AWH - Až moc lehce Wyhozená Hotovost

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jack08 1. 11. 2012 16:28

Hodinová sazba v servisu Mercedes je cca 1200Kč vč DPH. Za 625Kč ti v servise umyjí maximálně čelní sklo... :-))
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 1. 11. 2012 16:54

oldbas píše:Tak tak. Znám pár šikovných dnes už živnostníků. Pracovali ve firmě, která si účtovala 300kč/hod. jejich práce. Řemeslník dostal 80kč hrubého. Zbytek bral šéf. Je to úplně nemorálně normální.


Jenže šéf z toho musí zaplatit pronájem prostor, nákup přístrojů a nástrojů, pojištění a další věci.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 11. 2012 17:02

Cena je standardna... jedine, co moze uzivatela sklamat, je nespravny odhad vyuctovanej ceny pred samotnou opravou. V pripade, ze cena vyraznejsie presiahne odhad, tak by mal servis dohodnut dalsi postup s majitelom techniky...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OceanBoy 1. 11. 2012 17:03

slíbené díly: šroub (3Kč), kovová páska (6Kč) a zoom lever base (36kč)

Podstata věci je taková, pokud by mi přišel stejný účet za opravu - ale 800 Kč práce a 1200 Kč díly, neřeknu ani ň, a budu awh chválit kudy budu chodit, ale takhle jsem rozmrzelej.

Ani nejde o ty prachy, spíš o princip atd... poštovné a balné 180 Kč? Prostě vše s vysokohorskou přirážkou.
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 11. 2012 17:05

Pral bych ti zazit ceny v Nikon servisu. Jeste rad bys vzpominal na AWH.

EDIT: Namatkou, aby nekdo nerekl, ze varim z vody. Nastaveni a kontrola (zadne rozebrani!) objektivu Nikkor AF-S 17-55/2.8G: 3588Kc.
Naposledy upravil Petr Luňák dne 1. 11. 2012 18:44, celkově upraveno 2
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 11. 2012 17:05

Ano,...s vysokohorskou prirazkou (ak tovar na postu nepricestoval sam, nezabalil sa, nevyplnil sprievodku a podobne...). Je to asi trocha krute, no keby si uctovali len diely + beznu hodninovu mzdu, tak by to mohli do tyzdna zabalit...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snopa 1. 11. 2012 18:09

No já mám na AWH jinou vzpomínku.

Poslal jsem tam zrcadlovku na opravu upadlého kontaktu baterie. Cena a rychlost opravy v poho, ale foťák se mě vrátil s uvolněnou matnicí, která se tam klinklá a haraší, a ostřící body nesvítí v bodu, ale rozplizlé po okolí.

Takže ty prachy za opravy asi nebudou až tak oprávněné.
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maraou 1. 11. 2012 18:24

OceanBoy píše:slíbené díly: šroub (3Kč), kovová páska (6Kč) a zoom lever base (36kč)

Podstata věci je taková, pokud by mi přišel stejný účet za opravu - ale 800 Kč práce a 1200 Kč díly, neřeknu ani ň, a budu awh chválit kudy budu chodit, ale takhle jsem rozmrzelej.

Ani nejde o ty prachy, spíš o princip atd... poštovné a balné 180 Kč? Prostě vše s vysokohorskou přirážkou.


Podstata je taková, že rozebrat objektiv, diagnostikovat závadu, vyčistit, vyměnit/opravit, složit a seřídit vezme úplně stejně času ať už měníte díl z 3,50 Kč, nebo za 3 500Kč. Navíc to musí dělat vyškolený odborník a na ne úplně standardním vybavení.
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jack08 1. 11. 2012 18:46

přesně tak. Obyčejné čištění snímače, které může dělat v podstatě kdokoliv u Nikonu stojí 500Kč. Kdysi dávno jsem si nechal čistit v Nikonu a výsledek byl hodně slabý, takže to čistím sám a za 5 minut je to vyčištěné a navíc zadarmo. Oprava objektivu ale vyžaduje znalosti a odpovídající vybavení.
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 11. 2012 18:47

Božínku, co má společného cena a množství materiálu s cenou práce nebo s množstvím hodin? To je tak hloupé spojení. Co když se ten foťák jenom čistí, tam není materiál žádný.
A ceny mendeju firem se kalkuluji dle nakladu a vytíženosti pracovníka. Až bude dotyčný naivní tazatel kalkulovat, tak přijde nato, že fakturovat může jenom skutečně provedenou práci, ale zaměstnanec je placen celý pracovní den a to včetně dovolené.
Takže pokud servisujeme elektronkový mikroskop v SAE, tak se fakturuje 1800 USD/hod, ale zaměstnanec dostane 680 Kč/hod. To je mi ale hrůza.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dusan 4. 11. 2012 11:30

OceanBoy píše:Představ si to jinak, přijedeš s autem do servisu - řekněme nějakého lepšího, například Mercedes.

Tam ti řeknou, že je nutná oprava za 50.000,- abys měl pojízdný auto. Ty abys mohl jezdit bys chtě/nechtě souhlasil. Při převzetí auta bys tam nechal 52.500 ,- a na faktuře bys viděl, že cena dílu byla 1499 Kč a zbytek práce.

Upřímně, myslím že bys taky koukal trochu divně.

Pak by ti tu někdo chytrej vyprávěl o placení daní státu...


Ono v tom Mercedesu a u servisu aut se to dela tak, ze se napali tisic procent marze na nahradni dil, takze ve vysledku do pak vypada ctyricet tisic dil a deset tisic za praci, coz uz vypada celkem pekne a zakaznik je spokojen, protoze holt to byla slozita zavada. To ze ten dil automobilka nakupuje s Ciny s vyrobni cenou dva tisice korun to uz se nedozvi, takze ho to nepali.
Tady holt hosi z AWH byli poctivi a napsali to tak jak to ve skutecnosti bylo.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 4. 11. 2012 14:40

jj, pamatuji na opravu kardanky Ford Transit - orig. ložisko si servis počítal za 5000. Rozměrově stejné a kvalitativně o 2 levely vyšší SKF stálo 500.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin79 24. 1. 2013 16:43

Petr Luňák píše:Pral bych ti zazit ceny v Nikon servisu. Jeste rad bys vzpominal na AWH.

EDIT: Namatkou, aby nekdo nerekl, ze varim z vody. Nastaveni a kontrola (zadne rozebrani!) objektivu Nikkor AF-S 17-55/2.8G: 3588Kc.



Ja tam mel jplne stejny objektiv s uplne stejnou praci za 1950,-
martin79
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 26. 1. 2013 22:42

Samozřejmě, vydělává se na práci a kort u tak odborných jako u fototechniky, to bych chápal. Proto až moc riskantně spoléhám na to, že si všechno najdu na netu a co jde, pokusím si udělat po svém.

Vypadl mi přední člen u 50mm/1.8 II, tak sem se sice potil pár hodin, protože jsem neměl internet, ale šlo to opravit. Teďka se kamarádovi rozbil flex kabel na Canoním 17-85. Bude ho to stát pouze cenu kabelu, uděláme to po našem. Na yT je pár videí a je to jen hromada šroubků. Opravit se to může ráno na záchodě, kdy je nejméně prachu :D

U těch iP. To jsou směšné stavebnice, snad oříšek je jen 2G, jinak zbytek se dá rozebrat. A tam by mi ta cena za servis vadila. Ale zase zde to není tak odborné jako že si člověk kupuje značku, takže tam ji za pár šlupek servisovat taky nebudou. To je jen pro ně, že se jim to opravuje jedna radost.

Holt, když tam nesu profi objektiv na seřízení, to už je služba nemalá,
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin79 27. 1. 2013 19:20

No nevim. Ja jsem menil pred nejakou dobou zadni kryt na starouckym ip 3GS kamosovi a zas tak snadny to neni.

S cenou odborne prace souhlasim. Nechapu lidi co si myslej, ze jim nekdo opravi vec za 100/hodinu,
martin79
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků