AWH - Až moc lehce Wyhozená Hotovost

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod OceanBoy 31. 10. 2012 16:46

Rád bych se s Vámi podělil o nejnovější zkušenost s AWH.

Mimozáruční oprava objektivu.

Cena dílů: 3Kč + 6Kč + 36Kč + 30Kč = 75 Kč za spotřební materiál
Cena práce: 1540 Kč (otevřít, opravit a vyčistit)
Pracovní čas a kategorie: 7 B - (7 hodin?)
Poštovné a balné: 180 Kč

No to jsou položky, není nad monopol ...
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 31. 10. 2012 17:00

Sice nevím, co se měnilo, ale třeba taková výměna home buttonu (součástka za pár šupů) u iPhonu si vyžaduje téměř kompletní rozebrání mobilu. Pro výměnu gumové krytky konektorů (cena součástky v halířích) u Nikonu D700 je třeba odejmout celý horní panel, tzn. rozšroubovat třetinu fotoaparátu. Atd.

Takže mě to zas tak nepřekvapuje...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 31. 10. 2012 17:32

přesně tak, pokud na tom dělal tři hodiny po 500kč, nemohl by se tomu nikdo divit. Mzdové náklady, náklady na školení a poměrně specifické nástroje, nájem, a nějaký zisk. To se naskládá.
AndrewJ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 31. 10. 2012 17:41

Jo, jenže z těch 1540 Kč za práci odvedou polovinu na sociálním, zdravotním a daních. A z toho zbytku ještě musí zaplatit fungování firmy. Vítej v realitě.

Tipl bych, že monopol mají právě proto, že to žádný rito není.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jack08 31. 10. 2012 17:48

a také nezapomeň, že mzdová účetní, sekretářka ředitele a asistentka náměstka ředitele, ekonomického ředitele a vedoucího technického úseku atd., také něco stojí :-]
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 31. 10. 2012 17:59

Tak už to bývá. Někdy je to opravdu zdlouhavá piplačka a mění se součástka za pár korun. Ale technik to 2-3 hodiny za kilo dělat nebude. Občas se prostě oprava nevyplatí.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 31. 10. 2012 22:47

7 hodin to nebude, nebo to bude velmi podhodnocena prace. Jeden man-day jsem videl ve firemnim sektoru tak od 3500 Kc po 40 000 Kc.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HmepSd 1. 11. 2012 11:11

OceanBoy píše:Cena dílů: 3Kč + 6Kč + 36Kč + 30Kč = 75 Kč za spotřební materiál
Cena práce: 1540 Kč (otevřít, opravit a vyčistit)
Pracovní čas a kategorie: 7 B - (7 hodin?)
Poštovné a balné: 180 Kč
No to jsou položky, není nad monopol ...


Tak si to u nich dělat nenechte a nebudete platit.

Je neskutečné jak si někdo neváží práce, pokud vám někdo dělá odbornou práci za stovku, nejlepší by bylo asi paušálně, tak je to s prominutím de...

Nedávno my bylo trapně u ševce, s prací a materiálem si řekl o 60Kc, nechal jsem mu 100 a stejně se styděl. Udělal mně nositelné botky za 2500, kdyby si řekl o desetinu ani bych necekl.

Užívám si s Nikonem, takže nemám důvod nějaké AWH bránit. Ale za takový přístup bych vás nakopal.
HmepSd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OceanBoy 1. 11. 2012 13:16

Milý pane, nikde jsem neřekl slova, že si práce nevážím. Bohužel jste si to do hlavy sám vsugeroval. Jen jsem zveřejnil částky k diskuzi, nic víc...

Manuálně rozbitý objektiv, říkal jsem si, že ty díly na objektiv budou stát raketu. Tak jsem zavolal do AWH, kolik bude oprava stát a s cenou souhlasil. Co mě mrzí, už vám nikdo neřekne, že v dílech zaplatíte 3% a 97% za práci a poštovné. Pokud by se mi tahle informace dostala, reagoval bych asi jinak.

kozakm: díly ti vypíšu
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 1. 11. 2012 14:09

Ale ta práce nestála 97% ceny, ta stála tak 25% ceny. Polovina ceny padla na odvody a daně, zbytek na provoz firmy. Doporučuji stěžovat si v poslanecké sněmovně..
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OceanBoy 1. 11. 2012 14:57

Představ si to jinak, přijedeš s autem do servisu - řekněme nějakého lepšího, například Mercedes.

Tam ti řeknou, že je nutná oprava za 50.000,- abys měl pojízdný auto. Ty abys mohl jezdit bys chtě/nechtě souhlasil. Při převzetí auta bys tam nechal 52.500 ,- a na faktuře bys viděl, že cena dílu byla 1499 Kč a zbytek práce.

Upřímně, myslím že bys taky koukal trochu divně.

Pak by ti tu někdo chytrej vyprávěl o placení daní státu...
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 1. 11. 2012 15:44

Ano, to bych koukal divně, zajímalo by mě, proč ta oprava zabrala 80 hodin času (hodinovka 625 Kč/hod) - to je deset pracovních dní čistého času. Kdyby ti naúčtovali 80 hodin práce, plně tvé rozhořčení chápu.

Tipl bych, že ti naúčtovali tak 2 a půl hodiny práce, což mi přijde ok. Kdyby si měl povědomí o ceně práce v ČR, tak tě tahle situace nemůže překvapit.

A to že díly stály minimum je tím, že v Číně vydělávají dělníci pár dolarů na den. Takže za levnějšími opravami čehokoliv doporučuji přestěhovat se do Číny :).
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OceanBoy 1. 11. 2012 15:57

Hodinovka 625 Kč? No tak to by tě asi 90% národa ukamenovalo tohle slyšet. Jistě je zcela běžně, že průměrný čech opravář bere 100 litrů měsíčně...
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 1. 11. 2012 16:04

Pozor, hodinová sazba servisu za práci má s platem samotného automechanika jen málo společného.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 1. 11. 2012 16:26

Tak tak. Znám pár šikovných dnes už živnostníků. Pracovali ve firmě, která si účtovala 300kč/hod. jejich práce. Řemeslník dostal 80kč hrubého. Zbytek bral šéf. Je to úplně nemorálně normální.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků