Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 21. 5. 2018 15:47

Já jsem obcas něco zkoušel editovat ve fotoaparátu, ale zatím to není ono, tablet je zatím o level lepší a desktop s EIZO monitorem je úplně jinde.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 5. 2018 16:35

Kdybys měl Pen-F, mluvíš jinak ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 5. 2018 16:54

Presne tak. Ako by povedal Ganec, to, ze needitujes fotky vo fotaku znamena, ze to tvoj fotak nezvlada :)

Itokar: odpoved na tuto otazku ma velmi zaujima a uz teraz viem, ze ma tiez rozosmeje :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 21. 5. 2018 18:24

V nouzi udělám fotku i na displeji Note, což je 5,7", na iPadu je to už celkem pohoda. Dělat fotky ve fotáku musí milovat jen člověk zvláštního ražení. Takže fidko, máš recht, moje fotáky to nezvládají. A je to tak dobře.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 21. 5. 2018 18:24

V nouzi udělám fotku i na displeji Note, což je 5,7", na iPadu je to už celkem pohoda. Dělat fotky ve fotáku musí milovat jen člověk zvláštního ražení. Takže fidko, máš recht, moje fotáky to nezvládají. A je to tak dobře.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 21. 5. 2018 20:43

*****, ja tady ladim fotky krajiny z 12 Mpix kompaktovyho 1/2,3 cipu na velkym EIZU. Nastesti je to alespon DNG. Do toho fotim na zemi 5DIV s 24mm F1,4 a trosku to rve oci. Nastesti nikdo nic nepozna.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 5. 2018 21:08

A co legalizace dronu?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 5. 2018 22:08

pemar píše:Já jsem obcas něco zkoušel editovat ve fotoaparátu, ale zatím to není ono
Prečo vôbec niečo potrebuješ editovať?
To tvoj foťák nedokáže odfotiť záber tak, aby bol použiteľný priamo z foťáku? :--

-- 21. 5. 2018 23:10 --

Grimjaur píše:Dělat fotky ve fotáku musí milovat jen člověk zvláštního ražení.
Napríklad ten, kto nie je na dôchodku (teda chodí do práce) a má aj nejaké koníčky a povinnosti
=> potom nemá čas prplať sa so zbytočnosťami

-- 21. 5. 2018 23:21 --

pemar píše:desktop s EIZO monitorem je úplně jinde.
V čom je inde? Cenou?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 22. 5. 2018 04:11

Grimjaur píše:V nouzi udělám fotku i na displeji Note, což je 5,7", na iPadu je to už celkem pohoda. Dělat fotky ve fotáku musí milovat jen člověk zvláštního ražení. Takže fidko, máš recht, moje fotáky to nezvládají. A je to tak dobře.


V mem pripade to hlavne nezvlada kombinace oci/mozek. Ale tam asi Ganec problem s upravou a vysledkem mit nebude :-D

-- 22. 5. 2018 05:13 --

Ganec píše:
pemar píše:Já jsem obcas něco zkoušel editovat ve fotoaparátu, ale zatím to není ono
Prečo vôbec niečo potrebuješ editovať?
To tvoj foťák nedokáže odfotiť záber tak, aby bol použiteľný priamo z foťáku? :--


Jojo, vsichni profici, co edituji v PC, jsou blazni, jen Ganec je letadlo...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod landov 22. 5. 2018 05:01

Ganec píše:
pemar píše:Já jsem obcas něco zkoušel editovat ve fotoaparátu, ale zatím to není ono
Prečo vôbec niečo potrebuješ editovať?
To tvoj foťák nedokáže odfotiť záber tak, aby bol použiteľný priamo z foťáku? :--

:D
Vieme, ze pre teba je postproces (a zdaleka nielen on) spanielska dedina.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 22. 5. 2018 06:05

Minule som s fujinkou fotil řopíky v DNV na totál lenivca, rovno z okna auta. (dá sa k nim dôjsť autom nadoraz)
Nemáte niekto odkaz na ten stojan čo sa upevňuje na okno? :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 5. 2018 06:43

A potom sa na mna hnevajte, ze mu nadavam. Skuste to pomenovat slusne :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 22. 5. 2018 06:50

Načo nadávať? Tak si ho dajte na ignore list a je vymaľované. Určite lepšie ako sa dokola hádať. Ale ak sa chcete mierne masochisticky hádať, tak potom OK, ale potom sa nesťažujte.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 5. 2018 06:51

lukas_highenergy.cz píše:Jojo, vsichni profici, co edituji v PC, jsou blazni
ako keby sme tu boli všetci profíci :oops:

Profíci to robia kvôli argumentu, že sa na tom nadreli, aby dostali viac zaplatené :twisted:
Tí, čo majú foťák ktorý nefotí tak ako by mal, tak tiež musia.
Potom je tu ďalšia skupina ľudí, ktorých to baví: dotvárať fotku tak aby z nej vzniklo niečo iné.
(prípadne tí, ktorí nemajú čo iné na práci, tak sa bavkajú s vyšperkovávaním fotiek, ale tých je podľa mňa minimum)
No my ostatní chceme len čo najlepšiu fotku .. a v dnešnej dobe ešte aj za cenu čo najmenej premárneného času.

A keď na to stačí samotný foťák - len ho treba (napríklad) už pred fotením správne nastaviť a pri fotení si dávať väčší pozor (na expozíciu a podobne) - tak prečo to nevyužiť? :--

-- 22. 5. 2018 07:56 --

Čo takého musíte v postprodukcii robiť PO fotení, čo by sa nedalo spraviť už počas fotenia?
(že by to nezvládol foťák samotný)

-- 22. 5. 2018 07:59 --

Lebo s E-P1 som sa aj ja musel trápiť s WB z RAW.
Takisto "modrý šum" na vysoké ISO: musel som kvôli nemu ťahať krivky.
U novších modelov už ale nemusím...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 5. 2018 08:18

Zajímavý názor.

U mě zatím počítač vyhrává. Kromě výrazně lepší obrazovky oceňuji i to, že vidím všechny ovládací prvky najednou, že všechny úpravy probíhají rychleji a v lepší kvalitě, že můžu dělat lokální úpravy, že můžu kopírovat úpravy z jedné fotky na množství dalších apod.

Když jsem si vyzkoušel výstup přímo z foťáku oproti fotce upravené v Lightroomu, vyhrál Lightroom.

A v neposlední řadě, nutnost fotku upravit považuju za velmi účinnou ochranu proti nutkání publikovat každý výcvak, co jsem udělal.

Pro mě prostě ten proces vyvolání k tomu patří a vlastně se mi docela líbí.

Řekl bych, že pokud někdo svůj koníček (focení) bere vážně, tak by neměl jít cestou produkování jpegů s minimálními úpravami. Aspoň ne jako základní postup.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků