Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 10. 2018 13:50

chvd píše:
prečo si zamietol Panasonic kvôli dôvodu "a pak ten AF"
Z toho, co jsem se zde dočetl ze zkušeností ostatních(a z ostatních získaných informací) jsem vyrozuměl a vydedukoval, že s AF, zejména pak kontinuálním módem ostření se dá u některých jiných přístrojů dosáhnout asi lepších výsledků, příjemnějšího ovládání a že při pořízení G9 bych si co do AF nejspíše moc nepolepšil, bylo by asi lepší volbou jen upgradnout objektivy.


OK, takže na základe "tunajších tvrdení" si vydedukoval, že by bolo lepšie upgradnúť objektívy. :hm
Prečo si ale potom napísal, že si vymenil D7200 za D500? :oops:

-- 17. 10. 2018 14:55 --

No a stále to nevysvetľuje, prečo si sa nad tým Panasonicom vôbec zamýšľal, ak si mal D7200?
chvd píše:Dlouho jsem zvažoval a přehodnocoval, bylo více variant a každá měla nějaké plusy a mínusy, některé byly větší, jiné menší
No a práve na tie plusy (a mínusy) Panasonicu som sa ťa pýtal viackrát.

Napríklad:
- 16. 10. 2018 14:01 - prečo si pôvodne .. chcel Panasonic G9 a prečo si od neho nakoniec upustil?
- 16. 10. 2018 23:42 - Čo konkrétne ťa na tom Panasonicu zaujalo?

K dôvodom čo ťa na Panasonicu zaujalo (ani čo ti vadí na jeho AF) si nenapísal absolútne nič :pozor
(ako som už písal v príspevku z 17. 10. 2018 10:11)

-- 17. 10. 2018 15:21 --

chvd píše:při pořízení G9 bych si co do AF nejspíše moc nepolepšil
Čo sa ti nepozdávalo na autofocuse D7200, keď si ho potreboval "polepšiť"?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 10. 2018 15:15

Chvd: ist na Gancov ignore list je obrovsky uspech a pocta, pretoze tam dava len ludi ktorym nevie odpovedat a iste si si vsimol ze pri tych vyplodoch chorej mysle to uz je skutocne nieco. Nevyprdnes sa na to tu a neskocis vedla do vlakna ? :)

kozakm: kam ty na to chodis ? To musi byt luckyshot. V kazdom pripade gratulujem, perfektny moment :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 17. 10. 2018 15:43

chvd môže byť rád, že ho pri tomto výsluchu Gokot nemá poruke, prišlo by aj na waterboarding ;-)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 10. 2018 15:57

Kozákova fotka je učebnicovým příkladem backfocusu a nezvládnutí expozice. Kdyby fotil Olympusem, měl by toho skokana ostrýho.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 10. 2018 16:29

Dolgor

:-)

Rovnou poslat do AWH, ale tohle budou štelovat hasákem ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 17. 10. 2018 17:06

Ganec píše:OK, takže na základe "tunajších tvrdení" si vydedukoval, že by bolo lepšie upgradnúť objektívy.

Přečti si znova, co jsem napsal a pokus se zareagovat jako humanoidní forma života netrpící nedostatkem jódu.

No a stále to nevysvetľuje, prečo si sa nad tým Panasonicom vôbec zamýšľal, ak si mal D7200?

Taky tomu moc nerozumím, asi to bylo ještě za starýho dealera. Jinak si to vysvětlit neumím.

No a práve na tie plusy (a mínusy) Panasonicu som sa ťa pýtal viackrát.

Jistě a protože jsem slušný člověk, tak jsem ti vícekrát odpovídal.

K dôvodom čo ťa na Panasonicu zaujalo (ani čo ti vadí na jeho AF) si nenapísal absolútne nič

To bude teda asi tím blbým zbožím od toho předchozího dealera.

Čo sa ti nepozdávalo na autofocuse D7200, keď si ho potreboval "polepšiť"?

Kde jsem psal o téhle své potřebě?

-- 17. 10. 2018 18:16 --

Fidko píše:Nevyprdnes sa na to tu a neskocis vedla do vlakna ? :)

Pokud tam odejde pan Ganec, tak dolezu za ním, to dá rozum.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 10. 2018 17:34

Flor.cz píše:
Radek71 píše:Samozrejme ze to neumi, ja mam tri kamery vcetne 40MP monochromu, takze timto deficitem netrpim a presto si to myslim. Jedna fotka kde to vyslo neni zajimava, nekde bude miliarda, kde to nevyslo. A vite jak se pozna takovej malej podvudek? Ze se foti klasicky portret s klasickym pozadim a to tak, ze nikde neubiha hloubka ostrosti, ale je tam skok. Ono pak staci jedno svetle okno v krovi a je po parade. A ubihajici ostrost. To jsem snad jeste nevidel ani jako pokus. Ale mozna se to castecne uz naucili. Vyfotte mi podzimni list mezi ostatnima listama a podivame se jak nam ta ostrost utika. Podle me to umi jenom laboratorni potret a to je jeste s uvozovkama.


Tady máš ubíhající hloubku ostrosti - https://cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_ ... ison_2.jpg
a tady světlá okna na pozadí - https://cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_ ... mode_2.jpg

Skutečně to funguje tak, že si mobil ze dvou obrazů spočítá mapu hloubky. Není to tak, že by se jen snažil odhadnout, kde je obličej a zbytek rozmazal. Jo, má to ještě mouchy, ostatně duální foťáky jsou tu teprve dva roky.

Tak hele, budto jsem pretazenej, coz nevylucuji, nebo je to klasicka situace, kdy nekdo peclive pripravi priklad, ktery dokazuje uplny opak. Vychazejme z toho, ze chceme, aby neco fungovalo, treba brzdy. Potrebuji 500 000 stoupnout na pedal a 499 999 zabzdit. 1x porucha, OK. Ne predvest hele, ted jsem jel a zabrzdil, to nikoho nezajima, je jasny, ze jednou neco zafunguje.
Ale tady ty dva priklady se me nezdaji ani ze to zabrzdilo.

U té lokomotivy prece DOF neubiha, tam je je to proste od nejake cary rozostrene... navic je to hladka plocha, mimoradne nevhodna na takovy priklad. Podle mne to dokazuje, ze to vubec neni implementovane.

A ti tri lidi, to je prece taky dukaz, ze to nefunguje. Jestli tomu rikas, ze to funguje, tak takto mi to funguje taky. Co jsi myslel ze jsem myslel temi svetlymi fleky? Proste rozbite pozadi s ruznou svetelnosti, coz tam teda je, ale nikde neni svetly okno v oblasti treba svetleho svetru, nicmene i kdyz to vezmu jak to je, tak to teda vidime???:

1) iphone - nad jeho levym uchem si engine neco popletl, jeho leve rameno je cca OK, prave ma nejaky problem s prechodem, diky te leve casti to vypada jako kdyby si nekdo zkousel v roce 2004 Photoshop 7-
2) Pixel - jeho leve rameno nahore se nepovedlo, to je vylozene error, leva strana hnusne umelohmotna jako iphone, ucho je totalne ostre, bryle taky, ale konecek dredu vlevo nahore vyhodnotil engine jakoze je soucast planety Jupiter
3) SAmsung - problem s jeho pravym ramenem nahore. Jeho leve rameno je jako jedine z tech fotek +- good. Prostredek jeho leve tvare ma problem. Hlava plus minus good.

Vsechny priklady maji stejny problem. Neni za nimi ubyhajici pozadi, ale 15m skok. Jediny kladny body ma clenitost pozadi.
Chapu ze to takto nekdo vyfotil, protoze chtel udelat test. Nekdo kdo rika "uz to umi", ale musi najit neco asi 5x lepsi. Ale i kdyz se neco najde, tak to bude fuk. Proste vyjdu ven, postavit babu ke kamenne zdi a udelam 2 fotky, pak dalsi 3 fotky jinde a musi to by OK. Ne ze to nejaky Kim nafoti v Sanf Franciscu - i kdyz se rad podivam. Musi to byt normalne replikovatelny do normalniho flow. Neni valka aby jsme museli predstirat, ze ta melta je brazilska kava.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 17. 10. 2018 19:39

Tady máš další další ubíhající pozadí i s depth map - http://alex4d.com/images/alex4dNotes/no ... mpound.jpg
Rozhodně netvrdím, že je to dokonalý. Jen to, že ta technologie pracuje s mapou vzdáleností jednotlivých pixelů. Není to obyč rozmazání pozadí. Dual Camera víceméně ví, jak jsou jednotlivé body vzdálené od objektivu a podle toho aplikuje rozostření.
Nechápu, proč tady píšeš o nějakým flow. To fakt nemá být profi nástroj, je to hračka pro masy. I když to má spoustu nedostatků, tak už teďka je ta technologie vítěz z pohledu ekonomických výsledků.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 17. 10. 2018 19:54

Souhlas s Florem
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 17. 10. 2018 19:56

Je to level “mně to stačí”, na kterém jsou fotky z mobilu založené. Nic víc, nic míň.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 10. 2018 21:19

chvd píše:Přečti si znova, co jsem napsal
Voľakedy si napísal:
chvd píše:jsem troll provokater a to je mi vlastni.
Toto jediné ti verím.

Dnes si totižto v podstate napísal presne to isté .. len inými slovami :/
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 17. 10. 2018 21:32

Na jakem principu se maji dopocitavat ty vzdalenosti pro jednotlive pixely?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 10. 2018 21:42

Flor.cz píše:Tady máš další další ubíhající pozadí i s depth map - http://alex4d.com/images/alex4dNotes/no ... mpound.jpg
Rozhodně netvrdím, že je to dokonalý. Jen to, že ta technologie pracuje s mapou vzdáleností jednotlivých pixelů. Není to obyč rozmazání pozadí. Dual Camera víceméně ví, jak jsou jednotlivé body vzdálené od objektivu a podle toho aplikuje rozostření.
Na "depth map" netreba ani "Dual Camera". Panasonic DFD ju už dokáže vypočítať z dvoch záberov s rozdielnym zaostrením.
.. sa čudujem, že to ešte nevyužíva na dodatočné rozmazanie pozadia :hm
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 10. 2018 21:42

Ten priklad fesaku je dobrej (i kdyz to neni plynule, ale skokove), jenom jsem zmaten, potreboval bych jednu fotku zdrojovou a jednu s upravou. Tady jsem zcela ztracen.
Jinak skolu nemam, ale mel jsem treba prirucni Kommandogerät a tam jsou ty cocky asi 1,5m od sebe aby se s tim dalo pracovat. To teda ziram jak to funguje na mobilu. To ze to zohledni vzdalenost a podle toho "rozmazava" beru, jak jenom zpochybnuji, ze to funguje. Napriklad me napadlo, ze to obcas prehledne cely dred. I na vzorovych fotkach to nefunguje. A moje flow je, ze az najdu na Flickeru nahodne 10 fotek v rade, kde je to "mimochodem" OK, tak to vezmu na milost. Ne ze nekdo hleda 4 hodiny a neco najde.
Flow nemyslim, ze pozaduji workflow pro "fotografa", ale flow testu.

A to neni "me to staci" jak pise Pemar. "Me to staci" je treba to, ze nekdo foti mobilem Siemens z roku 2004. Tady to vypada spis na sebeposkozovani. Zamerny. Mam moznost mit fotku z ostrosti jak "od Gance - od pinpong stolu az na zebriny" a misto toho si nedam virzinko, tedy fotku domrvim na entou.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 17. 10. 2018 22:18

Tak přehlédnutý dred je pořád dobrá úspěšnost. Ani profi technika nefunguje na 100%. To jsou problémy s FF/BF, zaostří se na ucho, případně se pohne model. Takových špatně zaostřených fotek jsou na netu mraky. U mobilu tyto problémy odpadají, všechno je v HO a rozostření se počítá až dodatečně.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků