Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fotofanda 21. 10. 2017 16:56

No já jsem tady pracovně a už se to tu pomalu vyprazdnuje. Ale alespoň pár postřehů k tématu vlákna. Zrcadlovky stále významně převažují. Z mirrorlessu Sony A7 a občas olympus.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 10. 2017 17:02

Fotoexpo mi stacilo jednou. Objektivy si muzu vyzkouset v krame, tech 350,- za vstup radeji naleju do tohodle zazitku...
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2017 17:58

Máme to kousek, tak jsme se tam zastavili, já jsem pokecal se známými a Micina zatím šla fotit, na přednášky a na akty jsme nešli, občerstvení dost hrůza, výstavy a přednášky se nám také moc nelíbily, a tak si Micina zkusila chvíli fotit glamour, ale nejvíce jí bavilo fotit baletku u Fomei, hned vedle stánku Nikonu, bavilo jí fotit s odpalovačem a studiovými světly, navíc má k baletu vztah, tahle fotka se jí líbí nejvíce, je taková čistá:

Obrázek

Já jsem si zkusil kombinaci D850 a 105/1.4. Hodně jsme tam slyšel od majitelů Fuji a Olympusu, že oni takovou kvalitu nepotřebují, že to co mají, jim stačí a že ta jejich sestava je o hodně lehčí. Ono od určité hmotnosti to bude pravda, shodli jsme se Filipem Bartákem, že 105/1.4 je na běžné focení praktičtější, než 200/2.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 22. 10. 2017 09:15

lukas_highenergy.cz píše:Narozdil od te rusky na svatbe, kde jsem obcas nechapal a vysledek byl super, tak tady obcas nechapu, ale presne vim, co z toho vyleze.

Ako to dopadlo s fotkami bez blesku ? Videl si vysledok ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 22. 10. 2017 19:03

Jojo videl a myslim, ze je presne takovy jaky chteli. Navic perfektne zapracovala Prahu jako pozadi do nekterych fotek. Coz si rikam, ze je mozna vyhoda mit v Praze na foceni neprazaka fotografa nebo nekoho, kdo je zvykly fotit pro neprazaky. Pro Prazaka je spousta tech vecich beznych a nenapadne ho je resit. A teda co me jeste celkem prekvapilo bylo video, co meli ze svatby, tam se to fakt povedlo. A to me normalne svatebni videa vubec neberou.

Jinak ty fotky ani video nikde verejne nejsou - max kozakm je muze videt u me na fcb a podat hodnoceni... :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 22. 10. 2017 19:56

Sakra, niekto tam hore ma nemá rád. Kúpim si nové sklíčko teším sa na cvakanie a odvtedy 3 dni v kuse prší.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 22. 10. 2017 19:59

Proto jsem tento vikend vsadil na alkohol... Sef nas pozval na chatu ma Slapech, tak jsme travili sobotu s sklenickama/lahvem na verande, u grilu a u krbu. Fotku nemam ani jednu, ale spokojenost maximalni :-D

Btw. cos koupil?
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 22. 10. 2017 20:15

lukas_highenergy.cz píše:Proto jsem tento vikend vsadil na alkohol... Sef nas pozval na chatu ma Slapech, tak jsme travili sobotu s sklenickama/lahvem na verande, u grilu a u krbu. Fotku nemam ani jednu, ale spokojenost maximalni :-D

Btw. cos koupil?

No, k tomu canoníku som si zohnal za smiešny peniaz 70-200/4. Non IS, ale nevadí.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 22. 10. 2017 20:53

To je vyborny sklo. Jeden cas sem mel na krajinu, abych netahal po horach 2.8 verzi a s f4 maximalni spokojenost. Navic v te dobe ho mohl clovek koupit na Paladixu, pul roku pouzivat a prodat za to same (i vic, ehm :-) ). Dokonce sem si rikal, ze bych ho vzal s nejakym AF adapterem na A7...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod ltokar 23. 10. 2017 07:28

bob222: tak mozes vyskusat jeho vodotesnost aspon :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 23. 10. 2017 11:19

Já jsem si zkusil kombinaci D850 a 105/1.4. Hodně jsme tam slyšel od majitelů Fuji a Olympusu, že oni takovou kvalitu nepotřebují, že to co mají, jim stačí a že ta jejich sestava je o hodně lehčí. Ono od určité hmotnosti to bude pravda,


To není jen o hmotnosti, ergonomie a filozofie těch strojů je někde jinde. Přechodem z Nikonu jsem si pohoršil v mnoha číselných parametrech, ale level zábavnosti focení je mnohem dál.
Konzervativní technokrati toto nepochopí, ale myslím, že ani nebylo cílem Fuji je přesvědčovat.

Ta "Micina" je dcera, matka nebo advokátka, že je zmíněná ve skoro každým příspěvku? :D
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 23. 10. 2017 11:25

Prvotni nadseni muze vyprchat, to mas skoro se vsim :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 23. 10. 2017 12:00

ondrasheq: Micina je pemarova tchyně a musí jí pravidelně veřejně chválit, jinak dostane válečkem přes záda. :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 23. 10. 2017 13:35

ondrasheq píše:To není jen o hmotnosti, ergonomie a filozofie těch strojů je někde jinde. Přechodem z Nikonu jsem si pohoršil v mnoha číselných parametrech, ale level zábavnosti focení je mnohem dál.

Tak ano, len niekedy je lepsie, ked napr. s vysavacom ten prach vysajem, ako keby som sa s nim sice dobre pobavil, ale musel by som prach nakoniec utirat rucne aj z miest, kde predtym nebol :) Zabava je fajn, pokial je to bonus, a nie nahrada :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2017 13:42

Micina je pubertální dcera, která chodí na umělecké gymnázium. Kromě talentu na matematiku, balet, angličtinu a programování má talent i na fotografování, ale nepatří mezi hodné holky. Musí být středem pozornosti, pro pochvalu udělá cokoli. Učitelé jí milují, učitelky nenávidí, boří systémy. Spousta rodičů by ji chtěla vyměnit za svoje děti, ale do druhého dne by jí vrátili. Chce být rozmazlovaná.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků