Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 2. 2018 08:01

Plastový bajonet měl třeba Sony A58 a pokud vím, problém s tím nebyl. Stejně tak plno objektivů Canonu má plastový bajonet už léta.

-- 22. 2. 2018 08:14 --

Ohledně K1 Mark II - za dva roky Pentax vylepšil pixel-shift a zvýšil maximální ISO. Není to trochu málo?
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 2. 2018 08:23

Akoze plastovy bajonet na objektive chapem, pretoze tie objektivy ktore ho maju su zvycajne naozaj lahucke. Samozrejme, ani pri fotaku v podobnej lige ako spominany Canon sa asi neda ocakavat, ze sa tam bude pouzivat 600mm f4, ale osobne by som sa asi necitil bezpecne ani pri podstatne lahsich sklach.

Ja mam Canon rad, ich fotaky sa hrozne dobre pouzivaju, ale asi by uz bolo na case predstavit nieco z coho clovek padne na zadok. Toto vyzera ako fotak pre indicky trh.

Pri tom Pentaxe je vidiet, ze sa nepretrhli a ze zmien je minumum, inak by nebol dostupny ten upgrade/oficialna prerabka na vyssi model :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 2. 2018 08:28

Foťák lehkej, objektivy lehký, cílová skupina objektiv nejspíš nikdy měnit nebude... proč ne. Spíš by mě zajímal důvod. Co na náhradě kousku plechu plastem mohli ušetřit? Leda tak hmotnost.

Jinak se shodneme, že by to chtělo přestat chrápat a konečně do toho zase trochu šlápnout.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 2. 2018 08:52

No mas asi pravdu v tom, ze cielovka tie objektivy asi naozaj najskor menit nebude. Mne proste vadi sa setri aj na takto do oci bijucich veciach.

Momentalne je asi jedinou nadejou 7D MKI III (pre Teba asi nezaujimave) a mozno ten FF CSC, ale ako som uz pisal skor, to bude podla mna tiez len nejaky zaklad na sposob 6D. Ale aspon nejaka konkurencia pre SONY.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 2. 2018 09:07

Současná EOS M bezzrcátka se z nějakého mně záhadného důvodu asi fakt prodávají slušně a navíc Canon jejich vývoj v podstatě nic nestojí, vše už mají hotové v kompaktech nebo zrcadlovkách. Tak se na tom asi snaží vydělat co to jde.

7D III si sice nekoupím, ale Canon by si na něm mohl zkusit nějaké progresivnější novinky, takž eby mohl být zajímavý tímhle.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 2. 2018 09:16

Ja sa skor bojim, aby sa 7D MK III vobec dotiahlo na D500. Podla mna to dostane vyklopny displej, udajne podsvietene tlacidla a ostrenie asi bude z 1Dx MK II. Snad trochu vacsi buffer, mozno nejake snimky za sekundu navyse.

Ono to bude urcite skvely fotak podla mna aj so slusnym vystupom (ak nechaju 20Mpix), ale nepredpokladam, ze tam bude nieco co sme zatial nevideli. Ale mne osobne by to bolo jedno. Jedina vec ktora mne osobne na DSLR vadi je to niekedy nevyspitatelne ostrenie pri sklach tretich stran a toto asi Canon nevyriesi. Magic Lantern a teraz aj Nikon D500 sice maju nejaky nastroj ktory dokaze objektiv nastavit podla live view, ale z toho co viem to je k nicomu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 2. 2018 09:28

ForeignerOnEarth píše:Rok 2006, tedy středověk, APS-C zrcadlovka D70, předpotopní předchůdce vyhynutých dinosaurů, k tomu extrémně pomalý objektiv Nikkor AF 35/2D, který je na pinčes nepoužitelně krátký.
Zaostriť sa ti to podarilo, lebo si zaclonil na F4.
No keby si našim takto blýskal bleskom počas zápasu .. tak by si tú zrkadlovku asi už nerozchodil ;-)
pemar píše:Tady je jasně vidět, jak je ten pingpong vizuálně neatraktivní
To preto, lebo to fotil FOE 8-P
pemar píše:třeba takový fotbal, hokej nebo lyžování ani na amatérské úrovni nevypadají trapně. A pokud se k tomu přidá ještě nudný záběr a nic moc kompozice, je vymalováno.
No ja neviem .. najlepšiu lyžiarsku fotku, čo si tu priložil, bola táto:
Obrázek
:oops:

Ale máš pravdu, že "na amatérskej úrovni" by ma to asi fotiť nebavilo .. ešte že už som vo vyššej lige ^^

pemar píše:Každopádně ty fotky, co Ganec dělá, jsou jako z mobilu nebo kompaktu, ale chápu, že mu to technicky i umělecky stačí. Jen by nemusel misionařit a přesvědčovat o své zjevné nepravdě veřejnost, nefotografovi je jedno a fotografa nepřesvědčí.
Z mobilu si tu dával toto:
Obrázek
Fakt si myslíš, že je to porovnateľné? :--

-- 22. 2. 2018 09:29 --

Čo je tentokrát pre teba "moja zjavná nepravda" :?:
Naposledy upravil Ganec dne 22. 2. 2018 09:30, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 22. 2. 2018 09:30

Ja teda musim k veci rici, ze se me obcas stane, ze me neco nadchne a jdu fotit, treba kamarad za 2 tydny rodi a pred mesicem/dvema jsem mu odmitl foceni "tehotenskeho rande" a kdyz mi linkoval cizi fotky "to je skoda, ze to nechces fotit, chtel jsem neco jako tadydle tyto" tak jsem si prohlidl co linkoval a uplne se mi rozlila krev a hned jsem volal, ze o vikendu to nafotime a nafotili jsme to. Ty fotky co me nedchly ani nebyly spickovy ve smysli "nasel jsem to nejlepsi co existuje" ale spis lokalne vyborne, stejny mesto, podobnej typek z hlediska portfolia = toto teda ale umim taky.
No a osli mustek -> po tom co jsem videl ty fotky z stolniho tenisu mam pocit, ze uz nikdy v zivote fotit nechci. To je esence hruzy a nejde o to, ze to nekomu "nejde", ty fotky mi pripominaji par situaci, kdy jsem nekam prisel a na nahodu jsem E-500 se setakem "vystrelil do davu", nalinkoval to a za tyden smazal a vsechny kdo to videli jsem obvolal, ze to byl omyl. Takze mi to pripomina hruzu hruz, horsi nez starej Bruna, takovy ty rozklepany 1/30 uplne zluty fotky kde dva lidi ze tri mrkli, neni videt hlavni artefakt a vpredu je kus nekoho kdo sel okolo. Takovy to jak se stydite za ty predcasny ejakulace v 19 letech.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 2. 2018 09:57

Já třeba včera fotil v Praze malé závody v běhu na lyžích:

Obrázek

Vůbec není třeba jet někam do na světový pohár, nebo se vymlouvat, že zrovna nevyšla zlatá hodinka. Blbej Vypich, 250m okruh technického sněhu obehnaný zábradlím, vedle pouliční osvětlení a křižovatka s autama.

----

Pinčes jsem fotil naposledy před 9 lety APS-H (to ani Ganec neví, co je :D) zrcadlovkou:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 22. 2. 2018 09:58

Když Ganec vedle ping-pongu připustí i amatérské lyžování, tak přidám jedno letošní nepoužitelným šmejdem Nikkorem 70-200/2.8:
DSC_6973.jpg


Jinak se mně líbilo, že jsem tenkrát před 12 lety musel zaclonit na F4, jinak by to nebylo zaostřené.
Na F2 by to zřejmě bylo zaostřené za tu zadní zeď někam do kuchyně.

-- 22. 2. 2018 10:00 --

Kozák: člověče, to je nemožné, Ganec přeci dokázal, že pinčes se musí fotit 150mm eq. a všechno kratší je špatně a všechno delší je zbytečně drahé.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 2. 2018 10:02

Tady bohužel musím dát Gancovi zapravdu, když nesouhlasí s Pemarovým tvrzením "fotky lyžování ani na amatérské úrovni nevypadají trapně"

Obrázek
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 22. 2. 2018 10:10

Keď sem MK napostuje nejaké to argumentačné foto, tak mi to pripomenie kiahne (neštovice). Nemá zmysel do toho ďalej rýpať, lebo si to človek tým škrabaním len zhorší... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 2. 2018 10:18

Samozřejmě micině jedoucí 160 km/h se to nevyrovná :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 22. 2. 2018 10:30

Stejně je to tady někdy zábavný. Ganec po 15 stranách vyvrátí všechny protiargumenty o pinčesu a pak kozakm napostuje 4 fotky. Z toho 3 na široko. Myslím, že se tímto můžeme posunout na další téma :)
Naposledy upravil hoax dne 22. 2. 2018 10:34, celkově upraveno 1
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 2. 2018 10:32

Jen dvě, ta poslední bude 70 mm, tipl bych
kozakm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků