Dohlednost

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod t.obadal 5. 8. 2012 12:01

Zdravím, zajímají mě vaše zkušenosti ohledně dohlednosti. Máte nějaké metody, jak odhadnout, zda-li bude příští den dobrá či ne, je-li to vůbec možné odhadnout... Dále je-li zpravidla lepší ráno, nebo večer, pokud fotím směrem na východ, jestli je lepší fotit těsně před východem Slunce nebo počkat na ozáření ze západu. Děkuju.
t.obadal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daf 6. 8. 2012 08:49

Obecně je nejčistší vzduch ve větrném počasí, nebo těsně po přeháňce. Řiď se předpovědí počasí ;)
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bacil2 10. 2. 2014 09:38

Na odhad, aká je alebo bude dohľadnosť sa dá okrem počasia veľmi dobre použiť aj toto:

http://www.wunderground.com/global/Regi ... ility.html
bacil2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radomir 10. 2. 2014 15:33

Nejlepší dohlednost bývá po dešti (vyčistí se vzduch od zvířeného prachu). Za chladnějšího počasí bývají po ránu mlhy.
Radomir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zafod Bíblbrox 10. 2. 2014 18:46

Skvělá dohlednost bývá třeba na podzim při inverzi - pokud se nad tu inverzi dostaneš (stačí do 1000m) zjistíš že nad ní je někdy až neuvěřitelná dohlednost... Viděl jsem např. krásné fotky Alp ze Šumavy - i takového Grossglokneru, který je něco přes 200 km daleko...
Zafod Bíblbrox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 11. 2. 2014 18:04

Jojo, alpy jsou ze Šumavy krásné, když se to umí http://www.naturephoto.cz/fotobanka/kra ... umavy.html
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karf 12. 2. 2014 16:42

Zafod Bíblbrox píše:Skvělá dohlednost bývá třeba na podzim při inverzi - pokud se nad tu inverzi dostaneš (stačí do 1000m) zjistíš že nad ní je někdy až neuvěřitelná dohlednost... Viděl jsem např. krásné fotky Alp ze Šumavy - i takového Grossglokneru, který je něco přes 200 km daleko...

Opravdu to byl grossglockner? Ze šumavy bývá často a někdy hodně pěkně vidět Dachstein...ale GG? :-|
karf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karf 12. 2. 2014 16:42

Zafod Bíblbrox píše:Skvělá dohlednost bývá třeba na podzim při inverzi - pokud se nad tu inverzi dostaneš (stačí do 1000m) zjistíš že nad ní je někdy až neuvěřitelná dohlednost... Viděl jsem např. krásné fotky Alp ze Šumavy - i takového Grossglokneru, který je něco přes 200 km daleko...

Opravdu to byl grossglockner? Ze šumavy bývá často a někdy hodně pěkně vidět Dachstein...ale GG? :-|
karf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karf 12. 2. 2014 16:42

Zafod Bíblbrox píše:Skvělá dohlednost bývá třeba na podzim při inverzi - pokud se nad tu inverzi dostaneš (stačí do 1000m) zjistíš že nad ní je někdy až neuvěřitelná dohlednost... Viděl jsem např. krásné fotky Alp ze Šumavy - i takového Grossglokneru, který je něco přes 200 km daleko...

Opravdu to byl grossglockner? Ze šumavy bývá často a někdy hodně pěkně vidět Dachstein...ale GG? :-|
karf
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků