Kolik si rict za fotku a jestli vubec neco chtit?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Janapol 9. 1. 2014 18:37

zákazník si určil jak chce aby fotka vypadala. Určil si interiéry sklepa, najímala se modelka, ta je teda už zaplacená. a sklep byl taky řešený extra včetně rekvizit. autor není tolik známý a ještě se tolik neprodává. Jednu fotku si už ode mně kupoval na předešlou knihu,ale ta byla z mých zásob, takže byla cenově jako z fotobanky. Tohle bych měla asi počítat jinak,když jsem musela organizovat modelku, prostory a rekvizity.
Janapol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 9. 1. 2014 18:57

Tak v tom případě bych si to asi normálně nacenil od hodiny to je asi nejstravitelnější.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 1. 2014 19:46

Ty jsi zacal jako fotit bez objednavky, respektive smlouvy s konkretni cenou? Cely ten pribeh tady je ladeny tak (cena fotky z archivu jako cena z fotobanky apod), ze si myslim ze je to cele jedno, protoze te vzdycky vsichni stejne "okradou" a kdyz si reknes tak 10 000 Kc, coz by podle te produkce odpovidalo, tak to reknes takovym zpusobem, ze ti to nikdo neda.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 9. 1. 2014 20:02

oldbas píše:Takže řekněme 1000ks, chci 15tis. kč za foto. Při ceně 250kč za knížku je to 6% z ceny, to je myslím hodně pod cenou.


6% z příjmů z prodeje knížky jako rozpočet na fotku obálku je dost masakr, pokud to neprodává ta obálka a co jsem nějaký rozpočty viděl, tak je to dost mimo...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Janapol 9. 1. 2014 20:25

taky mi přijde 10 000,- moc, navíc autor ještě není moc známý a nemá takový prodej. Myslím, že nacenění jako u běžného focení od hodiny by bylo ideální jak píše Mikeczcz.
S tímto člověkem nepracuji poprvé...

PS: jsem žena, někteří mě tu oslovují jako muže :D
Janapol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 9. 1. 2014 20:33

To je jenom návrh, nikdy jsem nic neprodal. Cena je možná mimo, ale proč to nezkusit? Co kdyby
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 9. 1. 2014 20:45

Já bych radši jako hobík měl fotku na obálce za peníze odpovídající námaze, než abych někoho hypoteticky pumpnul o patnáctku. Ono pokud člověk nemá nějaké renomé a vychytané portfólio (což hobík má asi těžko), tak se dost blbě hraje na nějakou uměleckou hodnotu fotografie. Mně přijde reálnější a spravedlivější říct, beru tolik a tolik od hodiny a bude mi to trvat tak a tak dlouho, takže to bude stát nějakých asi tolik peněz. Protože mám dojem, že ve chvíli kdy zákazník nabude dojmu, že si platí umělce, kterým ten hobík není, tak asi od toho půjde pryč.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janapol 10. 1. 2014 09:00

částku 10 000,- bych zkusila možná na spisovatele který má jméno, jistý prodej a může si to dovolit. Ale bylo by to pěkné :D

Vyřešeno, bude se počítat od hodiny :)

Díky všem za vaše názory.
Janapol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 23. 1. 2014 12:21

Nechci zakládat nový vlákno, tak se zeptám tady - kolik je dneska běžná cena hodinu ateliérovýho focení produktů na takové té polo/profesionální úrovni (žádný top fotografové)? Známá chce nafotit nějakou zdravou výživu co začíná dovážet (předpokládám nějaké pytlíky a tyčinky a něco ve stylu pytlíky s něčím a štastné hubené a zdravé majitelky) a ptala se, kolik tak počítat. Já to fotit nestíhám a jinak netuším a v těch dnešních "slevách na všechno" se těžko něco seriózního hledá...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků