Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 11. 2017 19:46

pemar píše:.. Ganec. On je fakt snad jediný, kdo těm marketingovým kecům věří, jen trochu zkušenější fotograf je bere s rezervou. Já jsme je bral s rezervou i v době, kdy jsem za ně byl zodpovědný :-)
Je to trošku inak: ja marketingovým kecom rozumiem, preto viem, čomu môžem veriť a čomu nie:
- napríklad špecifikácie .. tie ma ešte nesklamali
=> takže im možno veriť
- aj vyjadrenia typu "rýchlejší", "väščí" a podobne netreba brať s rezervou a tiež im možno veriť
=> znamenajú totižto len "rýchlejší" a "väščí" .. a nie "vďaka tomuto sa staneš najlepším fotografom sveta" :-P

Ale zato vyjadrenia typu "dokonalé fotografie aj za tmy"
=> nemajú žiadnu výpovednú hodnotu, teda také ignorujem

Proste tie informácie treba brať ako informatívne, alebo ako neinformatívne. Nedá sa inak.
Brať ich "s rezervou" by znamenalo "domýšľať si to, čo tam nebolo vyjadrené" .. a to by nedopadlo dobre

-- 19. 11. 2017 19:46 --

No a teraz otázka na telo: keď už si bol zodpovedný za marketing .. klamal si vtedy? :oops:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 19. 11. 2017 19:53

lukas_highenergy.cz píše:
Btw. Mam knzehleni kosil pusteny nejaky dokument o Gruzii a teda tam bych jel fotit a relaxovat hned....

Gruzia je môj veľký cestovateľský sen, ale najradšej s niekym domácim.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 11. 2017 20:46

Když jsem byl zodpovědný za produktový marketing, tak jsem se nikdy nenechal chytit při lži nebo že bych publikoval něco, co není pravda. Na druhou stranu, protože jsme nebyli leaderem na trhu, dokonce ani dvojkou nebo trojkou, tak jsem neměl k dispozici nějaký klíčový parametr, ve kterém bychom byli lepší. A tak jsem si vždy našel aspoň jeden technický parametr nebo detail, v praxi vesměs nepodstatný, a ten jsem převedl do smyslové podoby a na tom založil kampaň. Vesměs to fungovalo, lidi se přesvědčili, že nekecáme, ale málokdo se zamyslel nad tím, jestli je to podstatné. Třeba, že je to vyrobeno v Německu.

Jinak Gruzie se mi líbí nejvíce z pohodlí domova, když si otevřu výborný gruzíňák. Jinak Gruzie je pohostinná země, lidi si chtějí povídat do noci, rádi jedí a pijí, taxíkem s vámi pojedou do nějakého zapadlého kláštera, poradí a pomohou. Na druhou stranu, v hotelovém pokoji můžete klidně najít různé zástupce flóry a fauny, které doma většinou nemáte, pokoj třeba nejde zamknout a večer na vás klepají prostitutky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 19. 11. 2017 22:27

pemar píše:Koukal jsem dnes na naše rodinné fotky odtamtud, focené v roce 2011 kompaktem Panasonic v kvalitě, ve které dnes fotí každý mobil.

Ziadny mobil, ktory nema sosovky zo skla, nedokaze odfotit krajinku zaostrenu na nekonecno tak, aby to bolo aspon ako tak uspokojive. Je to proste hnus. A drivva vacsina mobilov ma sosovku plastovu. A je to problem aj v okuliaroch .. proste je to ostre tak do 100m a potom je to hnus.

-- 19. 11. 2017 22:28 --

Ganec píše:- napríklad špecifikácie .. tie ma ešte nesklamali

Specifikacie nie je marketing. Ak je raz objektiv 200mm/f2.8, tak je 200mm/f2.8. S tym marketing nespravi nic :). Skus znovu.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 11. 2017 22:35

ltokar píše:
pemar píše:Koukal jsem dnes na naše rodinné fotky odtamtud, focené v roce 2011 kompaktem Panasonic v kvalitě, ve které dnes fotí každý mobil.

Ziadny mobil, ktory nema sosovky zo skla, nedokaze odfotit krajinku zaostrenu na nekonecno tak, aby to bolo aspon ako tak uspokojive. Je to proste hnus. A drivva vacsina mobilov ma sosovku plastovu. A je to problem aj v okuliaroch .. proste je to ostre tak do 100m a potom je to hnus.

-- 19. 11. 2017 22:28 --

Ganec píše:- napríklad špecifikácie .. tie ma ešte nesklamali

Specifikacie nie je marketing. Ak je raz objektiv 200mm/f2.8, tak je 200mm/f2.8. S tym marketing nespravi nic :). Skus znovu.


To je pravda, že z mobilu to není to pravé ořechové, ale z toho kompaktu to také nebyla žádná hitparáda. Zkusím podobný motiv nafotit iPhonem, ať neteoretizujeme.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod smikoto 20. 11. 2017 09:59

Ganec píše:
Našťastie to tak nie je. Ale hovoríme aj o technike: je tam napríklad aj chalan ktorý sa do foťákov vyzná podobne ako ja. ......


Je to teda odborník? Nebo.....? Jen ať víme.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 11. 2017 10:08

...tak jestli take nevi, ze DSLR maji stabilizovany snimac ci elektronickou zaverku, tak to musi byt fajn seslost.

Videl bych to na spolek testeru a programatoru aka 1:15s


:D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 11. 2017 10:22

smikoto: keď už to chceš vedieť, tak je to IT-čkár, ktorý cez voľné víkendy stíha aj fotenie svadieb a podobných akcií.
Vďaka nemu som si vyskúšal Canon 80D a Nikon D500 (ktorých sa zbavil), no a teraz už má len Fuji X100T (a doma FF Nikony)
(on si samozrejme vyskúšal moje PEN-y a foťáky ostatných z fotoklubu)
=> má teda prax, o akej sa väčšine z vás môže len snívať
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 20. 11. 2017 10:32

Ganec: Tak to pak jo, škoda že se vyzná ve foťácích, jen podobně jako ty.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 11. 2017 11:05

Teraz k tomuto .. keďže už to citoval pemar, tak zareagujem:
pemar píše:
ltokar píše:
Ganec píše:- napríklad špecifikácie .. tie ma ešte nesklamali

Specifikacie nie je marketing. Ak je raz objektiv 200mm/f2.8, tak je 200mm/f2.8. S tym marketing nespravi nic :). Skus znovu.
1) Slová "marketing" a "špecifikácie" samozrejme znamenajú niečo iné, ale marketing špecifikácie používa.
2) Objektív na mFT systém s 200mm/f2.8 je síce 200mm/f2.8, ale je to aj 400mm(EQ)/f2.8
3) Marketing s tým síce nič nespraví, ale to ani nemusí.
=> teda všetko čo ltokar napísal, je bezpredmetné. Nič tým nedokázal, nič tým nevyvrátil.

V kontexte diskusie sa ale snaží naznačiť, že:
- "medzi marketingové kecy nepatria špecifikácie" (keďže "Specifikacie nie je marketing")
- a "Panasonic 200/2.8 nie je 400mmEQ objektív" (keďže "200 je 200")

Podľa vás teda klamal? :hm
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 20. 11. 2017 11:08

Ganec píše:=> má teda prax, o akej sa väčšine z vás môže len snívať

Rad sa niečo priucim. Určite sa s nami podelis linkom na jeho stranky/portfolio.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 11. 2017 12:17

"Objektív na mFT systém s 200mm/f2.8 je síce 200mm/f2.8, ale je to aj 400mm(EQ)/f2.8"

A take to je 200mm/f5.6(EQ). Vlastne MFT ma uzasnou vlastnost. Kazdy objektiv na nej nasazeny je razem tremi objektivy. Staci si jen vybrat, ktery se vam zrovna hodi. To majitele FF si musi vystacit jen s tim jednim :(
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 20. 11. 2017 12:40

PL ještě to může být 400mm(EQ)/f5,6(EQ) takže čtyřmi objektivy. :-)

ale to jen pro některé normálnější uživatele.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 11. 2017 13:36

No ten prave ze ne, fotograf a fyzik Ganec vysvetli proc.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 20. 11. 2017 13:58

pemar: iPhone by mal mat zafirovu sosovku, ci ? Ale ano, najlepsie to odfotit. Ja som skusal sem tam krajinky z mobilu, ale bol to des. Na blizko ale ok. Ale mobilom mi to moc nejde :) Vlastne sa da povedat, ze .. :D

-- 20. 11. 2017 14:03 --

Ganec píše:2) Objektív na mFT systém s 200mm/f2.8 je síce 200mm/f2.8, ale je to aj 400mm(EQ)/f2.8

Mam doma fulframovy objektiv, na ktorom je napisane 100/f2.8
Viem ho nasadit na moj APS-C fotak, a taktiez aj na moj MFT fotak /a fotit samozrejme/
Aky to bude objektiv , ked ho nasadim na MFT ? Normalne by som povedal, ze bude EQ 200mm, ale kedze to nie je MFT objektiv, tak sa obavam, ze asi nie. Ale snad mi to vysvetlis :D .. pripadne aj, co to bude, ked ho nasadim na APSC.
ps: mam z toho objektivu teraz strach, ci to nebude nejaky zakerny metamorf :hm

-- 20. 11. 2017 14:06 --

Inak ja som si parkrat vyskusal nejaky Nikon, Canon, mozno dokonca aj FF som mal v ruke, Fuji tusim tiez, mam Pentax, Olympus, v ruke som si skusal aj M5 (obe verzie), mam Olympusi kompakt, mal som Canon kompakty, tusim som drzal v ruke aj Olympus M1. Akurat som neskusal fotaky vo fotoklube, kedze nechodim do ziadneho. Mozem sa pocitat medzi odbornikov tiez ? /skusal som si dokonca Pentax bezzrkadlovku, este v case, ked Ganec mal PEN1ku ... to je plus kolko urovni ?/

-- 20. 11. 2017 14:08 --

Petr Luňák píše:No ten prave ze ne, fotograf a fyzik Ganec vysvetli proc.

alebo to vysvetli Pavlin :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků