Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoax 18. 1. 2018 06:18

PL: Prosím tě nech už toho, nikoho to tady nezajímá. Pokud máš nějakou nutkavou potřebu spasit svět nebo někomu ukázat tu správnou cestu, tak fotofórum na digiaréně asi nebude to pravé. S tvým kritickým myšlením bys to mohl pochopit.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 1. 2018 06:32

Me se ta investice 24 nul libi. Vemte si ze to jde vlastne do lidi. Kdyz si GOV objedna pul miliardy cipu, jejich nastreleni a veci okolo, tak budou mit praci statisice lidi. Proste penize se musi tocit a investice jsou potrebny.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 18. 1. 2018 07:48

Tak představa, že vlády a tajné služby něco krutě řídí a vše mají pod kontrolou je pro mně přehnaně optimistická. Spíše mi přijde, že se vše nějak veze a nikdo neví kam a celé řízení je tak maximálně na úrovni pokus/omyl. Výsledky tomu odpovídají.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 1. 2018 08:02

lukas_highenergy.cz píše:PL vzdyt je to jak absurdni drama viz tvoje vysvetleni "milion milionu ma 24 nul a je to trilion". Pokud vychazis z tohohle, tak je to dak jedno. A tady mas citaci, at mas radost ze zivota...

Petr Luňák píše: jeden trillion $ ma 24 nul. To je milion milionu. UTFB.



Jak muze mit milion milionu tzn. 10^6 x 10^6 ve vylsedku 24 nul bez ohledu na to, jak se to jmenuje? Jak muze chybet neco v radu 2,3x10^24 pri rocnich rozpoctech v te dobe nekde mez 1 az 4x10^12? Takhle proste nejde zacinat vazne minena diskuze... A nejde ani tak o nazvoslovi, jako o tech tvych "24 nul".


Neni to 24, ale 12 samozrejme. Nebudu se vymlouvat, ze bylo pozde, ze jsem mel za sebou 15km na pase, to bych klesl na tvou uroven, proste jsem se spletl, stane se. A nemam problem to priznat, narozdil od tebe, viz "bezne jezdim v levem pruhu" a dalsi tve preslapy.
Tak a ted mi odpovez na predchozi otazku.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 1. 2018 08:10

Tak kdyz jsme se dostali o 12 radu jinam, tak se samozrejme situace dost zasadne meni... Tzn nechybi 10^24, ani trilion, ale bilion v sume za posledni desetiketi, coz je klidne mozny, ze nemaj oficielne zdokumentovany vzhledem k tomu, jaky chaos meli v armade za poslednich 50 let a ze v dobe, kdy data mebyky dostuony timhle zpusobem se dako lecos schovat. Takove specielni operace v latiyke americe to bylo totalne neprehledny, kde kdo jak a proc prosustroval prachy. Teda minimalne na zaklade toho, co sem kde o tehle problematice financovani kde cetl. Ale nijak extra jsem to nestudoval...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 1. 2018 08:27

LHE: trillion je v prekladu bilion! To ale hadam vis, ikdyz pises opak, takze doslo na drive avizovana zadni vratka a nyni uz je "vse v poradku".
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 1. 2018 08:28

Jeste jednou upozornuji, ze penize se utraci tak, ze se plati jinym lidem. Za praci. Takze kdyz se ztrati miliarda, tak to neni barel yperitu. Hezke to neni, to ne, ale ma to svoje pozitiva. Jen houst, kazdy by se mel snazit se dostat do toho toku. Bohuzel vetsina lidi se k lizu nedostane, kamarad ma firmu na lepidla a specialni povrchy (takovej ten cervenej povrch v zatacce co ma asi 40m delky a stoji 150 000 Kc) a jeho sen je, aby se objevili ve firme dva muzi v cernem a poseptali mu, ze maji ulitych 200 mil USD a ze chteji 100 vlaku lepidla. Misto toho chodi remeslnici pro 10kg baleni :-(
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 1. 2018 08:33

Zoberte si, že nikto nikdy oficiálne nezverejnil ceny projektu Y12/SR71. Vraj 5 ks stálo vtedy stámilióny. Vývoj a výskum možno miliardu. A takých projektov sú stovky, rady X, have blue, atď atď...
Tam sa naškrabe miliardička jak malina.
O tom, že armáda nakupovala ručný generátor nárazovej sily (kladivo) po 700 USD ani nehovoriac. Koľko utopili v povstaniach, kontras, drogových karteloch, revolúciách, to sú peniaze čo nikto nikdy nevykáže a nezdôvodní, lebo by ich voliči zožrali aj s botami.
Naposledy upravil bob222 dne 18. 1. 2018 08:46, celkově upraveno 1
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 1. 2018 08:46

No Radku, kamarad zije ve spatne zemi a predevsim si vybral nevhodny kseft, kdyz ma takova ocekavani.
Jinak se mi libi, jak mas ke kazdemu tematu nejaky pribeh "o kamaradovi". To je takove roztomile Donutilske :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 1. 2018 08:46

No tak jasne, znas situaci. Clovek sedi v kancelari na Pankraci (nekdo jako ja v Brumove - Bylnici), ma NTB za 30, auto za 250, vecer bude grilovat stejk z Lidlu a svet se riti do zahuby, protoze jestrabove plati kontras. Tak kdyz koupis kladivo za 700USD, tak firma co dela kladiva dostane 700USD, 10USD da delnikovi a za 690 USD postavi mramorovy sidlo a tam uz si lizne kamarad s lepidlama, protoze necim ty koberce lepit musi.
Prijde mi horsi, kdyby ten co chce aby se lidi meli lip a meli ty stejky dva a nekupovali se kladiva za 700USD provedl nejaka opatreni jako Jagoda s Jezovem.
Mimochodem vojenske nakupy jsou roztomilou hrickou proti roku 1906, kdy se v RU armade tendrovalo dobre, ale v textilce na Cejlu delaly 7 lety deti 16tky 6 dnu v tydnu a protoze nemely kde bydlet, tak tech 8 hodin volna spaly na prknech za masinama. Otazka je, co delaly v nedeli.
Ja bych ty zlaty trenky generalum pral.

-- 18. 1. 2018 08:49 --

Tak ze mam kamarada s lepidlama, to neni jakoze lezu rocne na 4 osmitisicovky bez kysliku. Kdyz mi posles 500 Kc, tak ti do posty nalinkuju jeho fabriku. Je fakt, ze ji v roce 2013 prodal, ale to by nemelo vadit.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 18. 1. 2018 08:51

Zdravím z Pankráce ;)
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 1. 2018 09:29

Mikeczcz: Jestli sedíš v té nové budově, co je Avast, tak závidim :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 1. 2018 09:33

Tam kdyz jedu do Gemini, tak si beru kinedryl. Jednou jsem cekal 30 minut v recepci a chodili okolo takovi lidi, ze jsem si rikal, ze to hodim komunistum, aby se to trochu procistilo.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 1. 2018 09:36

Petr Luňák píše:LHE: trillion je v prekladu bilion! To ale hadam vis, ikdyz pises opak, takze doslo na drive avizovana zadni vratka a nyni uz je "vse v poradku".


No přesněji řečeno označení stejné částky v krátké/dlouhé soustave (echelle courte/longue), ale to už je jedno. Každopádně píšeše česky, jsme v Evropě a tak předpokládám, že používáš naše názvosloví. Pokud by bylo anglicky, budu řešit, jakou soustavu myslí. Každopádně vzhledem k tomu, že ti tam neseděla ani ta matiky a počty nul, tak to bylo fakt jen směšný jako zadání problému do diskuze...

Kdybys napsal, že se bavíme o bilionu za posledních 50 let nebo linknul anglický text, tak na to vůbec nebudu reagovat.

-- 18. 1. 2018 09:40 --

Jinak sem četl nějaké vzpomínky člověka z oddělení nějaké špionáže a tajných operací při armádě a tam vyprávěl o tom, jak je furt přejmenovávali a přemisťovali v organizační struktuře, aby je viděl jen ten náměstek z ministerstva co je vedl a jeho kamarád generál, ale už ne zbytek. Skončilo jim to někd yna konci osmdesátých let, po zavedení informačních systémů, kde se s příslušným oprávněním dají podobné legrace ať už přímo nebo nepřímo dohledat. Takže pak jim zkrouhli budget a museli šetřit. Předtím dělali nějaké operace bez výsledků v jižní americe a maskovali se za miliardáře, takže museli hodně utrácet, litali letadlama a užili si ježdění v rolls-royce. A to byl jeden nějaký tým. To samé články na technetu na téma dodatečně zveřejněných vojenských projektů někdy od von Brauna dál. Tam lítají neskutečný částkym, co byly 50 let začerněný... Takže klidně tomu bilionu utopenému v těhle aktivitách věřím.

-- 18. 1. 2018 09:41 --

Radek71 píše:Tam kdyz jedu do Gemini, tak si beru kinedryl. Jednou jsem cekal 30 minut v recepci a chodili okolo takovi lidi, ze jsem si rikal, ze to hodim komunistum, aby se to trochu procistilo.


Rradku tohle zni jako nosné téma. Mohl bys trošku rozvést? :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 1. 2018 09:44

LHE: ani matika, ani pocty nul? Jako vazne? Nuly jsem uvedl na pravou miru, ale tvrdis teda, ze trillion $ neni milion milionu? Tahle matika ti nevoni?
Mimochodem hadej co. Priznal jsem chybu a nebudes tomu verit, ale nedostal jsem koprivku, neupadla mi noha, dokonce jsem ani nechytl rymu. Vazne se toho nemusis bat, jedine co utrpi, bude tve nabubrele ego.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků