Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 17. 1. 2019 17:16

To mně připomíná ten starý fór, když tehdy nová Pentia chybně počítala:
486-ka: "Čau Pentium, kolik je 2 + 2 ?"
Pentium: "3,9999"
486-ka: "Ale to je blbě, ne?"
Pentium: "Blbě, ale rychle!"
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 1. 2019 17:20

Není čas zjišťovat, kdo je kdo ... jo, dvě dávky.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 1. 2019 19:33

Takze Ganec uz je na tom az tak zle, ze se musi chlubit cizim perim? Ne pockat, vzdycky muze byt jeste hur, hur pro bloggera, co se snazi psat radoby fundovane o fotografovani. Treba jako kdyz napise:

Ganec píše:Neviem ako u teba, ale mne napríklad na ostrosti oblastí mimo HO vôbec nezáleží.


To je strela do vlastni nohy rovnou z brokovnice :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 17. 1. 2019 21:54

https://www.youtube.com/watch?v=EAa2gl1voMQ
Tony & Chelsea Northrup
tema: MPx
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 1. 2019 22:56

V čase 14:50 vychvaľujú high-res:
"Another thing I love is, what we called like IBIS, where the sensor moves around and it will make multiple pictures and stacked them, because this actually improves images way more than adding more megapixel does. It eliminates moiré .. and just gets more out of your existing lenses "

;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 18. 1. 2019 00:53

Takže jsi v cca 22 minutovém povídání našel zhruba 10sec, které se ti po oříznutí od nevyhovujícího pokračování líbí a jsi z toho happy? Tak si zde těch 10sec hnedle vypsal. Skvělé!
Naposledy upravil chvd dne 18. 1. 2019 06:56, celkově upraveno 1
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 1. 2019 05:41

Gancovi je dobry uz aj Tony & Chelsea Northrup ? :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AwwA 18. 1. 2019 08:35

Hi-res může opravdu fungovat jen s betonovym pinpongovym stolem. Stativ je na nic.
Naposledy upravil AwwA dne 18. 1. 2019 08:44, celkově upraveno 1
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 18. 1. 2019 08:43

Ganec : a nebolo by jednoduchsie zobrat ten stativ a doniest hires fotku ako ma byt ? Pockat .. ty stativ nemas :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 1. 2019 09:34

chvd píše:Takže jsi v cca 22 minutovém povídání našel zhruba 10sec, které se ti po oříznutí od nevyhovujícího pokračování líbí a jsi z toho happy?
Aké "oříznutí od nevyhovujícího"? :shock:
Na nič nevyhovujúceho si tam nespomínam, ani ty si nič takého neuviedol ;-)

Ty si vôbec videl to video? (či len prečítal nadpis?)
Vieš vôbec o čom bolo? :--
Podľa tejto reakcie ho zjavne nechápeš .. tak ti napíšem vocogo...

Bolo o tom, že Canon stráca pozíciu na trhu, tak (aby zaujali) prezradili, že plánujú 100 megapixelový model.

No a Tony s manželkou vysvetľujú, aký je to nezmysel:
- že to len zbytočne spomaľuje, zapĺňa buffer, zaberá miesto na disku, vyžaduje veľké/rýchle=drahé karty, ...
- že to (adaptované) DSLR sklá aj tak nezvládnu
=> čo názorne predviedli testom, kde už 50-megapixelový snímač zvládal len 14M skutočných dát
- že sa vďaka tomu zvýrazňujú problémy: nepresné zaostrenie, roztrasenie, problémy so sklami, ...
(o čom som mimochodom písal už pred 3 rokmi: Zvýšené nároky na ostrosť (alebo: problémy zrkadloviek))
- že kvôli príliš malej DOF treba u veľkých snímačov cloniť, no potom všetko to vysoké rozlíšenie zničí difrakcia

Že omnoho lepším riešením je vylepšovať iné parametre foťáku:
=> tak ako to robia menší výrobcovia (Olympus, Panasonic .. predtým Minolta...)
- vyslovene uvádzali IBIS, lebo nielenže funguje aj na nestabilizovaných sklách
=> ale je lepší aj ako stabilizácia skla, kvôli ktorej treba robiť kompromisy v optickom návrhu
(teda nemôžu byť až také kvalitné ako nestabilizované sklá)
- no a že namiesto premegapixelovaného snímač sa viac oplatí skladanie záberov
(ako to aktuálne robia mobily)
=> teda že budúcnosť je v HIGH-RES a podobných riešeniach :tleskani
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 18. 1. 2019 10:08

Ganec píše:Ty si vôbec videl to video? (či len prečítal nadpis?)
Vieš vôbec o čom bolo? :--
Podľa tejto reakcie ho zjavne nechápeš .. tak ti napíšem vocogo...

Ano přiznávám, jen jsem četl nadpis a tomu jsem navíc ani neporozuměl, protože je napsaný s chybami resp. zcela nesmyslně nebo možná jazykem ne mého kmene. Ale líbila se mi ta paní v tom videu, tak jsem myslel, že se možná bude v dalším díle svlíkat, tak jsem zde dal odkaz již nyní.

A fakt si tu s tebou nebudu hrát na citace, každý, kdo si to pustí, má možnost si všimnout následujících myšlenek po těch, co jsi odcitoval ty. Tyhle své finty můžeš zkoušet na děcka v parku nebo třeba doma :) Už bys mohl pochopit, že tu nejsou samí tupci, kteří by ti ty tvé stupidní manipulace stále žrali. Případně pokud to nejsou manipulace, tak je na čase si uvědomit, že tenhle styl dělání si ***** z ostatních je po tolika letech už ohraný. Pokud to není ani pokus o manipulování ani o dělání si srandy z ostatních, chtělo by to asi buď terapeuta nebo samostudium toho, jak funguje běžný lidský mozek, což by ti mohlo pomoci v komunikaci se zbytkem tvého živočišného druhu.

-- 18. 1. 2019 10:25 --

Ganec píše:- že sa vďaka tomu zvýrazňujú problémy: nepresné zaostrenie, roztrasenie, problémy so sklami, ...
(o čom som mimochodom písal už pred 3 rokmi: Zvýšené nároky na ostrosť (alebo: problémy zrkadloviek))

Obdivuhodné čtivo, obzvláště úvahy typu:
Nastala ale ešte jedna zaujímavá zmena: zvýšili sa u nich nároky na ostrosť.
Zrejme za to môžu dva dôvody:
tým že bezzrkadlovky (vďaka menším rozmerom) poskytujú lepšiu prenositeľnoť, musia (väčšie) zrkadlovky poskytovať aspoň niečo navyše – proste musia byť kvalitnejšie, lebo sa to od nich očakáva
po probléme s roztrasením záberu uzávierkou u E-P5 a jeho “vyriešení” (elektronickou prvou lamelou) je už jasné že ani občasná neostrosť sa už netoleruje

"Vědecké" testy (rovněž obsažené ve zmíněném "odborném" textu) roztřesení způsobeného závěrkou z okna paneláku na sídlišti jsou taky něco geniálního. To se pak těžko divit, jak je možný, že to dělá jen někomu a jen někdy...vlastně na to oni vědátoři nepřijdou ...protože to vyzkoušejí jen jednou a mají jasno...respektive mají vědecký podklad pro svůj vědecký článek na nějaký chytrý fotoserver :) Digiwhatverver apod
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 1. 2019 10:48

Tony má založenou sledovanost na tom, že vypouští z úst “šrapnely”, kritické věci, mnohdy polopravdy, každopádně vždy tak, jak se mu to hodí, aby nenudil.

Honbu za megapixely také považuji za zbytečnou, zejména v současné situaci, kdy výkony procesorů nejsou na optimální úrovni, dobře vím, jak a v čem mne to omezuje a zatím pro mne znamená více komplikací, než výhod nebo je to v lepším případě aktuálně tak 50:50, protože větší tisky ani výřezy využívám jen málo. Ono je to i na straně nevýhod, největší limit je velikost souborů, přizpůsobil jsem nastavení foťáku a workflow a pokud by to nestačilo, koupil bych dedikovanou čtečku XQD pro rychlejší přenos RAW souborů do desktopu. Je mi ale jasné, že některé z nich jde použít jen pro Nikon, protože některé značky mají v nabídce jen SD karty, které jsou v praxi o kousek pomalejší (asi kvůli čtečkám), mám oboje, takže mám srovnání. Vliv na zaostřování je u D850 nepostřehnutelný, nároky na správně postupy logicky větší, kvůli tomu, že chyby jsou více vidět.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 18. 1. 2019 11:09

Trupíka a jeho krasotinku už dávno nesleduju, protože dost často plácá kraviny. Mi sedí spíš Philip Bloom, to je praktik a youtubovské střevo.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 1. 2019 11:12

Trošku mi přijde, že Canon v současné chvíli svoje novinky stylizuje spíš do oblasti - hele, pořád jsme nejlepší, koukněte, co umíme. Viz 28-70/2, nebo těch 100Mpx.

Ty opravdové pracovní nástroje zatím prostě jednoznačně zdržují v rámci DSLR.

Spousta profíků by mnohem víc ocenila 24-70/2,8 se stabilizací + 85/1,4(8) + 35/1,4 - než to monstrum. Soudím teda z různých diskusí stávajících Canonistů.
100Mpx možná pár lidí ocení, ale základ pro profíka by byl nástupce 5Dm4 se vším, co dnešní technika umožňuje. Plus ta klasická sada objektivů.


Nikoní Z těla mi připadají poctivější a lákavější, ten zdržovací motiv v objektivech tam je do určité míry taky vidět IMHO.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 18. 1. 2019 11:57

Buducnost je v aluminiu! :D
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků