Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 19. 2. 2018 07:59

Grimjaur píše:Pro svou potřebu jsem si udělal srovnání dvou rozdílných koncepcí stabilizace, tedy 3 osý kardan oproti stabilu na senzoru podpořeného optíckou stabilizací ve skle. Předem říkám, že jsem se sestavou docela mlátil, takže to trošku znevýhodňuje foták.
https://www.youtube.com/watch?v=rn_tDNEeQkY
A takhle jsem si to poskládal pro natáčení.
sestava.jpg


-- 18. 2. 2018 20:30 --

Jo a ilustrační foto je iPajdou Air2.


To už vypadá skoro jak klingonská bojová loď! :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 2. 2018 08:25

Pěkný rozdíl a díky za test. Gimbal jasně vede v účinnosti, stabilizace čipu/objektivu zase v praktičnosti.

Jinak mě napadá, jestli Pemar nepíše do diskusí na živě.cz pod přezdívkou dolph1888?
https://www.zive.cz/clanky/fitt360-nasa ... comments=1
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 2. 2018 09:24

On ten Mavic je v ceně jednoho objektivu, takže ho možná na hraní koupím také, ale zatím to mám v kategorii vyhozené peníze, předpokládám, že ta stabilizace a kvalita obrazu se bude ještě zlepšovat, ale na to, jaká je to hračka, mne to docela příjemně překvapilo.

MK: nejsem to já.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 2. 2018 09:32

Ja jsem teda fakt zvedavej, jakou to hype bude mit vydrz. Me prijde dost bomba, ze clovek vybehne někde na Petrovy kameny nejaky trail 10km a "celou dobu" ho smiruje jeho vlastni dron a pak se z toho sestriha 2min video v nadherne prirode v neovyklem pohledu.
Jakoze jsem skeptickej, tak toto se mi libi. Problem bude az to bude delat kazdej a 4/5 to nebudou umet.
Uz mam dva znamy na FB co to maji a nehovi tomu, podivame se na to ale max 10-20s, kdyz to bude spickovy video, tak se podivam na celych 2-3 minuty, ale mam podezreni, ze pokud tam nebude avizovany pad do 200m propasti, tak na to proste za rok koukat nebudu.
Rozdil mezi videem a fotkou je prave v tom, ze fotka je mimochodem, mihne se a vsechno tam muze byt a za sekundu zjistim, jakou to ma bonitu, na video musim explicitne koukat.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 19. 2. 2018 09:48

Presne, foto proste omrkneš a máš to líbí-nelíbí.
Video chce fištróna viac ako len nadšenie, chce to fakt o tom niečo vedieť, inak sú to stále len tie "prvé kroky malej adélky - 25 minút" - rodina nadšená, babka slzí, a zbytok sveta útrpne nechápe PREČO to niekto zverejní???
Pre začiatok by som začal celosvetovou kampaňou "ak natáčaš video, prosím mobil naležato"!!!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 2. 2018 09:59

Ja uz jsem dal, ja resim, jeslti se budu schopen koukat na dobry videa. Ja uplne vidim, jak me bude vytacet ten vystup "odzoomovani" a nalety nad hlavni motiv apod. Ja se takto nemuzu divat na vetsinu filmu, kde vidim tu unifikovanou praci kameramana a rezie, typicky americka produkce "vystupovani z auta", "pruchod chodbou", "hrnek s kafem v ruce"... a to maji vic moznosti nez chlap s dronem na jizerske padesatce.. .zatim me to bavi.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 19. 2. 2018 10:32

Pemar, S GoPro nějaké zkušenosti mám, v jedné TV jsem nafasoval ke kamerám ještě tu krabičku, tehdy v nějaké nej verzi tuším trojkovou řadu. Použil jsem to snad jednou, jinak párkrát k tomu zkusil najít cestu na několika výletech do světa a pak to skončilo zahozené v šuplíku. Výstup z Mavic Air jev tomhle punktu o dost lepší, tedy po z pracování z png, jpeg mě jako obvykle vůbec neuspokojí. Co se týká videa, tak tam je situace o dost lepší a díky profilu Cinelike D je obraz dost použitelný i na nějakou přesně připravenou práci. A nemusí jít jen o lítání. I když to nakonec vypadá takže i pod foták koupím nějaký kardan. Natáčet s Dronem v závěsu není vážně žádný problém, ale chybí tam zvuková stopa, cože dává smyl, protože ten prcek dělá docela rámus i tak. Ve vzduch už je to víc v pohodě. A kravál letícího včelstva jede přesně podle Renčínovo-Dlabáčkovy poučky: "Blbost vzdalující se od nás, zdá se býti menší"
Jo a je to s ním fakt zábava, pohoda a když se povedou nějaké ty záběry s ohledem na počasí, tak není co řešit. Profi lítání mě neláká ani omylem, to nechám na jiných a rád.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 2. 2018 13:39

Keď už riešite video, tak včera vedľa nás nás trénovali dve holanďanky s trénerom.
Kamoš si ich nahral: https://www.dropbox.com/s/9zzi56aovwkvo ... k.mp4?dl=0
fotka by to asi vyjadriť nevedela :-))

pemar píše:Ony obecně hráčky pingpongu až na výjimky nemají pěkné postavy, nejsou to žádné vychrtliny jako v gymnastice nebo v baletu.
Mne sa náhodou väčšina pingpongistiek páči.
(alebo možno ma vždy nejaká zaujme natoľko, že mi tie "horšie sformované" neskazia dobrý dojem)

No a naša Miška má asi najlepšiu postavu z dievčat čo poznám (hoci je to skôr tým, že predtým akvabelovala):
Obrázek

Škoda len, že to ešte moc dobre nevie: http://gancovky.sk/obrazky/digiarena/P9 ... rafila.JPG

EDIT: zmenená fotka na link
Naposledy upravil Ganec dne 19. 2. 2018 13:58, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 19. 2. 2018 13:54

Tu fotku ze predu jsi nemel davat, tim jsi ten cely dojem zkazil.
Na jake casy/ISO tam to foceni vychazelo? Pocitam ze clona 1.4?
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 2. 2018 14:00

OK, tak som tú fotku zmenil len na linku ;-)

je tam aj exif: 1/640s clona f/1.8, ISO 2500, 75mm
(ten druhý záber je kvôli tmavšiemu pozadiu podexponovaný až o -1.3 EV, tak vyšlo ISO polovičné)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 19. 2. 2018 14:45

toz celkem malo svetla.....blbe.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 2. 2018 20:29

Jak jsem psal, v tomhle sportu moc krasavic není, pár hráček jsou prima holky, docela hezká je Renata Štrbíková, ale titul Miss asi žádná pingpongová hráčka nezíská. Docela jsem koukal, jak se ty Holanďanky hýbají, takhle jsem se nepohnul ani za mlada, ale také žádné velké krasavice. Ona žádná krasavice není ani Ester Ledecká, ale moc jsem jí to zlato z olympiády z lyžování přál. Docela pěkné holky byly na soutěži mažoretek, škoda, že už to Micina nedělá.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 2. 2018 01:02

pemar píše:v tomhle sportu moc krasavic není
A čo povieš na Evu Jurkovú? :--
(u nás je tretia v rebríčku žien)
Obrázek
Mimochodom, na facebooku je toto asi moja najlajkovanejšia fotka
(keďže ju ona sama zdieľala a má veľa priateľov .. alebo fanklub?)

-- 20. 2. 2018 01:03 --

Pozrel som si ešte ostatné poingpongistky, ktoré ma zaujali a prikladal som ich tu ako argumenty:
- Denisu Malú: vlastne len jej mihalnice :-)
- Simonu Horvátovú: možno si pamätáte jej sériu s topspinom
- Adriánu Cisárikovú: síce si nepamätám, či som ju tu dával (na fotke s Andreou Daubnerovou), ale kolegu zaujala
- mne sa pre zmenu páčia typy ako Miriam Kršiaková: tú som tu prikladal ako ukážku ISO 3200 z mFT snímača
- minulý rok dobre vyzerala Laurina spoluhráčka zo štvohry (neviem meno): je na spomínanej zloženine dvoch záberov
- sympoška je aj Ema Labošová (vyzerá ako Georgina Póta) .. ale tú som tu ešte nemal dôvod prikladať

Celkom dosť .. nemyslíš?

-- 20. 2. 2018 01:03 --

Ešte sa pristavím pri Miriam Kršiakovej (asi prestala hrávať, lebo už som ju roky nevidel a ani v rebríčku už nie je).
Tak som ju trošku pogooglil .. a túto svoju fotku (aj keď len zmenšenú) som pri tom našiel na nejakej inej stránke.
Obrázek
http://www.pinces.sk/news/8214/zenska-e ... -dvojkolom
Teda použili ju bez môjho dovolenia :-\

No celkom ma to potešilo O:-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 20. 2. 2018 06:15

To já spíše otázka pro módního fotografa, nejsou to úplné hydry, ale na obálce časopisu, pokud to nebude nějaký pingpongový, si je dovedu představit až po značné dávce postprocesingu.

To prostředí tohoto sportu také není ideál, je těžké, aby z toho nebyla nuda typu ona drží pálku a je tam i míček. Takže většina fotek končí ve stylu “mně to stačí”, nic proti tomu, ale nic víc než dokumentační hodnotu to zpravidla nemá.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 20. 2. 2018 07:33

U tej Jurkovej by som opravil pleťovku, neverím že má taký zelenkastý odtieň. Ale to chce raw. Inak u mňa ako dokumentačný cvak OK.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků