Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rodri 15. 12. 2017 23:25

Grimjaur píše:Pavle, on nám to taky spolužák hlásil, že má dvě zprávy, jednu dobrou a jednu špatnou. Prej nejdříve tu dobrou. Chcípl Brežněv a ta špatná byla o těch hospodách. Každopádně dneska se na to vzpomíná dobře. :)

Já na to moc rád nevzpomínám, Brežněva jsem chytil na vojně na západní hranici, měli jsme peklo, nepřetžitá pohotovost, navíc půlka roty měla sbalený kufry na "bratrskou pomoc" do Polska, lampasáci už viděli třetí světovou a mluvilo se o prodloužení vojny do vyřešení polský krize. Kdyby Jaruzelski v Polsku nevyhlásil vyjímečný stav, tak se tam vtrhlo a Poláci by se nedali tak snadno jako my v osumašedesátým . Naštěstí to dopadlo pro nás celkem dobře. Zato Andropov a Černěnko, to už bylo jiný kafe, ty jsme zapili docela dost :-), i když hospody byly zavřený. Zato klubovny SSM byla v každý vesnici a v nich se chlastalo velice dobře :-)) .
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 16. 12. 2017 00:38

Já v SS, vlastně SSM nebyl, ale zato v hifi klubu SVAZARMu, jednak jsme tam měli kapelu, a druhak to bylo dobrá "hospoda" a k tomu bumbání jsme si pouštěli video Beta formát s převyprávěnými filmy. Soudruhům ve vedení hifi klubu to politicky myslelo, takže jsme se museli koukat na brakové produkty holyvůdského filmového průmyslu. Třeba Hvězdné války, nebo Barbara Conana jsme pro lepšího pamatováka sjížděli častěji. Nutno podotknout, že tyhle sobotní akce byly určitě monitorované tajnýma, ale protože jsme měli stálý přísun studijího materiálu a pivovar Nošovice tehdy také plnil plán, tak se akce konaly s železnou pravidelností, protože kdo by se připravil o tak hodnotné pšm, žejo. Takhle jsme tehdy schmelovali kolektiv.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 16. 12. 2017 08:43

Hifi Svazarm byla celkem dobrá věc, taky jsem se účastnil (Plzeň), taky monitorovaný, ale věděli jsme kterej.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 12. 2017 09:41

www.chemdefense.com/order-now/ Tady to vetsi baleni na 5 mesicu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 17. 12. 2017 08:36

Já jsem týden fotil se starou zrcadlovkou D7100 a dvěma objektivy v pro mne nezvyklých podmínkách, kdy venku bylo -20 až - 30 stupňů Celsia. Měl jsem na těle i objektivu lens protect, nepozorovaně jsem žádné funkční omezení, co se týče výdrže baterie nebo zpomalení. Problém jsem měl s přechody do místnosti, osvědčený postup zabalit fotoaparát do igelitové tašky a nechat tak 2-3 hodiny mi ne vždy fungoval, něco jsem udělal blbě a jeden objektiv se mi úplně zamlžil zevnitř, tak jsem na něj nechal svítit lampu, aby pomalu vyschl a snad je v pohodě.

Když jsem včera jel přes 1,000 km zpátky domů, tak jsem si uvědomil, jak technika pomáhá. Systémy za mne přidávaly plyn a brzdily, držely auto v jízdních pruzích, vyhýbaly se zácpám, upozorňovaly na nebezpečí, ujeli jsme to za čas, který obvykle dosahuji v létě, přitom nám polovinu cesty docela dost sněžilo a já jsem si uvědomoval, že zimní gumy nemohu dlouhodobě přehřívat vysokou rychlostí (tak do 10 minut si dovolím jet na jejich limitu, pak zpomaluji, on mi stejně provoz a stav silnice většinou neumožňuje jet rychleji).

Tenhle zlom čekám i u fotoaparátu, ono to přichází postupně, třeba různé ty systémy, co umí si zapamatovat obličej a zaostřit na zvolené oko. Dříve nebo později budou tyhle věci zvládat lépe, než fotograf. Dovedu si technologicky představit výhodnost integrace nových funkcí do snímačů a dovedu si představit výrazně progresívnější elektroniku a funkcionalitu. V tom má Sony našlápnuto lépe, než Nikon nebo Canon. Z hlediska focení ale tyhle věci na začátku přinesou relativně málo, jejich vývoj bude postupný, ale po nějakém čase přijde zpravidla skokový pokrok a přinesou i fotografický efekt, jako třeba u AF.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod rammstein 17. 12. 2017 12:17

pemar píše:zimní gumy nemohu dlouhodobě přehřívat vysokou rychlostí (tak do 10 minut si dovolím jet na jejich limitu, pak zpomaluji

To jsi cestou domů z hor prodriftoval Alpy od Stelvia až na Grossglockner, pemare? Snad si nemyslíš, že se pneumatiky přehřejou jízdou v přímce při stálé rychlosti. Pokud jsi teda nejel hodně přes 300.
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 17. 12. 2017 12:27

Při teplotách kolem nuly.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 17. 12. 2017 12:45

Tohle doporučení mám od kamaráda, který dělal dlouhá léta u GoodYearu, má logiku, že se zimní zahřívají více a že ten limit má nějaký smysl, největší strach mám z boule nebo defektu, to je o víkendu někde na dálnici velký opruz.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod rammstein 17. 12. 2017 12:50

Ale ten limit je samozřejmě hodně předimenzovaný. Takže když dodržíš správný tlak a nebudeš dosahovat velkých přetížení i v dálničních zatáčkách o velkém poloměru, tak by opravdu nemělo dojít k přehřátí pneumatiky a defektu prostou jízdou po dálnici.
Zpátky k fototechnice: Jak dopadl objektiv? Už jsi ho vybalil a prozkoušel?
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 17. 12. 2017 14:01

Kvůli zátěži musím mít huštění na maximu, ono to i trochu pomáhá, abych pneumatiku někde neprocvakl, když hustím na střed, tak to v průměru dvě za sezónu odnesou, největší pakárna je, když ji pak nemají a musejí objednávat.

Objektiv to snad přežil v pohodě, já je stejně dávám pod lampu, aby vyschly a neudělala se plíseň, spíš mám trochu strach o to tělo, při měnění objektivu se tam nějaká ta vlhkost dostane a tělo pod lampu nedávám, na druhou stranu, pokud bych ho oddělal, tak bych na nic nečekal a koupil D850.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod n3pi 17. 12. 2017 17:05

kurňa, to už je vážně něco, uvažovat za jízdy o možnosti přehřátí pneumatik...
Jooo neřeknu, když bude +12-15 °C a já budu driftovat stylem který popsal rammstein, tak mi zimní vydrží jednu sezonu. Ale v takové kose jakou jsi tady popsal a na dálnici? To už je více něž přehnané, až totálně obsurdní, ať si říká člověk z Goodyearu či od Michelinu cokoliv co si vymyslí.

Jáka vlhkost se ti dostane do těla či objektivu při -20°C?
Při této teplotě obsahuje m3 vzduchu 0,880 g vody při 100% RV. Daleko více jsi tam měl ještě než jsi tam vyjel...
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 17. 12. 2017 17:11

Na pneu máš rychlostní index,většinou 210 nebo 240 km/h,píšeš,že hustíš na max,to znamená menší deformaci kostry,menší tření uvnitř ní a tím pádem menší zahřívání.Řešit přehřívání pneu v běžném provozu je totální nesmysl a větší hovadinu jsem už dlouho neslyšel a nečetl.Někdy zastav a na ty gumy si sáhni.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 17. 12. 2017 17:14

Anebo nahustit dusikem
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 17. 12. 2017 17:25

Pemare, pro boha svatého, jak jsi přišel k tomu "osvědčenému" postupu
o zabalení vymrzlého foťáku do igelitky, po příchodu do tepla?! Vždyť je
to naprostá zhovadilost. Vlhkost v igelitu zkondenzuje jak na foťáku, tak
na igelitu a je tam uzavřena. To je to nejhorší co se dá pro fototechniku
udělat :shock: . Když už, tak foťák zabalit do suchého trička, nebo ručníku
a nechat tak po dobu srovnání teploty. Vys rážená vlhkost z těla a objektivu
nasákne do tkaniny. A používat lampu je něco podobného, když už, tak sehnat
fén(vysoušeč vlasů) a z bezpečné vzdálenosti foťák i s objektivem ofukovat
teplým vzduchem až do doby, kdy se teplota srovná a fototechnika se nerosí...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 17. 12. 2017 17:29

Kristepane! Tak dobre som sa už dávno na DigiAréne nepobavil. Díky... :D
Roman_Skamene
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků