vzduchu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 4. 2018 17:00

Co si budeme povídat, ono přílišné zaměření na výsledek k žádné velké spokojenosti nevede. Výsledek vždy mohl být o kousek lepší, stále je co zlepšovat, takže to vedle více k depresi, než k k extázi, kromě těch pomíjivých chvilek vítězství. Soustředit se na proces bývá lepší, byli jsme tam, bylo to fajn, než jsem toho ptáka vyfotografoval, tak jsem byl 2 hod. po ramena ponořený ve vodě, nebo jsem chodil 3 hodiny lesem, než jsem narazil na toho na té fotografii, prostě jako když Lord ukazuje trofeje z cest po Africe, zastaví se u vycpaného lva a má k tomu příběh.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 25. 4. 2018 19:24

Žádný příběh, jen foglové co mi cupitají na zahradě.
P11300201_DxO.jpg

P11300161_DxO.jpg
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anarki3 25. 4. 2018 19:39

v skratke - treba mať postreh na také zábery. a čím menší čip - tým horšie. stáči si pozrieť zábery nado mnou - a to sú neni letovky.
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 4. 2018 20:11

To je slovo chlapa na úrovni ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Anarki3 25. 4. 2018 20:15

Tak too hej no... ospravedlnujem sa, uz budem ticho :)
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 4. 2018 20:50

Chcel by som aby sem teraz MK napostoval vtáka aby sme padli na hubu. Alebo Rodri. Napríklad... :)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 4. 2018 21:14

Anarki

To ne, jen vymysli něco povzbudivějšího, než že všichni jsou cocoti :-)

Grimjaur

Co letovky z dronu, nezkusíš ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 25. 4. 2018 21:26

Myslíš, že mi nějaký fogl v luftě zapozuje? Navíc to má malý čip a leckoho by to fakt mohlo urazit. Dneska jsem se rekreačně proletěl a vyzkoušel chůdičky na podvozek a ND filtry z Číny. 4-8-16-32. Dopadlo to dobře, pro natáčení je to takřka nezbytnost.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 25. 4. 2018 21:40

Takže jedna volavka po extrémním “uměleckém” zpracování, původně měla jít do koše, netrefil jsem toho ptáka, jak jsem původně chtěl:

Obrázek

a ten postproces je trochu moc na efekt, dvoubarevný filtr, není to podle mého vkusu, dost jsem to s těmi efekty přehnal, je to i přeostřené, dělal jsem to na tabletu, ale pro oživení to sem přesto dávám.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků