Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 8. 2018 22:57

zvuk11 píše:To je fakt škoda. Zrovna jsme se bavily s Petrem Klempou že už ho to nebaví a že začne vyrábět pesticidy a hormonální antikoncepce v bayeru :D

Průvodčí se bude zrovna dívat do zrcátka (ach ta prokletá technologie) a proto nezastaví


Počkej, já myslel, že Klempoš přešel na GFX už před delším časem.
Nebo co ho to vlastně frustruje - neplánované dítě na cestě? :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zvuk11 18. 8. 2018 23:05

To dítě asi , těžko říct ale myslím že plánuje přejít na canon 4000d (Když přešel k bayeru tak tam snědl nějaký lentilky a ony to lentilky nebyly)
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 18. 8. 2018 23:24

wikxzen píše:Myslíte, že takové "třenice" bývaly v době nástupu prvních digitálních zrcadlovek? Sterilní digitál versus organický analog? Minimálně velká část lidí skončila na DSLR! A už je to tu zas! :D

V dobe nastupu digitalnich zrcadlovek lide masturbovali spise v soukromi, nikoliv na netu.

-- 19. 8. 2018 00:33 --

Ganec píše:A čo ak je to len to, že v hľadáčiku vidíš 100 % toho, čo bude na výslednom zábere, ale budú tam ešte detaily navyše, ktoré na výslednej fotke nebudú vôbec? :--

Se nam to zase domotalo co?
Jakoze v EVF vidim ptaka, ktery uz neni v zaberu, protoze uletel a hledacek se jeste nerefreshnul?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 8. 2018 04:03

:D

Tomu videu by som inak kludne veril. Takych tych vojen akoze mi nieco nefunguje, alebo funguje blbo som s E-M1 MK I zazil hromadu. Ono je proste fakt, ze tie CSC este vedia prekvapit kadejakou hlupostou a nemam pri ich pouzivani (zatial som nemal) taky bezpecny pocit ako som mal s DSLR. Ono to technicky v podstate uz zvlada za beznych a casto aj extremnych okolnosti hrozne vela, ale aj tak si obcas pripadam ako pri beta testovani.

Zase musim povedat, ze s G9 som spokojny. Stve ma len hladacik od ktoreho som si vela sluboval a je pravda, ze je obrovsky s vysokym rozlisenim a v podstate aj farby su na velmi slusnej urovni, ale to sfericke skreslenie v nom je strasne. Naozja nechapem ako to mohli vypustit. A v extremnom low-light sa chova desne, ale tu to zachranuje snimac ktori v takych podmienkach aj tak fotit nedovoli :-) Inak ma ale ten fotak bavi. Vcera som sa nahodou ocitol na triatlone v ZA a AF sa choval o dost lepsie nez som cakal.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 8. 2018 06:31

Hlavne na recitalech! .... a ti platici navstevnici! To je takova afektovana hrouda masa a kosti, nebo spis masicka a kosticek, ze si dam pauzu a doprohlidnu si to pozdeji.

-- 19. 8. 2018 07:38 --

Boj chemie/digi uz byl plne na netu. Je ale pravda, ze urcite socialni skupiny jeste sedely na balkone a kourily vicerojky a na pentiu zatim hraly jenom gamesky. Obcas se objevil ale totalni zoufalec, co si koupil digi kompakt Minolta 2 Mpix za 79900 Kc a udelal o tom blogovy zapis, protoze to vymenil za nejakou F5 chtel ostatnim taky poradit. Vetsina tady tech lidi ale asi brala lexaurin a nic verejne nepublikovala. I velky Honza odjel fotit s Dist na mesic do USA a pak se prizhroutil a na tri roky se vratil k chemii.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 8. 2018 06:40

kozakm píše:Já byl jediný na světě (podle vyjádření českého Olympusu), kdo si dovolil OM-D zkritizovat :) Jakkoli je čip výborný, autofokus slušně rychlý, tak komfort používání pořád zdaleka nedosahuje zrcadlovek. Až se vykašlou na rádoby moderní retro tělo, tak pak možná. Ale potom to už nebude malá bezzrcadlovka pro každého.

Ale jinak souhlasím, že jesttli má něco šanci v dohledné době vytlačit APS-C zrcadlovky, tak je to právě m4/3 systém, protože je zatím dotažený zdaleka nejdál.


Pamatujete na diskuse z roku 2012?

Od té doby se bezzcadlovky podařilo trochu vylepšit, ale ani ty nejlepší zatím nefungují tak univerzálně a spolehlivě, jako zrcadlovky. Ani vlajková loď Sony A9. Bezzrcadlovka se etablovala za pomocí marketingových keců typu “fotocihla”, “nebudu se na Sri Lanku tahat s 18 kg” nebo “má to horší sice výstup, ale já lepší nepotřebuji”. Spousta lidí jí má jako něco mezi mobilem a zrcadlovkou, spousta lidí má zrcadlovku i bezzcadlovku.

Teď je otázka, jestli Nikon zvládne zpětnou kompatibilitu a jestli se AF vyrovná D5/D500. Otázka je, jestli už D6 nepřijde s kvalitativně lepším AF, který se bude montovat do DSLR i CSC. Otázka je, kdy v Nikonech budou kvalitní EVF. Jak jsem psal dříve, Z6 vidím jako náhradu D750 a zalepení díry na trhu, ze které aktuálně těží Sony A7III. U Z7 mám velkou pochybnost, jestli nebude mít AF jako D850, bude to spíše náhrada A7RIII.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 8. 2018 07:37

Tu im zase trochu krivdis. CSC presli od roku 2012 znacnym vyvojom, rozhodne podstatne vacsim nez DSLR. Dokonale CSC asi stale nenajdes, ale technologie na to mas. Mas tela ktore maju spickove ostrenie, spickovu stabilizaciu, spickove ergonomiu, zaujimave featury atd atd atd, len to zatial nemas uplne v jednom tele. Kazde ma nejake detske muchy ktore skor vyplyvaju z neskusenosti. Tu si prave myslim, ze ma Nikon a Canon navrch, pretoze toto maju vyriesene a hlavne to eviduju, takze to mozu riesit a zaroven nebudu musiet bojovat s nemocami DSLR. A tiez nie je fer tvarit sa, ze DSLR problemy nemaju vobec, pretoze aj to na co poukazuje Ganec co ake to je hovado je proste realne, akurat zdaleka nie v extremoch v akych to popisuje.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 8. 2018 08:26

Delate z toho drama. Proste normalni vyvoj. Plati to early adopters. Koupit si prvni plazmu nebo nedej boze projekcni TV udelalo urcitou formu radosti nekterym lidem, kteri misto vzduchu potrebuji byt v predu. V 99,86% je to ale fraska.
Tady je trosku jinak to, ze kdyz fotak neni spotrebka nebo moda, ty hodinky za osmdesat muzes zkusit uhrat na “libi se mi” a to staci. Protoze na “presnej cas” to neuhrajes”. Fotak je nastroj pro tvorbu a plati tady uplne jiny kriteria. Ta planetarni sila “tento HW jsem mel a toto jsem nafotil a ted mam tento HW a fotim toto” je fatalni. Cest jak to obejit neni mnoho, namatkou “ja zasadne nepublikuji” nebo “ja jenom tisknu, online nic nemam, degraduje to fotku a na vystavach mam velky uspech”.
Ten vyvoj je uplne normalni, co je tam videt a co jsem podcenil je to, ze v tom nejsou prachy, protoze uz v tom nejsou masy, tak inovace jedou tak tretinovou rychlosti nez bych cekal. TV je treba uplne jinej typ produktu, je to pasivni final, tedy kvalitne to uzivat muze i uplna lama a kazdy to ma a potrebuje.
A rozumim velkymu zklamani lidi, co fotili jeste na chemii, protoze v te dobe najit nekoho, komu neslo o foceni nebylo skoro mozny. Ted nemyslim to ze si matka koupila Zenit11 vzala si to do ZOO. Ale kdyz jsi se bavil s nekym kdo cilene fotil, tak to byl 100% success, 3 minuty debata jaky film je uvnitr a pak k veci nebo obecny tema.
Pak pristali ufoni. Uplne jsem se zlomil, kdyz jsem z ***** psal do “digifotoklubu”, jestli me vezmou s chemickou EOS30. Prej ne, foti digitalne, jsou jinde. Takovej zmatek a mix lidi kteri vlastne nemaji nic spolecnyho, to je unikat. Nekdy si predstavuju co by se stalo, kdyby nekdo udelal nejakou digitalni spachtli, jak prosperovaly piskovy lomy, prodavaly by piskovec na sochy. Taky pamatuju jak rikal lektor, ze vypisoval v roce 2002 kurz jako obvykle ale prvnich asi 10 hodin se kreslilo uhlem a az pak se fotilo. Byl to rocni kurz a mel problemy s vracenim prachu, protoze nejdriv asi petina a pak 4/5 chteli vratit prachy a to se mu driv nikdy nestalo, musel to omezit a nakonec to vzdal (prachy vracel teda i me). Ti lidi co mu tam zacali chodit nechapali vubec nic, proste si koupili “tycovy mixer” a chteli mixovat a ne se ucit ze okurka je kysela.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 19. 8. 2018 09:10

Ono aj šmokove učebnice sú z polovice učebnice chemie a zbytok umenie... ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 8. 2018 09:24

Šmoka jsem čítával moc rád, Tarase Kuščynského jakbysmet. Ono je to těžké, lidi jsou líní se učit něco technického, ale pak vesměs nechápou podstatu, jsou z nich takové ty humanitní lamy a podle toho to vesměs dopadá.

Pak relativně snadno uvěří marketingovým kecům a pak mi tvrdí, jak dohnali (předehnali) zrcadlovky v ergonomii, AF, robustnost atp., což se dá celkem jednoduše otestovat a změřit. Tady je to podobně, nejdříve někdo přijde s tím, že bezzrcadlovky předehnaly a pokud jsou na stole fakta, tak se to změní na to, že už je ten rozdíl malý nebo že téhle vlastnosti nezáleží, nebo že to stačí. Tak to bohužel je, myslel jsem původně, že Sony A9 změní, nestalo se, a tak je řada na Nikonu, ať ukáže, co umí.

To nic nemění na tom, že mobil nebo třeba Olympus může komukoliv bohatě stačit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 19. 8. 2018 09:55

Když pominu Gance jako kategorii samu o sobě a pro sebe, tak křísit boje bezzrcátko versus DSLR, to je jako puberta v 28 letech. Anebo jako kdyby se rozhořel boj gramofón versus páskový magnetofón nebo ještě lépe jako kdyby teď začali bojovat lumírovci s ruchovci či by lidi začali na stránkách Blesku řešit jestli se má přijímat podobojí nebo nám stačí jen oplatka bez mešního vína. Dnes je to o tom, jestli vůbec foťák a fotografovat nebo si dělat selfíčka mobilem jako všichni ostatní. Dělit skupinu nula celá nula nic na další podskupiny už je trošku mimo. Jasně, když je akce k focení, tak se tam ti lumírovci a ruchovci sejdou a vznikne dojem, že je jich ještě dost, ale mezi bežnými lidmi už nic než mobil ani nevidíš. Teď jsem u moře a kromě mobilů jsem tu viděl jednu, slovy jednu low end DSLR a nula bezzrcátek či kompaktů. Ale jinak mobilem lidi cvakají snad i když plavou. A mám co dělat abych se nesmál když se vzájemně fotí za takových světelných podmínek, že kolem proletí tak 5 fotonů.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 19. 8. 2018 09:58

No ved používajú blesk, nie?! :-P
landov
Expert

Odeslat příspěvekod chodec80 19. 8. 2018 10:42

FOE: taky jsem teď u moře a lowend DSLR tu večer (západy slunce) vidím celkem dost. Posledně se tu někdo snažil po západu slunce fotit u skály aktíky. S tím seťákem co měl, bych to ale spíš viděl na zašuměné fleky.
Pravdou je, že mobily vítězí a fotit západ slunce tabletem (i tací tu jsou) musí mít své kouzlo :-D.

PS: pár stran zpět jste se tu dohadovali o focení proti slunci a podle toho co tu vidím, to 90 % lidí neřeší a ten mobil do poledního slunce prostě namíří ;-).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 8. 2018 11:42

To jsem myslel tím, že mobil nebo Olympus může komukoliv bohatě stačit.

Přesto je ještě dost těch, kteří řemeslo umí, to se týká nejen fotografování. A těší mne, že i mladých.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 8. 2018 12:06

Von ten plac byl trochu i sem. On to malokdo zvladne jako muj oblibenec, druhy nejlepsi sportovni fotograf. On je to de facto skorogeek, technickej redaktor a von vam panove s tim umi mentalne pracovat tak, ze me vubec nesere. Ani jednou jsem si nevsiml, ze by onanoval nad nejakym nesmyslem, nebo hykal ze neco “konecne” je, nebo neni. To treba nas nemocnicni IT reditel uz tak nema, ten vypada ze neco nekde i foti ale ty veci okolo jsou, nebo teda byvaly uz moc. Mozna proto, ze furt deklarovla, ze dela jenom pro boha, aby bylo vsechno v cajku. Hlavne barvy. Ted uz jenom kratce glosuje.
Jo aby bylo jasno, me technikalie nijak neserou, ja si vam panove ctu rezence mobilu na technetu a to i tech, ktery si nikdy nekoupim, to je ale prave ten priklad pasivniho usera. Tim ze fotak pouzivam, tak uz asi od roku 2008 nekoukam po recenzich a koupim. Protoze vidim tu timeline v LR a mam IQ nad 70.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků