Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 10. 2018 07:16

Ta modra motorka, to je vono. Ja uplne vidim tech 200 korejskych testeru, co to laduji vzorkama a uci ten engine rozponavat hlavni motiv. Kdyz by se na to alokovalo 44% svetovych CCU, tak by to mohlo v roce 2254 fungovat.

-- 16. 10. 2018 08:23 --

Ze na to ty lidi skakaji. To jsme meli Lytro aj vynalezy. Jde najit nejaka linie? Napriklad ze vyvoje nema problem "vynalezat" vetsi cipy, rychlejsi CPU, snimace oka, papilar, nema problem dat cip do baterky a ona, kdyz se dva dny nepouziva, tak si srazi 30% kapacity, neni problem snimat hlas a online ho prekladat, neni problem zlepsovat baterku, nejsou problem BIG data, ale skoro je problem vzdycky, kdyz je v tom clovecina, neco co neni exaktni, treba fotografie.
Mame tam detekci tvare, ale uplne presne nevime, jak rusi pozadi, jaka ma byt clona, taky obcas nevime, ktera tvar je dulezitejsi a nenvime moc veci.
Sice vime, ze je to portret a ze ta jedna velka vec vpredu ma byt v ostrosti a zbytek ne, nevime kde ta vec konci a zacina, vlastne ten system co to pocita vubec nevi co na fotce je, takze to asi nepujde udelat nikdy. Treba visici tenka nausnice a na ni odlesk.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 10. 2018 08:00

Ty zkušenosti s umělým bokehem mám podobné, jako tu ukázal Petr Luňák, teda bohužel jen tu část z mobilního telefonu ;-)
Ty motanice, které AI vytvořila okolo řídítek a bowdenů mého kola, byly fakt legrační.

Na Facebook to je ale bohužel dostatečné, nikdo si toho samozřejmě nevšiml a každý se divil, že jsem vezl velký foťák.

Za pár let se bohužel nikdo divit nebude a bude to úplně běžné.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 10. 2018 08:07

To je ale dobre. Nejhorsi varianta prece je, ze vsichni vari obedy o osmi chodech z surovin z vlastni zahradky, sportuji 4 hodiny denne, pracuji 16 hodin denne a foti 5 fotek denne na velky format na plain film a vsechny jdou na baryt od Ilfordu.
Takto ma clovek alepson sanci bejt trochu dobrej :-)
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 16. 10. 2018 08:23

Zrovna mi mocny FB pripomnel tuhle vzpomiku, simulace tilt shiftu u Fuji X10:
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 10. 2018 08:32

Radek71 píše:To je ale dobre. Nejhorsi varianta prece je, ze vsichni vari obedy o osmi chodech z surovin z vlastni zahradky, sportuji 4 hodiny denne, pracuji 16 hodin denne a foti 5 fotek denne na velky format na plain film a vsechny jdou na baryt od Ilfordu.
Takto ma clovek alepson sanci bejt trochu dobrej :-)


To je pravda :-) Já osobně z toho mezi svými přáteli žiju. Sice jednooký slabozraký, ale přesto fotograf ...

Ona ta druhá PL fotka taky nevznikne jen prostým cvakem FF foťáku na slečnu na motorce, že ano ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 16. 10. 2018 08:49

Tak Brenizer tých fotiek predpokladá niekoľko, ale s mobilom to nedáš aj keby si ich natrieskal sto.

-- 16. 10. 2018 10:24 --

Ale tiež som si spomenul na začiatky digifoto, keď ľudia ukradli prvé fotošopky a hrdinsky zvestovali že veľké čipy netreba, lebo sa to v pohode rozmaže v PC, a potom prezentovali fotku, kde tvár bola príšerne obkrúžená aj s kusom pozadia a zostatok bol rozmazaný na 100%, takže to bola len jedna modrohnedá machuľa.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 10. 2018 09:37

Radek71 píše:Ta modra motorka, to je vono. Ja uplne vidim tech 200 korejskych testeru, co to laduji vzorkama a uci ten engine rozponavat hlavni motiv. Kdyz by se na to alokovalo 44% svetovych CCU, tak by to mohlo v roce 2254 fungovat.
Ono to ale nemusí fungovať úplne automaticky .. existujú programy, u ktorých je možné toto rozmazanie "doladiť".
(alebo manuálne rozmazať, ale pomerne pohodlným spôsobom)

Tieto programy ale bohužiaľ nie sú až také známe ako photoshop.
Keď som voľakedy pozeral "ako rozmazať pozadie", tak všetky návody na youtube boli "na jedno kopyto":
Spraviť layer => manuálne obkresliť hlavný motív => gaussian blur => spojiť layery

Ale dá sa to aj inak: napríklad cez https://www.movavi.com/blur-image/
Jednu takú úpravu som tu dával a nevšimli ste si to.
Dokonca ani keď som sa pýtal, že či sa vám na tom zábere nezdá niečo divné.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 16. 10. 2018 10:42

"nevšimli ste si to"

Argumentacni klam, Gance.

"alebo manuálne rozmazať, ale pomerne pohodlným spôsobom"

Od nekoho, kdo je photoshopove netahlo, to vazne sedi. Jsou to obvykle deti, ktere ziji v naivni predstave, ze kdyz neco vypada jednoduse, tak je to jednoduche.
Naposledy upravil Petr Luňák dne 16. 10. 2018 10:43, celkově upraveno 1
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 10. 2018 10:43

Tak jestli nam rikas, ze rucni praci, lze nahradit fotku, ktera ji ma prirozene od objektivu, tak jasne, jde treba pridelat treti oko na celo, celou postavu apod.
Ma to nekolik nevyhod. Jedna z nich rucni prace. Asi nejefektivnejsi je takto zachranovat neco co zachraneno byt musi.
Ja jsem toto delal naposled v roce 2006 a doted je ta fotka nedodelana, vzdycky na ni narazim kdyz neco hledam, syrska holcicka uprostred Palmyry s pulkou ulice mimo ostrost a druhou ostrou jak jsem fotil E-500 a na 11mm ohnisko s F8. Kazdy ma na planete jine ukoly.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 16. 10. 2018 12:06

Ganec píše:
chvd píše:
vážený pán pan Ganec píše:Aha .. takže kvôli tomu "aby si sa odlíšil od väčšiny" => si si kúpil veľkú zrkadlovku s veľkým sklom? :hmm:

Takže mám se s tebou bavit výhradně jako s debilem, nebo tuhle "dedukci" přehodnotíš?
To bola obyčajná otázka, ktorú treba raz a navždy vyriešiť .. a na ktorú už dlhšiu dobu márne očakávam odpoveď "nie".
Ale zatiaľ sa to ešte nikto neodvážil napísať (ani ty nie), takže to beriem ako jeden z faktorov, kvôli ktorým sa DSLR kupujú.

Ty sa už so mnou ale "jako s debilem" bavíš: každá zmienka o "internetových fotoexpertoch", každý sarkazmus a offtopic poukazujú na to, že ma nepovažuješ za "seberovného" (čo je tu pochopiteľné, keďže nie som zrkadlovkár ako väčšina).
Tak s tým prestaň; ak sa ti niečo zdá debilné divné, tak to daj najavo inak.

Takže nic nového...hop sem hop tam ...otázka taková či onaká .... tak když budu nyní slušnější, stejně mi nezbývá než vyhodnotit, že v těch tématech máš totální zmatek, mícháš je dokupy, zaměňuješ otázky...samozřejmě zcela nechtěně...z čehož já jsem zcela bezradný a neschopný zareagovat k věci, poněváááč nevím ke které :(
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 10. 2018 12:48

OK, si tu nový, tak pre teba zopakujem:
Ganec píše:napísal som to so smajlíkom, čo zvyčajne znamená niečo paradoxné, alebo vtípek (hoci to môže byť aj pravda) ^^
Ganec píše:- ak nerozumieš vtípku zvýrazneného smajlíkom, to ešte neznamená, že ho nepochopí ani nikto iný

Skrátka vety končiace na smajlík nemusíš brať až tak smrteľne vážne.
(ide zvyčajne o niečo, čo mi pripadá vtipné .. ale keďže viem že ostatní to tak vnímať nemusia, tak to ešte "označujem")
Ak ťa ale štvú, tak by si sa mal nad sebou zamyslieť .. či náhodou nie sú pravdivé ..
.. alebo či sa nejedná len o moju obrannú reakciu voči nejakému tvojmu útoku.

-- 16. 10. 2018 14:01 --

Takže prehodnocujem dedukciu .. spýtam sa inak:
- prečo si pôvodne mooc chcel Panasonic G9 a prečo si od neho nakoniec upustil?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 16. 10. 2018 13:20

Odkdy smajlík "hmm" znamená vtípek?
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 16. 10. 2018 13:25

No jo, jenže ty používáš smajlíky docela širokospektrálně a oni maj různý smajlíky různý význam. To se v tom pak čert vyznej.
Čili pořád stejný, vlastně nevím, jak zareagovat.

prečo si pôvodne mooc chcel Panasonic G9 a prečo si od neho nakoniec upustil?

Na základě čeho usuzuješ, že jsem ho moc chtěl případně co vlastně to slůvko moc přesně znamená?
Já jsem uvažoval o více systémech i více tělech a G9+MFT prostě nevyhráli. Asi největšími proti bylo:
EVF
menší čip
a pak ten AF
Věnoval jsem se těm úvahám hodně dlouho a těžko nyní napíši přesně co všechno a jak mě ovlivnilo, byl by to asi dlouhý seznam.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 10. 2018 13:49

kozakm píše:Odkdy smajlík "hmm" znamená vtípek?
"hmm" znamená vtípek, nad ktorým sa treba zamyslieť ;-)

-- 16. 10. 2018 14:50 --

chvd píše:Já jsem uvažoval o více systémech i více tělech a G9+MFT prostě nevyhráli. Asi největšími proti bylo:
EVF
menší čip
a pak ten AF
Věnoval jsem se těm úvahám hodně dlouho a těžko nyní napíši přesně co všechno a jak mě ovlivnilo, byl by to asi dlouhý seznam.
nedáva to zmysel:
- že má menší snímač a EVF si musel vedieť už predtým
=> keďže si ale o ňom uvažoval, tak toto nemohol byť neprekonateľný problém
- no a "ten AF" (*) .. máš nejaký rukolapný dôkaz, že na to čo chceš fotiť nestačí?
=> vyskúšal si si ho vôbec?

chvd píše:Věnoval jsem se těm úvahám hodně dlouho...
(*) ak si sa rozhodoval hlavne podľa názorov na tomto fóre .. bral si do úvahy fakt, že tu nikto nemôže ani len naznačiť, že by AF od Panasonicu mohol byť lepší ako ten od Nikonu .. lebo upadne do nemilosti ako ja? :-\
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 16. 10. 2018 15:23

"že tu nikto nemôže ani len naznačiť, že by AF od Panasonicu mohol byť lepší ako ten od Nikonu"

Opet argumentacni klam.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků