Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 12. 2017 16:28

hoax: no ja som na field curvature narazil (asi) prvykrat s objektivom M.Zuiko 9-18 :(
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 12. 2017 20:39

Ono fotit portrétním objektivem jiný motiv je jako tahat za BMW M3 přívěs. Třeba na horách ale oceňuji lehký a přitom dobře kreslící portrétní Nikon 85/1.8G, ne vždy je výsledek úplně perfektní ale celkový poměr mezi hmotností a výstupem je z mého pohledu OK:

Obrázek

Ze světelnějšího objektivu by to vypadalo ještě lépe, ale nechtělo se mi s ním nosit. Ono u takové fotky řeším stejně něco jiného, třeba jak vůbec stihnout záběr, takže volba ostřícího bodu a kompozice tím trochu utrpěla. Beru to reportážně, tak ji mazat zatím nebudu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 11. 12. 2017 21:13

Jj, proto mám rád pevný skla. Třeba klasický 50ky. Začínal jsem na 450D se seťákem a až pořízení 50mm 1.8 II bylo na fotkách opravdu znát. A přitom se ten plasťák vešel do kapsy a nevážil skoro nic. Nikdy jsem si nekoupil třeba 24-70 nebo 70-200 f/2.8 (pravda ten by se ale někdy hodil) a ani neplánuju. Když už mám tahat 1kg+ objektiv, tak ať je to aspoň něco jako 105mm f/1.4 :)
A z inovací v poslední době mě nejvíc zaujal eye AF od Sony, to je podle mě super věc a rozhodně tomu fandím. Akorát se mi asi nebude líbit koukat do televize.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 12. 2017 07:23

Samozrejme, ze kdybych na ty 20m celopostavovy “potretovky” vzal 100mm F2,8 nebo 70-200mm tak to bude technicky bez kompomisu. Nicmeme od toho skla jsem cekal nejaky zazrak (jakoze to hodi luxusni zavoj a echt bokeh jako z Alenky v III. risi), jakoze mit to technicky na 70-200 je nuda. Nastesti i kdyz mi neradil Ganec, tak fotky mely velky uspech na FB. Predstavte si to nejak jakoze kdyz udelam nejlepsi post na FB ve stredni Evrope za posledni mesic, tak mam 2 x like a 1x komentar, kdy vratim ty pujcene knizky. Ona ma 500 pratel a bude v lednu rodit. Nedava skoro zadny svoje fotky, pulka lidi vi, ze bude rodit, pulka ne, nekdo ji nevidel fyzicky 5 let. A najednou tam napostujes a otagujes jejich vymaslenou serii fotek s brichem, krasavicu po vsech stranach v prostredi “barokni kavarny”. No to ***** sype tak, ze se jdu vycurat a je tam 50 like a mraky dotazu.
No a za like jsou samozrejme penize, takze me to zajima.

-- 12. 12. 2017 07:27 --

Blika mi tady neprectena zprava, tak ji hledam a koukejte co jsem nasel jako prvni zpravu z 2015. Jmeno jsem umazal, abych nezverejnoval osobni komunikaci.

Karel Gott píše:Předmět zprávy: Zrcadlovka a vše okolo za 80 tisíc

Radek71 píše:Dle Exifu tam mel Composition=off a Decisive mmt=-2.

K čomu slúžia tie nastavenia?

(nič mi to nehovorí...)
Ovplyvňuje to expozíciu alebo farby?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 12. 12. 2017 07:31

Já mám třeba vyzkoušeno, že Sigma Art nebo Sonnar jsou ostré a bez optických vad takřka na jakoukoli vzdálenost, ale třeba s tím Nikonem 85/1.8 nemohu s D7100 vyfotit něco v dálce a udělat výřez, na tohle je nejlepší 70-200/4. Podle mne to souvisí i s tolerancemi a nastavením AF a tím, že výrobce předpokládá použití někde mezi 1,5-5m.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 12. 12. 2017 07:40

https://diit.cz/clanek/lytro-konci

-- 12. 12. 2017 07:40 --

Radek71: Karel Gott, jo ? :D :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 12. 2017 07:50

It appears the company has received enough negative customer feedback to consider allowing the developer community to host its 'living pictures' online without its involvement. In other words: Lytro might open source the platform.
https://www.dpreview.com/news/943143537 ... g-platform

-- 12. 12. 2017 07:54 --

Radek71 píše:Jmeno jsem umazal, abych nezverejnoval osobni komunikaci.


Pokud je určena tobě, tak můžeš zveřejnit dle libosti. Ale jinak je to těžká hádanka.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 12. 2017 08:27

To me prijde jako blbost, zverejnovat soukromou komunikaci i kdyz je urcena mne. Vsichni co posilaji screenshoty z posty, jak je nekdo prepere nebo dokonce zabije, mazou jmena odesilatele. Ja bych taky nechtel, aby Bob zverejnil to jak jsem mu psal o te erektilni disfunkci.

-- 12. 12. 2017 08:32 --

Lytro si pamatuji jako tu prvni PR zpravu. Docela me pichlo u srdce, protoze nemam rad pokrok, mam rad petrolejky a parni stroje, maximalne drevoplyn a prislo mi to jako konec foceni. Ale uveril jsem tomu, rekl jsem si, ze jsem starej a neperspektivni jak psal Ganec a ze nastupuje nova generace, teda uz asi treti a ta to Lytro dotahne do konce, koupi to C/N a bude to vsude. Jako avokadove tousty a trdelnik.
A ono ne. Skoncilo to stejne jako 4/3 a ted k 6/2018 m4/3.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 12. 12. 2017 08:45

Ten druhý Lytro foťák (tuším sa to volalo Illum) som mal na pár týždňov k dispozícii. Ako áno - hračka to bola pekná. Ten efekt zmeny hĺbky ostrosti na hotovej fotke bol waw. Zvlášť pre toho, kto o tom nikdy nepočul. Ale to bola asi tak všetko. Hral som sa stým celkom dosť, nafotil som pár sto fotiek a potom som to zabalil do krabice a vrátil v práci na poličku. Kde leží dodnes...
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 12. 12. 2017 09:01

Já takhle čekám, kdy se objeví něco více o Light 16, resp. jestli se rozšíří do foto obchodů. To bych si vyzkoušel rád.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 12. 12. 2017 09:59

reign píše:Já takhle čekám, kdy se objeví něco více o Light 16, resp. jestli se rozšíří do foto obchodů. To bych si vyzkoušel rád.

Jo jo, na L16 som tiež vsádzal, ale nejako sa nedarí dostať to do praxe...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 12. 12. 2017 12:42

L16 už se dá koupit - https://medium.com/photography-secrets/ ... 5001277991 - ale nemyslím, že by to stálo za ty peníze

Lytro mi přišlo od začátku jako technologická hříčka bez reálného využití
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 12. 12. 2017 17:56

Já jsem dnes chtěl fotit Micinu při pokusu o rekord na Andrenalin Cupu, ale všechno se proti nám spiklo. Dva předchozí dny opravdu hodně sněžilo, takže středisko bylo zavřené a my jsme čekali na dnešek, kdy mělo být počasí parádní. Takže v 8h jsme stáli celá rodina natěšená u lanovky, abychom se dozvěděli, že tahle se nerozjede a možná pojede jiná, ale teď určitě ne, další informace v 10h. V 10h zase nic, a tak to šlo až do 11h30, kdy konečně otevřeli.

Micina vyjela nahoru, aby se zaregistrovala a já jsem začal řešit místo, odkud nafotím její start a kam se přesunu na další kolo, když tu náhle jí něco křuplo ve vázání a lyže se oddělila. To se nám ještě nestalo, aby nějaký chromovaný kus ve vázáni takhle praskl, sice tam bylo -30 Celsia, ale stejně. Murphyho zákony zafungovaly, takže jsme neměli s sebou náhradní lyže (nejsme profesionálové), servis Atomicu sice zajistil v rekordním čase opravu, ale mezitím kvůli lavinovému nebezpečí zase byly zavřeny sjezdovky a předpověď počasí neslibuje zlepšení.

Je to k vzteku, fotky nebudou a s lyžováním to vypadá také bledě. Vím, že vás to moc nezajímá, ale jsem toho plný, hodně jsem se na to těšil a nemám si komu postěžovat, teď už jen přijede tchyně a bude vánoční shon.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 12. 12. 2017 19:36

A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 12. 2017 21:37

Já měl na dva dny půjčené úplně první Lytro no a první půlhodinu to bylo wau, pak už jen rozčarování.

L16 je mrtvě narozené dítě. Ale ten článek nalinkovaný Florem jsem četl včera a moc pěkný čtení, doporučuju.
kozakm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků