Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod feanoor 20. 3. 2018 19:27

Canon EOS M5 byl uveden v září 2016, ty žhavá novinko.

Nedávno jsem měl půjčen Nikon D7100 a jeho displej táhl silně do zelena. Jde to určitě upravit v nastavení, ale default z výroby byl otřesnej.
Naposledy upravil feanoor dne 20. 3. 2018 19:31, celkově upraveno 1
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 20. 3. 2018 19:30

Tak to se omlouvám, press releasy nesleduji. V tom případě je to ještě horší, že to od doby neopravili firmwarem.

Hlavní problém nebyl LCD displej, díky vybledlosti to netahalo za oči, jen ta podsaturovanost. Tu testovací pohlednici někde doma mám, D7100 také, mohu to zkusit, jen se mi nechce tu testovací pohlednici hledat, nevím, kde ji mám (jednodušší je si vzít ve Foto Škoda novou). Porovnával bych kalibrační obrazec, nic jiného, Nikon má jiný barevný profil, než Canon.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod feanoor 20. 3. 2018 20:02

Takže ty sis u LCD na D7100 barvy z výroby nekorigoval?
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 20. 3. 2018 20:15

Necítil jsem potřebu, a to jsem na barvy dost citlivý. Otázka je, jestli to třeba u tvé bylo opravdu v továrním nastavení, já jsem si při pokusu o kalibraci kdysi rozhodil barvy na notebooku :-) A otázka je, jaký rozptyl má Nikon při výrobě a zda to při výstupní kontrole vůbec testuje.

On ten LCD displej na D7100 je sice lepší, než u D50, ale o hodně horší, než u D500. Barvy pak stejně doladím až v rámci úprav v desktopu, případně v iPadu Pro, pokud jsem někde na cestách. Ten LCD displej D7100 je totiž stejně na úpravy příliš malý a dnešní displeje mají už vyšší rozlišení, smysl mi dává jen pro základní náhled. Pro mne je o hodně důležitější hledáček, spoustu fotek ani na displeji neprohlížím.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod feanoor 20. 3. 2018 20:37

Mě ten zelený nádech displeje u D7100 trknul do očí hned. Používám i foťáky jiných značek - Sony, Canon, Panasonic, Olympus, ale s tímhle jsem se ještě nesetkal. Vyfotil jsem pár fotek do JPG a přehodil paměťovku do Sony a tam to vypadalo v pohodě, stejně tak v Canonu. Na tom kusu co jsem měl doma, to prostě barevně ujíždělo.

Podle mě je aspoň přibližná věrnost barev u zadního lcd na DSLR důležitá. I tomu kdo fotí do rawu, to může ušetřit čas strávený potom u počítače při hraní si s WB.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 20. 3. 2018 20:59

U toho mého kusů to určitě není horší, než u Sony nebo Olympusu. Jestli je to horší nebo lepší než zrcadlovka od Canonu nevím, než M5 je to asi lepší. D7100 ale používám jako záložní tělo, ale fotil jsem s D7100 třeba v Ga-Pa a žádný posun bílého sněhu se nekonal.

Jak jsem ale psal, pro mne je mnohem důležitější hledáček a další řeším až na iPadu, včetně promazání, pokud se nechystám nacvakat přes 1,000 snímků, tak mám připojený SnapBridge a přes něj přenáším fotky průběžně, takže jak dofotím, tak už je mám stažené v tabletu, kde se s nimi pracuje o hodně lépe, mám tam lepší software, silnější hardware a k tomu Apple Pencil. A pokud je to zapotřebí, zpracuji doma RAW na desktopu s EIZO monitorem.

S WB je problém jen někdy, největší jsem měl s D7100 v pískovcových skalách nebo v sálech při umělém osvětlení, D500 je o parník lepší.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod antoninn 21. 3. 2018 08:53

Je to "napuosto noumání Vúďo" 8-)
Pri testovacích záberoch sa bežne robia špecifické úkony, závislé od foťákov:
- napríklad na dpreview sa u zrkadloviek robí predsklopenie zrkadla (čo sa u bezzrkadloviek nerobí ^^ )
bla bla bla


Ganče, špecifický úkon závislý od foťáku je při testování taky to, jestli se fotí z ruky nebo ze stolu?

P.S. Pokud chceš být "ftipnej" a používáš k tomu citáty, tak by bylo fajn, kdybys to používal přesně. Lábus v té scénce se jmenoval Luděk, familiérně Luďa a vyslovováno v podání Oldřicha Kaisera s polknutým neznělým L jako Uďa někdy Úďa. I na tomto příkladu je bohužel vidět, že tvé analytické schopnosti jsou suboptimální.
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 21. 3. 2018 09:41

antoninn: naviac, akakolvek analytika stoji a pada na vstupnych datach. Ak mas na vstupe zle data, vystup dobry byt nemoze. A pokial niekto nechce/nedokaze na vstup akceptovat korektne data, tak moze robit cokolvek, vystup bude zly. Druha vec je implementacia spatnej kontroly. Tam ale plati tiez, ze vystup sa musi porovnat s realitou, nie s tym, co chcem, aby vyslo. Proste Ganca nepresvedcis, pretoze sa nikdy nedokaze prepracovat k realite. Proste nechce .. ma svoje prosvedcenie, ktore nie je zalozene na faktoch a jeho argumentacia je podobna ako tych ludi, co su presvedceni o plochosti zemegule. Tych nepresvedcis, ani ked ich vystrelis do vesmiru :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 3. 2018 10:04

antoninn píše:P.S. Pokud chceš být "ftipnej" a používáš k tomu citáty, tak by bylo fajn, kdybys to používal přesně. Lábus v té scénce se jmenoval Luděk, familiérně Luďa a vyslovováno v podání Oldřicha Kaisera s polknutým neznělým L jako Uďa někdy Úďa. I na tomto příkladu je bohužel vidět, že tvé analytické schopnosti jsou suboptimální.
Tak som si tú scénku pustil:


keď som napočítal 10x "Úďo" a ani raz "Úďa", tak som to vzdal .. ale nemáš pravdu
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 21. 3. 2018 10:15

Hm, takze uz jsi expert i na cestinu. Volame nebo oslovujeme patym padem ze, Úde. Úda byl pad prvni.
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 3. 2018 10:19

Aby rec nestala, tak tady pro Pemara cast prirucky od Besipu :)

-- 21. 3. 2018 10:23 --

Ganec píše:keď som napočítal 10x "Úďo" a ani raz "Úďa", tak som to vzdal .. ale nemáš pravdu


Nerikejte mi, ze Ganec netrpi Aspergem^^
Přílohy
IMG_20180321_101710.jpg
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod antoninn 21. 3. 2018 10:27

Lábus v té scénce se jmenoval Luděk, familiérně Luďa a vyslovováno v podání Oldřicha Kaisera s polknutým neznělým L jako Uďa někdy Úďa

Všude ve svém textu jsem použil 1.pád (Luděk, Luďa, Uďa, Úďa), aby to bylo konzistentní. Ve scénce je při oslovování použitý 5. pád. Vnímáš ten rozdíl? Kolikrát jsi prosím napočítal Vúďo?

A jen pro zopakování:
Ganče, špecifický úkon závislý od foťáku je při testování taky to, jestli se fotí z ruky nebo ze stolu?
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 3. 2018 11:02

Petr Luňák píše:Aby rec nestala, tak tady pro Pemara cast prirucky od Besipu :)

-- 21. 3. 2018 10:23 --

Ganec píše:
keď som napočítal 10x "Úďo" a ani raz "Úďa", tak som to vzdal .. ale nemáš pravdu


Nerikejte mi, ze Ganec netrpi Aspergem^^


To s tou krajnicí je rozumné, zejména pokud se motorka pohybuje dostatečně rychle a plynule. Pokud motorka jede příliš pomalu, pak vytváří krizové situace a riskuje, že bude předjížděna a že se najde blbec, který jí předjede natěsno, pak je lepší, když uhne nebo když se plazí u kraje. Ani BESIP nepíše, že se nemáš dívat do zrcátek nebo nevědět o provozu kolem. To, že do zrcátek nemáš koukat víc, než před sebe, to je snad jasné, navíc i proto, že motorka je citlivější na výmoly a překážky na cestě, přeletět přes řidítka není nic příjemného. Musíš počítat s blbci, na silnicích jich jezdí hodně.

Mimochodem, to BMW 1000RR je docela pekelný stroj, u nás mají kluci spíše 1200 GS, což je taková pohodovka. Mně aktuálně motorka nic neříká, ani cyklistika, takže tímhle směrem nic neplánuji.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 21. 3. 2018 11:09

Ganče, pokud tvoje uvažování selže u tak primitivní záležitosti jako je skloňování v příbuzném jazyku, tak to vysvětluje, jak chápeš PR články v nepříbuzných jazycích. Prostě cyp jak Lampa.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 3. 2018 11:15

antoninn píše:Všude ve svém textu jsem použil 1.pád (Luděk, Luďa, Uďa, Úďa), aby to bylo konzistentní. Ve scénce je při oslovování použitý 5. pád. Vnímáš ten rozdíl?
Nezahováraj!
Napísal si, že Kaiser v tej scénke Lábusa oslovoval Úďa. Čo nie je pravda. Každý to vidí a môže aj počuť.
A to len preto, lebo ja som foneticky (aby to vyznelo zaujímavejšie/vtipnejšie) napísal čo som tam počul a pridal smajlíka.

No a namiesto toho aby si (po dôkaze, ktorý dokazuje, že tam naozaj "Uďa" nebolo) uznal že si sa pomýlil, tak tu aj s tajnikom a Grimjaurom trolíte o češtine? To kde sme? :oboze

Mi pripomínate moju dejpisárku, ktorá mi dala z písomky 3/5:
- 3 za odpovede - napríklad že som namiesto "Janko Kalinčiak" napísal "Ján Kalinčiak"
(hoci ako teraz pozerám https://sk.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1n_Kalin%C4%8Diak, "Janko" bol len jeho pseudonym)
- a 5 za gramatiku - tiež za nejakú blbosť .. buď nejakú hrubku, alebo meno napísané malým písmenom
(napriek tomu, že ona našu triedu slovenčinu neučila, ani to nemá nič spoločné s dejepisom)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků