Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 22. 7. 2018 18:20

Fuji XF33/F1 ohlášen do prodeje až na rok 2020, do té doby se leccos může změnit.
Ale již je uveden na X-Mount Lens Roadmap.
XF200/F2 (společně s XF8-16mmF2.8...) budou v prodeji ještě letos (podzim).
Obrázek

XF200mmF2 (F/2, Fuji X-H1, FL: 200mm, SS: 1/500s)
Jonas Rask: "The nonexistent DOF of XF200mmf2. This was shot from approx 11 meters away. This lens is an extreme bokeh monster. Classic Chrome. Color +4. White Balance around 6000K."

Obrázek
Naposledy upravil wikxzen dne 22. 7. 2018 20:20, celkově upraveno 2
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 22. 7. 2018 19:59

2 Fidko. Canon už roky "no mirror". Robí. Dokonca viac druhov.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 7. 2018 20:05

Ten motiv u té Fuji 200/2 mi trochu nesedí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 22. 7. 2018 20:56

reign píše:
lukas_highenergy.cz píše: nakonec radsi zainvestuju do noveho kola :-D


Máš nějaké ohlasy ze svého okolí na gravel biky? Trošku mně to hlodá...


V okoli na tom par lidi jezdi a chvali si to, ale jsou to vetsinou lidi, co maji 4 ruzny typy kol.... :-D Ale jinak to muze byt zajimava alternativa na trasy, kde je jen trochu terenu, ale silnicka uz to neda. Neco jako lidi driv jezdili na cyklokrosovych kolech. Ale osobne zkusenost nemam a koncim u kombinace XC a nove trailbike na decentni relax nekde v parku.

-- 22. 7. 2018 21:57 --

pemar píše:Zatím mne to neláká.

Trochu mne lákají fotky ze stativu a hraní si s AI, tak jsem si objednal Arsenal, měl by mi přijít cca v září. Tak uvidíme.


Co presne si objednaval?
lukas_highenergy.cz
Moderátor


Odeslat příspěvekod Fidko 23. 7. 2018 05:35

bob222 píše:2 Fidko. Canon už roky "no mirror". Robí. Dokonca viac druhov.


Samozrejme, ale cele je to zatial len "aby sa nepovedalo" :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 23. 7. 2018 07:06

pemar píše:Ten motiv u té Fuji 200/2 mi trochu nesedí.

Asi išlo len o demonštráciu minimálnej HO. Iné by som tam nehľadal, nie je to pokus o umenie...

-- 23. 7. 2018 08:08 --

Fidko píše:
bob222 píše:2 Fidko. Canon už roky "no mirror". Robí. Dokonca viac druhov.


Samozrejme, ale cele je to zatial len "aby sa nepovedalo" :)


Tak tie prvé M-ká boli dosť odveci, ale posledné modely vraj už sú Ok. (Teda v ruke som ich nemal, to je pravda)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 23. 7. 2018 07:12

bob222 píše:
pemar píše:Ten motiv u té Fuji 200/2 mi trochu nesedí.

Asi išlo len o demonštráciu minimálnej HO. Iné by som tam nehľadal, nie je to pokus o umenie...


Já tam také žádné velké umění nehledám, ale první ukázková fotky by mne měla nalákat, věnoval bych jí větší pozornost, tohle mi připadlo odfláknuté, přitom vývoj asi nebyl levný a peněz na marketing mají asi dost.

Mimochodem:

https://www.nikonrumors.co/breaking-fir ... ss-camera/
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 23. 7. 2018 07:56

No, ak je animácia pravda, tak F-mount bude asi passé...
Takže pre začiatok redukcia.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 23. 7. 2018 07:59

Jonas Rask je jen přední Fuji ambassador (povoláním lékař), XF200mmF2 (spol. s XF8-16mmF2.8.) měl necelý týden u sebe, stihl s tím udělat jeden místní hudební festival a pak nějaké rychlé záběry z okolí, poté hned vracel zpět. "Profi" prezentace fičí hlavně na YouTube prostřednictvím tzv. "Monster Glass" kampaně.

:D :D :D
Countless rays of light come together, forming an image at the end of their long journey. Nikon’s ongoing mission heading into the future: to guide light into forming superb pictures.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 23. 7. 2018 08:33

S tím F-bajonetem mne to neskutečně štve, všechny skla mám na F-bajonet. Uvidime, co bude, ale zatím mne Nikon nepřesvědčil.

S tím ambassadorem mne nepřesvědčili ani u Fuji, dělá to na mne hodně amatérský dojem.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 7. 2018 08:46

Ja stale verim, ze s dostatocne kvalitnym adapterom by som problem nemal. Problem vidim akurat v tom, ze vyrobcom tretich stran to asi moc nepomoze ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 7. 2018 08:46

Fidko píše:Uz sa k tomu da aj nieco precitat:
https://jonasraskphotography.com/2018/0 ... ewel-of-x/

Takmer by som im to sklo zavidel, ale za tie peniaze mi to tak ci tak moze byt jedno :D
V kazdom pripade mi ten Fuji system pride celkom zaujimavy.


Trochu chápu ten povyk okolo, na duhou stranu to není nic, co by v jiných systémech nebylo už mnoho mnoho let. Troufnu si tvrdit, že z mého Canonu 200/1.8L leze to samé, ne-li lepší. A to je sklo z roku 1988.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 23. 7. 2018 08:51

Však to jsou amatéři. Co byste od toho čekali víc? Já bych se tetelil radostí, kdybych měl možnost si omakat výrobky (prototypy) jako první na světě a ještě si to sám zdarma odprezentovat po svém. :D

Jonas Rask: "I’m a Fujifilm brand ambassador. I get early access to the prototype gear for product-shooting, and I take the liberty to throw the gear in front of my face and test it out a little bit. I don’t do that for money, cause I earn enough of that being a doctor and all. I do it because I want to share all the good things that I find within the Fujifilm ecosystem. If you think that makes this little writeup invaluable, cool beans. There will be 6000+ YouTubers telling you how bad this gear is without ever having handled it. You probably know where to find them.
My advice would be to go to a store once the product is available, and test it out. See if it fits your shooting style, and then decide if you want to spend your hard earned money on it.
Isn’t it cool being a grown-up that can experience, and process different opinions of subject?
Anyways. Enough with the pseudo-apologetic mumbo-jumbo. Let’s resume broadcasting."
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 7. 2018 09:27

kozakm píše:
Fidko píše:Uz sa k tomu da aj nieco precitat:
https://jonasraskphotography.com/2018/0 ... ewel-of-x/

Takmer by som im to sklo zavidel, ale za tie peniaze mi to tak ci tak moze byt jedno :D
V kazdom pripade mi ten Fuji system pride celkom zaujimavy.


Trochu chápu ten povyk okolo, na duhou stranu to není nic, co by v jiných systémech nebylo už mnoho mnoho let. Troufnu si tvrdit, že z mého Canonu 200/1.8L leze to samé, ne-li lepší. A to je sklo z roku 1988.


U CaNikonu to je samozrejme bezne, ono je to vo vysledku len nejaka 300 f2.8, ale CSC su predsa len stale v "rozkvete" :-)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků