Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 20. 4. 2018 13:21

hoax píše:Devil: Ber to tak ze FF skla jsou proste velka a tezka. A to braneni Sony je u tebe zrejmy od prvnich postu mimochodem :)

Ano, uz jsem to taky psal, FF skla jsou FF skla, fyzika se okecat moc neda.
Nestydim se, ze fandim Sony, ktere mam. Mel jsem i Canon, ale zmenil jsem kvuli vaze a rozmerum prave v pripade APS-C tela.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 20. 4. 2018 14:02

Já když slyším vyřknout slovo Sony, tak mi vytane na mysli magneťák.
Když uslyším Canon, Nikon, Pentax a nebo Olympus, tak se mi automaticky
vybaví foťák. Hm, čím to asi může být... :-)
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 20. 4. 2018 14:21

tím že Canon nedělá magneťáky?
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 20. 4. 2018 14:44

tim ze Canon dela kopirky :-D
Me se u Canonu v posledni dobe vybavi plno veci a pozitivni to rozhodne neni i vzhledem k tomu, ze to pro me byla srdcova zalezitost a prvni zrcadlovka.

Tyhle zabomysi "valky" jsou o nicem....

Kdyby nebylo Sony, tak cena jsou nekde jinde u Canonu/Nikonu a vyvoj jeste pomalejsi.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 20. 4. 2018 15:07

No to jsou věci, já fotím s Pentaxem a tak přemýšlím, zda nedělají náhodou také třeba šicí stroje... 8-)
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 20. 4. 2018 15:25

No já jsem za Sony rád. Pěkně do toho jdou a tlačí konkurenci. Pro nás zákazníky je to jedině dobře.

Naopak mám pocit, že pro m43 je teď asi těžké konkurovat kompaktností, protože mobily, nebo kvalitou výstupu, protože FF. Takže hlavní consumer segment uspokojí mobily, protože tam ta kvalita stačí a je dost možné, že větší část toho zbytku se spíš přikloní k mirrorless FF.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 20. 4. 2018 15:44

V Sojuzu, v jedné továrně na šicí stroje se jedna nepříliš ideově pevná soudružka pokoušela vynášet součástky, aby si doma jeden po večerech jeden sestavila. Ale ať dělala co dělala, dycky ji z toho vyšel lehký kulomet.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 20. 4. 2018 16:31

Já jsem to počítal, v případě mnou používané kombinace je úspora hmotnosti na 6kg kilogramové sestavě při přechodu z Nikonu na Sony zhruba 200 g. Zanedbatelná.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 20. 4. 2018 22:32

Tohle je stejně nejlepší. Tentokrát troll zabil :-D
Screenshot-2018-4-20 Diskuze – LEGENDY Adobe Photoshop – jeden program vládne všem.png
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 4. 2018 06:49

Měli jsme předevčírem soukromou akci v zoo, dozvěděli jsme se něco zajímavého o zvířatech, bylo to moc fajn, skvělý nápad. Liberecká zoo je na to ideální, taková velmi kompaktní a je tam i možnost zařídit večerní grilování, prostě taková skoro rodinná akce pro menší skupinu lidí. Mne zaujalo to, že nejen kolega, ale i další dvě dámy vytáhly z kufru auta 400mm teleobjektivy, s těmi maskovacími návleky, jedna to měla na monopodu a druhá jen na řemenu přes rameno. Docela jsem zíral, čekal jsem mobily nebo bezzrcadlovky. Já jsem tam s 300 mm PF nevěděl, zda mám závidět jim, nebo sobě. Každopádně jsem neměl tu jejich světelnost a perspektivu, ty moje fotky jsou více “obyčejné”. Ale v tom horku jsem se zase nijak moc nenadřel.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 4. 2018 07:06

Ono je to vzdy o tom co s tym chce clovek robit. Ked niekto jazdi na miesto autom, je mu asi jedno kolko to cele vazi. Ked niekto foti kratkymi ohniskami, je to tiez jedno. Ja si fotak zvycajne beriem na vylety na biku a tam uz je ta vaha citit, takze kompaktnost ocenujem. Do relativne maleho batohu narvem fotak, teleobjektiv, makrac, zakladak a este je tam aj miesto na vodu a drona :) Vystup je kompromis, ale tak a A7 so 100-400 a 70-200 f4 by toho miesta asi zabrala viac.

Zase si viem celkom dobre predstavit FF fotak (ktory nebude vacsi nez mFT) s vysokym poctom mpix ktory bude mat uplne plnohodnotny crop prave pre podporu mensich skiel. EVF by situaciu ulahcilo, kedze by fungovalo stale plnohodnotne (na rozdiel od DSLR) a niektore parametre ako rychlost snimania by sa zase mohli v crop mode znizit. Clovek by tak mal AiO:)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 4. 2018 07:18

Myslím že tahle idea bude narážet na spoustu technických “ale”.

80 MPx FF senzor na tom bude s šumem přece podobně jako 20 MPx MFT senzor, nebo ne ?
RAWy v normálním modu budou obrovské a nároky na objektivy také.

In camera digital magnification v RAWu je podle mě celkem výzva :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 4. 2018 07:51

Tak ale tak stale bude daleko viac detailov. Teda, netusim kolko mpix na FF je nutnych na to aby mal m4/3 vyrez velkost 20mpix, ale vystup ocakavam podobny, no v pripade vyuzitia celej plochy vyrazne lepsi. A aj keby nie, dovod preco by som dnes chcel FF nie je ani tak sum a DR, tie su dnes na celkom fajn urovni aj u mFT, ale prave ta HO.

Co sa velkosti dat tyka, nemyslim, ze by toto bol problem, nakolko aj HW je stale vykonnejsi. Ja mam 5 rokov mainstreamove PC (i3450, 8GB ram, SSD a GTX 660) a povodne bol planovany na dva roky, ale doteraz som nenasiel motivaciu ho menit. Nove PC su niekde uplne inde.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 4. 2018 08:07

U Nikonu je toto možné od prvních FX DSLR, DX skla mají na FX tělech plnou kompatibilitu a je možné si zvolit automatický ořez. Většina lidí to používá jako přechodné řešení, než nakoupí FX objektivy, občas někdo crop používá s teleobjektivy. U potenciálně menších bezzrcátkových FF těl s vysokým rozlišením by to asi dávalo větší smysl, ale lepším rešením na cesty je podle mne mini crop tělo.

...Taky vozím foťák na kole prakticky neustále, ale obvykle mi je jasný, co si mám zabalit. Když jedu za specifickým cílem, beru objektiv konkrétně na něj a nedělá mi problém tam mít např. D750 se Sigmou 180 macro. Když netuším, co bude, a dá se očekávat spíš jen nějaká ta krajinka apod., beru Fujinu s 18-55, o které ani nevím. Když mě místo nadchne, eventuelně se tam vrátím se zrcadlovkou.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 4. 2018 08:11

S tou HO rozumím, jen u sebe vnímám, že pokud pouziju světelná skla, a stačí už 45 nebo 25/1,8 , tak hloubka ostrosti je prvek, který musím velmi pečlivě sledovat, abych měl ostré to, co chci.

Nehádám se o mezní případy, ale věř, že 45/1,2 je pro mnoho portrétů účelnější zaclonit na 2,4-2,8 , protože jinak je půlka tváře mimo HO. A i pro portrét s tváří rovnoběžně s rovinou senzoru je HO na 1,2 (MFT) strašně malá.

Jako v diskusích je to jasný, to se nedá vyhrát. Ale musí se to pak umět používat :-)
Jasně že ekvivalent 24-70/2,8 z hlediska universality a HO na MFT není.

Jo a u těch ptáčků - zase, ať se diskuse vedou jak chtěj, reálně když fotím na 8 m na 300/5,7 (MFT) tak vidím rozdíl v zaostření dvou tří centimetrů. Křídlo ostrý, oko už ne. V lepším případě naopak. Takže budu zkoušet přicloňovat i to MFT. Takže zatím fakt po FF a 600/4 netoužím :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků