Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod antoninn 19. 11. 2017 12:25

Uvedom si, že keď nedokážeš presvedčiť mňa, tak zrejme nepresvedčíš ani iných. Teda že sa môžeš aj mýliť

Aha, a co když ostatní přesvědčím snadno, jenom tebe prostě ne, protože vůbec nedokážeš připustit, že se můžeš mýlit?
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 11. 2017 12:31

Tých, čo majú tvoju vieru, o ničom presviedčať nemusíš. Proste ti veria.
Na to, aby si presvedčil aj toho, kto s tebou vieru nezdieľa, už treba dôkazy.
No a keď ich nemáš .. dokážeš si vtedy "připustit, že se můžeš mýlit?" :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 19. 11. 2017 12:38

U mňa chčije a chčije. Idem na festival kávy, čaju a čokolády. Cvakať budem keď tak mobilom. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 11. 2017 12:38

Ako ma taky dokaz vyzerat ?

Vratme sa k diskusii ktoru som spominal. Clanok ktoreho obsahom bola aj tato fotka hovoril o cca minimalnych casoch potrebnych na fotenie akcnych fotiek, tu to bol tanec, ale spominal sa myslim aj sport (letmo).

Na zaklade toho clanku a aj tejto fotky https://pn.smugmug.com/Dance/Dance-Phot ... /i-GZ44csk ktora je fotena na 1/250 si tvrdil, ze potvrdzuje Jakubovo tvrdenie (ze na fotenie takehoto pohybu doporucuje casy 1/10 - 1/100) a dalej si sa nevyjadroval, zutekal si. Asi kazdeho normalneho cloveka by taky dokaz vyviedol z omylu, ale to by nemohol byt Ganec ... :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 11. 2017 13:00

pemar píše:Přiznám se, že Gance opravdu osobně neznám a že jsem nevěděl, že pravidelně navštěvuje místní fotoklub
Vďaka za priznanie.

Tak super, predsudky, ktoré nás ovplyvňujú sme doriešili, môžme sa posunúť ďalej.

Veci čo treba doriešiť

2) nedôvera v oficiálne vyjadrenia
pemar píše:On zase nechápe, že pár novinek z press releasů si většina z nich přečíst umí, a na rozdíl od něj je většinou i chápou, byť je studují povrchně, protože je zajímá praxe a ne marketingové polopravdy.

Prečo si myslíš, že marketingové vyjadrenia sú len polopravdy?
Už sa ti niekedy stalo, že by neboli pravdivé a ty si tým bol poškodený?
(lebo napríklad o tej 300/4 sa napísalo mnoho obvinení z klamania, ale zatiaľ sa na oklamanie ešte nikto nesťažoval .. z tých, ktorí ho majú)

Alebo sa vždy len ukázalo, že to čo sa nevyplnilo, bolo len nesprávne pochopené?
=> lebo to potom nie je problém marketingu, ale toho, čo si napísal aj vo svojom príspevku, že: "je studují povrchně"

Neznamená to vari to, že ten, kto neverí oficiálnym vyjadreniam (teda považuje ich za klamstvá), tak ich len nedokáže interpretovať správne? Teda že ich nechápe?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 19. 11. 2017 13:11

Ganec píše:Ignorujem ale osobné útoky - lebo je to argumentačná chyba "Útok na človeka (argumentum ad hominem)"

Sam to robis :)

Ganec píše:A takisto neberiem napríklad do úvahy "Dovolávanie sa autority", lebo je to tiež logický klam

To takisto robis

Ganec píše:Proste ignorujem, keď "dôkaz dokazuje niečo iné, než predmetné tvrdenie" (čo sa oficiálne nazýva chyba "Irelevantný záver")

detto

Ganec píše:=> teda môžte ako argument miliónkrát napísať že "nefotím"
- zaprvé: to nie je pravda
- a zadruhé: v diskusii je toto irelevantné

1) je to pravda, pretoze nikto nikdy nenapisal "nefotis" v zmysle, ze nepouzivas fotoaparat, ale tebe nikdy nedojde co to znamena, prave preto, ze to nerobis
2) naopak, je to velmi relevatne

Ganec píše:Uvedom si, že keď nedokážeš presvedčiť mňa, tak zrejme nepresvedčíš ani iných. Teda že sa môžeš aj mýliť.

Dalsi blud v ktorom zijes, naopak, podla tvojej logiky, ak dokazem presvedcit ostatnych, a teba nie, tak je problem asi u teba :)

Ganec píše:No a keď tvrdíš, že "ty prostě argumenty ostatních nebereš v potaz", tak mi nejaký zacituj, aby som vedel o čom hovoríš.
(či to náhodou zase nebola nejaká argumentáčná chyba, na ktorú z princípu nereagujem)
S takýmito jalovými rečami bez príkladov (ako tu zaznievajú) sa proste nikam nepohneme.

Uz tu takych bolo vela, koncieva to tak, ze si dotycneho das do ignore listu :)

Ganec píše:A odhaľuje bežné predsudky, ktoré majú zrkadlovkári o bezzrkadlovkároch.

1) drviva vacsina ludi na fore, s ktorymi mas problem ma aj jeden aj druhy typ fotaku. Takze asi tazko budu mat predsudky, nemysli si, ze pretoze nemas co robit, tak si citas press-releasy a diskusie, ti ostatni su blbi. Oni s tym fotakom robia, necitaju somariny, takze je irelevantne, ze tomu venujes tolko casu. Napisem to jasne .. zabijas zbytocne cas niecim, co nema ziadnu hodnotu.

Ganec píše:Ak ma chcete z niečoho obviniť, tak to zacitujte, aby som vedel o čom hovoríte a mohol na to zareagovať.
(fakt netuším o akej "diskuse o ergonomii" to píšeš)

Ak ked odniekial uteciem a pripomenu to, tak sa tvaris, ze o nicom nevies :D

Ganec píše:Prečo si myslíš, že marketingové vyjadrenia sú len polopravdy?
Už sa ti niekedy stalo, že by neboli pravdivé a ty si tým bol poškodený?

Pretoze vdaka tym kecom tu vela z nas musi citat somariny, ktore tu neustale plodis :) .. az to koncilo naposledy tym, ze ti moderator vymazal post :D .. takze nas to dost poskodilo :mrgreen:
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 11. 2017 13:20

Takze som mu postol dokaz a ukazku ktoru chcel a zase ma ignoruje :-D
Naposledy upravil Fidko dne 19. 11. 2017 13:28, celkově upraveno 1
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 11. 2017 13:26

Je to Ganec. On je fakt snad jediný, kdo těm marketingovým kecům věří, jen trochu zkušenější fotograf je bere s rezervou. Já jsme je bral s rezervou i v době, kdy jsem za ně byl zodpovědný :-)
Naposledy upravil pemar dne 19. 11. 2017 13:28, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 19. 11. 2017 13:26

Že Vás to baví, ja si pochutnávam na koštovkách od naozaj solídnych baristov...
Ešte že tu je wifi, ku kávičke trochu podivnej diskusie.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 19. 11. 2017 15:09

Tady by to chtelo asi opet o neco vice moderatoru. Otevru behem cekani na mycku, ze se mrknu, co je noveho, kdyz deti vzadu spi, ale tohle je tak do rani zacpy na D1 pred Prahou....

Jinak ad dotaz, co za OT toleruju, sem to tady psal jasne v dobe, co sem presouval vlakno z bezrcadlovek do ostatniho, aby si nahodni navstevnici nahodou nemysleli, ze se tady jedna o vecnou diskuzi ma tema bezzrcatka. Kdo si dela printscreeny se starymi prispevky, nebo si je nejak zaklada pro potreby budoucich sporu, tak to sem muze vlozit. Na mobilu se to blbe hleda...

-- 19. 11. 2017 15:15 --

Pemar: Co sis to objednal v elektrice? Neco co jeste neni na trhu? Me takhle z hlavy nic nenapada bez ohledu na znacku.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 19. 11. 2017 15:59

Ganec píše:
2) nedôvera v oficiálne vyjadrenia
pemar píše:On zase nechápe, že pár novinek z press releasů si většina z nich přečíst umí, a na rozdíl od něj je většinou i chápou, byť je studují povrchně, protože je zajímá praxe a ne marketingové polopravdy.

Prečo si myslíš, že marketingové vyjadrenia sú len polopravdy?
Už sa ti niekedy stalo, že by neboli pravdivé a ty si tým bol poškodený?
(lebo napríklad o tej 300/4 sa napísalo mnoho obvinení z klamania, ale zatiaľ sa na oklamanie ešte nikto nesťažoval .. z tých, ktorí ho majú)

Alebo sa vždy len ukázalo, že to čo sa nevyplnilo, bolo len nesprávne pochopené?
=> lebo to potom nie je problém marketingu, ale toho, čo si napísal aj vo svojom príspevku, že: "je studují povrchně"

Neznamená to vari to, že ten, kto neverí oficiálnym vyjadreniam (teda považuje ich za klamstvá), tak ich len nedokáže interpretovať správne? Teda že ich nechápe?


Marketingova vyjadreni se z definice nezajimaji o pravdu, nebot jde okomunikaci a uspokojeni zakaznika. Marketing nema zadnou potrebu byt pravdivy. A proto nema moc smysl v takovych vyjadrenich hledat pravdu.
Blbe je to, ze to nepochopis, protoze jinak bys nepsal blog jenom o pozitivech Olympusu. Cimz ses sam deklasoval na uroven press releasu.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 11. 2017 17:25

Ale to pozor. Ganec veri len marketingu Olympusu. Na gancovkach to mas popisane. Reklamy Olympusu sa mu pacia, reklamy an DSLR nie. Cashback u Canonu je nekala praktika, cashback u Olympusu mu nevadi. On tomu hovori, ze je objektivny :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 11. 2017 17:40

Já balím směr Saas Fee a Längfluh:

Obrázek

za pát týdnů jedeme. Mimochodem, jejich marketing tomu místu říká: Freie Ferienrepublik. Ale žádný Ganec jim to nežere.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 19. 11. 2017 19:36

Tak snad si tam udelas cas i na foceni. Tohle misto si o to vazne rika.

-- 19. 11. 2017 19:37 --

Btw. Mam knzehleni kosil pusteny nejaky dokument o Gruzii a teda tam bych jel fotit a relaxovat hned....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 19. 11. 2017 19:41

Koukal jsem dnes na naše rodinné fotky odtamtud, focené v roce 2011 kompaktem Panasonic v kvalitě, ve které dnes fotí každý mobil.

Obrázek
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků