Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 19. 10. 2017 19:28

Každý milimetr, ušetřený na velikosti snímače, bude po zásluze potrestán.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 19. 10. 2017 19:39

No a z jakeho rozmeru vychazis? FF? SF? VF? :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 19. 10. 2017 20:31

Já neříkám tak ani onak, ale na moje slova dojde.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 20. 10. 2017 07:26

Ale to je predsa u Olympusu bežné. Už v časoch pôvodného 4/3 systému vyrábal high end radu objektívov, kde 14-35/2,0 35-100/2,0 alebo totál špeky ako 90-250/2,8 300/2,8 stáli ako raketoplán aj s prívesom... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 20. 10. 2017 19:29

Tak jsem byl v Krkonoších jako speciální host na nějaké konferenci, nechal jsem nalákat na to, že tam bude rum Don Papa, což je prémiový rum, který je vyráběn na ostrově Negros na Filipínách, inspirovaný revolucionářem Dionisem Magbuelasem, známým rovněž pod přezdívkou Don Papa, který vedl boj proti španělské nadvládě na Filipínách. Šťávy jsou fermentovány, destilovány a následně uloženy do sudů z bílých dubů ve skladech na úbočí pohoří Mount Kanlaon. Cítil jsem tam nějakou silnou vůni, připomínající vanilku.

Druhé lákadlo byl fakt, že v Praze je klasická inverze, mající ne zcela pozitivní vliv na mé plíce a moji psychiku.

A třetí důvod bylo to, že mi přišel lens protect a že jsem ho chtěl vyzkoušet, jak ochrání techniku.

Obrázek

Tak jsem ráno po snídani vyrazil na procházku, užíval si slunce, udělal pár fotek a bylo to fajn.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 10. 2017 21:01

Tak ta inverze neni jen v Praze, ale prakticky vsude v nizine a zacla se trhat az nekde u Jicina, kdyz jsme dnes vyrazili za stezkou v korunach stromu v Janskych Laznich. Supr pojezd...
Obrázek

...az na cestu zpet a znovu nastoupivsi inverzi s mega hustou mlhou :/

Obrázek

Takze u me je situace takova, ze bud fotim mobilem a nebo tipam fotky z videa :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 10. 2017 21:12

...
A třetí důvod bylo to, že mi přišel lens protect a že jsem ho chtěl vyzkoušet, jak ochrání techniku.

Obrázek

Tak jsem ráno po snídani vyrazil na procházku, užíval si slunce, udělal pár fotek a bylo to fajn.[/quote]

Jak je vidět, Lens Protect se osvědčil :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 20. 10. 2017 21:37

Já měl pocit, že se ten smog trhá až někde mezi Novou Pakou a Vrchlabím. Já ho nesnáším, ale aktuálně nemohu mít Home Office někde na horách, takže se těším na hory v prosinci, tam kam jedu, tam jsem smog nezažil (jen sněhovou vichřici, to je ale také opruz).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 10. 2017 22:15

Jo mas pravdu, ja to bral od momentu, kdy uz misty bylo videt Slunce a zaclo nas hrat.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 10. 2017 04:29

bob222 píše:Ale to je predsa u Olympusu bežné. Už v časoch pôvodného 4/3 systému vyrábal high end radu objektívov, kde 14-35/2,0 35-100/2,0 alebo totál špeky ako 90-250/2,8 300/2,8 stáli ako raketoplán aj s prívesom... :D


Jop, na druhej strane by si mozno prave kvoli tomuto mohol Olympus zobrat ponaucenie, pretoze 4/3 system nedopadol najlepsie.

Ono je zase sklo a sklo. 40-150 f2.8 za peniaze za ake som ho kupil (750€ z eglobalu) bola fajn kupa, ale 1500€ uz fajn kupa nie je. To by fakt muselo byt aspon f2.0, alebo prinajmensom s IS. Ocakavane 17mm f1.2, pripadne aktualne 25mm f1.2 za 1300€ je uz ale trochu cez ciaru.

50mm f1.8 STM stoji stovku a horsie fotky to robit nebude, akurat nema tu konstrukciu a AF.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 21. 10. 2017 13:07

Tak tu prší, je hmla. A kecací vlákno nič...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 10. 2017 13:29

No chcelo by to Ganca s nejakou novou perlou. Nic ma uz ale nenapada. Mozno nieco ako ze EVF zobrazuje realnejsie farby nez OVF a este aj vo vyssom rozliseni, alebo tak :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 21. 10. 2017 13:30

No tak to je vysledek duslednejsich zasahu a mazani. A kdybych to mazal tak dusledne, jak nekteri navrhovali (uolne vse OT), tak je to mrtvy...

Jinak ja jsem ted na nejakem foceni psu pro nejakou nadaci s postizenyma, sem tady jen v pozici "dovozu a drzaku nasich psu" a tak mam cas pozorovat pana "profika" pri praci a teda uz ted se bojim, co z toho vyleze... Narozdil od te rusky na svatbe, kde jsem obcas nechapal a vysledek byl super, tak tady obcas nechapu, ale presne vim, co z toho vyleze.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod fotofanda 21. 10. 2017 14:05

Tak co třeba dnešní FotoExpo? Je tu docela dost lidí. Přednášky v hlavním sále jsou plné a molo s modelkama v obležení fotografujicich.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 21. 10. 2017 14:36

Tam jsem byl pred lety a teda tohle me uz vubec nebere. Predstava jak se mackam u mola proto, abych udelal nejakou jakoze fashion fotku me spis desi...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků