Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 11. 12. 2017 09:14

To máš pravdu Radku, dalo by sa rozhodnúť si to sám pre seba že vlastne ani nechcem minimálnu HO, že je to vlastne hnusné a chcem ostré všetko od Ašu po Čiernu nad Tisou.
No a potom to sfúknem s 40-150/4,0-5,6 jak malinu a doostrím v Irfane!
A je vymaľované!!!!!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 12. 2017 09:32

Vite jakou jsem mel radost, ze zase fotim lidi? Jak se k tomu spatne dostavam, kdyz nikde nemam propagaci, kdyz nekdo chce fotit, tak ja nechci, nemam cas, nebo naladu a pak vecer koukam na neci praci a jsem *****, ze nefotim, za dva dny rekne kolegyne ze jde na svatbu, ze bude po kadernikovi a kosmetice, ze chce pri te prilezitosti vyfotit a me prijde jako namašlená kráva, tak zase nemám čas a takto hledám klienta, co je kamarád a manželku nonkrávu a nikdo takovej skoro není, takže si libuju, že se tím neživím a nemusím fotit idioty, co se drzi za bricho a pak zase v sobotu večer koukám, že mám 8 portrétnich skel a nemám fotky, tak si vyjedu fotky z roku 2011 a kocham se a takto furt dokola.
Nejlip se mi foti kovar v dilne v Krule v Albanii.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 11. 12. 2017 10:53

Ganec píše:Naznačoval som skôr to, že MILC si ľudia kupujú hlavne kvôli súkromným fotkám, ktoré sa na verejný flickr zvyčajne nepostujú.


A nebo fotí fotky na pr.d.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 11. 12. 2017 10:57

Na Flickri je hafo fotiek z beznosorožcov, aj dosť dobrých (stále nechápem čo všetko vytiahnu rusi v postprocese z olympus čipov), len Ganec tam žiadne nedáva tak sa to neráta...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 12. 2017 11:21

Na Flicker je nejvetsi mnozstvi fotek z iphonu, s tim se foti vetsinou sluzebne, takze tady to taky sedi.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 11. 12. 2017 11:25

Teď je období vánočních trhů, krámky, pára, bodově světlo, ponuré pozadí s probleskávajícími bludičkami. Vždyť to je krásný. Já si letos neberu foťák a dost mě to mrzí, protože s ním (s mobilem) máloco "udržím" a než mu stihnu upravit expozici (protože zase a opět neinteligentně oddriftoval do přepalů), tak je pár pryč, nebo přilezou lidi, jindy zase odlezou lidi. Pani se přestane tvářit sveřepě, ale loví dvacetikorunu.
Jó, ty problémy dvouapůltého světa.
Naposledy upravil Melancholický Trol dne 11. 12. 2017 11:30, celkově upraveno 2
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 11. 12. 2017 11:27

Radek71 píše:
Fotil jsem zakazku - rande v osmym mesici tehotenstvi, jsem spokojenej s lokaci a hlavne vyslo pocasi, fotil jsem rano od osmi venku, slunko nizko, paradni svetlo. Min spokojenej s choreografii, pulku toho museli vymyslet oni (protoze mne v tomto veku prijde rande jako blbost, ani v 20ti jsem se moc klasicky nenarandil, takze kdyz si vduchu myslite, ze by bylo lepsi, kdyby sli na michany vajicka do bufetu, tak tam moc napadu nedate), ale hlavne mam vyznamny problem s ostrosti u 85mm F1,2, kdy na celou diru to foti normalne portrety, tedy 3m distanc, ale v pripade, ze jsem 15m daleko, tak se to chova fakt divne, vecer to napostuju. Bota je jakoby ostra a v pasmu ostrosti by mela byt cela postava, ale neni, chova se jako kdyby byla 3m za (ostrost, divny kontury apod). Prijde mi to, jako kdyby to delalo jenom na casy jako 1/8000, ale to je snad blbost.


Radku někdy mám z mé 85mm 1,2 II podobnej pocit. Na blízko OK na dálku se mi zdá frontfocus, ale zas né vždy. Paradoxně myslím, že taky spíš u kratších časů, ale nějak jsem tu závislost nestudoval a vždycky to spíš přisuzuju rukám. Teď nějak fotím málo, ale někdy si budu muset dát práci a testnout to na nějakém květináči :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 11. 12. 2017 11:57

Melancholický Trol píše:Teď je období vánočních trhů, krámky, pára, bodově světlo, ponuré pozadí s probleskávajícími bludičkami. Vždyť to je krásný. Já si letos neberu foťák a dost mě to mrzí, protože s ním (s mobilem) máloco "udržím" a než mu stihnu upravit expozici (protože zase a opět neinteligentně oddriftoval do přepalů), tak je pár pryč, nebo přilezou lidi, jindy zase odlezou lidi. Pani se přestane tvářit sveřepě, ale loví dvacetikorunu.
Jó, ty problémy dvouapůltého světa.

Myslel si niečo podobné? :D
Přílohy
vianocne trhy.jpg
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 12. 2017 13:03

smikoto píše:
Radek71 píše:
Fotil jsem zakazku - rande v osmym mesici tehotenstvi, jsem spokojenej s lokaci a hlavne vyslo pocasi, fotil jsem rano od osmi venku, slunko nizko, paradni svetlo. Min spokojenej s choreografii, pulku toho museli vymyslet oni (protoze mne v tomto veku prijde rande jako blbost, ani v 20ti jsem se moc klasicky nenarandil, takze kdyz si vduchu myslite, ze by bylo lepsi, kdyby sli na michany vajicka do bufetu, tak tam moc napadu nedate), ale hlavne mam vyznamny problem s ostrosti u 85mm F1,2, kdy na celou diru to foti normalne portrety, tedy 3m distanc, ale v pripade, ze jsem 15m daleko, tak se to chova fakt divne, vecer to napostuju. Bota je jakoby ostra a v pasmu ostrosti by mela byt cela postava, ale neni, chova se jako kdyby byla 3m za (ostrost, divny kontury apod). Prijde mi to, jako kdyby to delalo jenom na casy jako 1/8000, ale to je snad blbost.


Radku někdy mám z mé 85mm 1,2 II podobnej pocit. Na blízko OK na dálku se mi zdá frontfocus, ale zas né vždy. Paradoxně myslím, že taky spíš u kratších časů, ale nějak jsem tu závislost nestudoval a vždycky to spíš přisuzuju rukám. Teď nějak fotím málo, ale někdy si budu muset dát práci a testnout to na nějakém květináči :-)

Ja jsem ochotnej svest na sebe cokoli. Nicmene nesmi to byt v kolizi s fyzikou. Hele, 85mm ohnisko, ostreno lidi asi 20m daleko, F1,2 (mohl jsem tam kruci dat 2.0, ale chtel jsem to amortizovat), koukam na to 1:1 namonitoru, nadherna ostrost boty, ale horni pulka jako kdyby se nechytl AF a ostrilo to na nekonecno. No nenapadne jak to jako svest na mne. Jeste si to vecer projedu na DOF kalkulacce, ale to pasmo neostrosti je uplne jinak.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 11. 12. 2017 13:16

No tohle se na tebe asi úplně svést nedá. To u mě to spíš vypadá jako kdyby ta rovina ostrosti byla nakloněná takže bota ostrá ale hlava už ne, ale určitě ne na 20m. Spíš tak 8-10 :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 12. 2017 14:45

Tipnul bych si field curvature.
https://www.lensrentals.com/blog/2014/0 ... -2-primes/

Měl jsem to na Nikkoru 17-55/2,8. Chce to vyhnout se rekomponování a rovnou ostřit AF bodem na hlavním objektu.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 11. 12. 2017 14:51

To dolgor může bejt. Já občas rekomponuju občas ne. Musím si to odzkoušet.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 11. 12. 2017 15:04

Asi to bude všechno dohromady :) Náklon, AF trochu mimo..do toho field curvature. Rozlišení při 1.2 na větší vzdálenost taky asi nebude top. Narazil jsi zkrátka na limity zrcadlovek :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 11. 12. 2017 15:15

Hehe asi jo no. Což o to já bych si i to bezzrcadlo koupil abych se ve focení posunul dál, ale na moje zadání toho moc není, max nějaká Sonka ale i ta má svá negativa :-). Třeba by mi Ganec poradil co pořídit :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 12. 2017 15:34

Předně by ses měl zbavit zrcadlovkářských zlozvyků. Focením s f/1,2 sklem na FF si říkáš o vymazání z historie. :D
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků