Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 24. 11. 2017 11:18

Ganec: ty nemas v praci co robit, ze zabijas cas takymto vyzkumom ? Nechces poziadat EU o dotaciu ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 24. 11. 2017 12:40

Ganče může trochu rozvést metodu tvého výzkumu? Zajímaly by mě zejména vstupní hypotézy, jakými technikami jsi postupoval při sběru dat, jak jsi ověřoval kvalitu datového souboru, jaké metody pro zpracování a extrapolaci jsi použil?

Díky :)
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 11. 2017 14:01

At ziji bezzrcatka aneb snimac po pul roce studioveho foceni, bez jedineho sejmuti objektivu:
Přílohy
G80.jpg
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 24. 11. 2017 14:15

Máš V šTúDIU BORDEL :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 24. 11. 2017 14:19

Některé Nikony tohle umí už z výroby... :-))
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 11. 2017 14:27

Ze zeme bych tam nejedl, ale staveniste to neni :) Kazdopadne chapete nekdo, proc jmenovite G80 nezavre zaverku po vypnuti? Tim by se znacne omezila moznost ulpeni necistot na snimaci, behem vymeny objektivy obzvlast. Ze by to bylo kvuli jeji zivotnosti? Maj to tak vsechna bezzrcatka?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 11. 2017 14:34

Fuji taky.
...tohle znečištění je extrém. To jsem snad nikdy neviděl. Nekejchnul do toho někdo? Ty velké méně kontrastní skvrny vypadají jako od oleje.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 24. 11. 2017 15:55

automobilovy "early adopter" :)
https://auto.sme.sk/c/20697625/zivot-s- ... esiac.html
inak to, ze sa dvere daju otvorit len cez dotykac sa mi nezda, ale ak ano, tak to snad nejde ani komentovat
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 24. 11. 2017 16:05

Já skla, zpravidla dvě, měním každý den, a při kulturní akci v klubu vyměním dvě skla asi 4-5x dle toho jak moc zmatený a nepřipravený jsem. Ještě že se v klubech už nesmí kouřit...
Po akci senzor aspoň profouknu balonkem.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 24. 11. 2017 16:45

Ganec píše:- Mimochodom .. žiadne lietadlá si od teba nepamätám. Už si ich tu niekedy prikladal ako ukážku/dôkaz nejakého tvojho tvrdenia?


Ty Gance urcite ale mas ukazku ako dokaz svojho tvrdenia, ze (ked ho od ostatnych tak vehementne pozadujes)?! :
Ganec píše:
antoninn píše:Ganče, fotím hodně letadla při letu, jak to tedy mám dělat?
Nechytaj sa zbytočne nastavenia stabilizácie (aby si niečo nerozladil ;-) ), ale nechaj defaultne nastavené "S-IS auto"
Olympusy majú aj detekciu panningu, teda na lietadlá to bude akurát...
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ondrasheq 24. 11. 2017 17:19

wikxzen píše:Já skla, zpravidla dvě, měním každý den, a při kulturní akci v klubu vyměním dvě skla asi 4-5x dle toho jak moc zmatený a nepřipravený jsem. Ještě že se v klubech už nesmí kouřit...
Po akci senzor aspoň profouknu balonkem.


Nemůže to být ve finále kontraproduktivní? Balonek ofoukne bordel, který je na snímači, ale vyfoukne prach z něj a rozvíří vzduch okolo.
Se spíš snažím držet pravidla "nečisti preventivně - když není co", pač to často přineslo víc škody než užitku (filtry).
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 24. 11. 2017 18:18

Inak neviem , ci ste postrehli, ale Ganec riesi spracovanie RAW v Olympuse :D /co vzhladom na teoriu , ktoru doteraz propagoval je nieco, ako ked sa zruti einsteinova teoria relativity/
Naposledy upravil ltokar dne 24. 11. 2017 18:19, celkově upraveno 1
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 11. 2017 18:19

Balonek se tvari jako kamos, ale je to skryte zlo. U bezzrcatka s melkou "sachtou" asi moc skody nenadela, ale do DSLR rozhodne nefoukat.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 24. 11. 2017 18:21

Jj, potom to clovek musi vyberat z hladacika ..
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 11. 2017 18:44

Ja hraji na takovy ty detaily, co jsou certovo kopytko. Takze si uz leta pamatuji to profi workflow, ktery reflektuje hloubku, narocnost, otevrenost, propojitelnost, migrovatelnost, indexovatelnost, prehlednost... tedy konkretne:
opekani_burtu_chata_+2EV_upraveny_modry_kanal.jpg
opekani_burtu_chata_milan_skace_pres_ohen_upraveny_krivky_1280pix.jpg
opekani_burtu_chata_2015_bez_lenky_retus_boty_upravena_teplota.jpg

-- 24. 11. 2017 18:45 --

Je vam doufam jasny, ze pak clovek do JPG fotit musi.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků