Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 4. 2018 06:59

Vcera som v NAY prvy krat videl Mavic Air Onyx Black a zalubil som sa, takze nakoniec skoncil u mna a Spark pojde na bazos az dorazi :D

Zatial som si len v rychlosti skusil ovladanie a asi s tym chvilku pobojujem (alebo prestanem lietat v byte), ale zatial som celkom nadseny. Je to mrcha :-)

Akurat sa mi nedari pripojit telefon k ovladacu. Obraz nula bodov, aj ked je ovladac s dronom komunikuje (Honor 8). Akurat ma kolega upozornil, ze by mozno pomohlo zapnut developer settings, ale neviem. Snad to rozbeham :-) Cez vikend (ak sa podari rozbehat ho) skusim urobit nejake video.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 27. 4. 2018 07:21

Asi tam bude nejaká zrada, podľa špecifikácií by mal honor 8 podporovať...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 4. 2018 07:31

Ano, ale co tak lietam po nete, podobny problem ma viac ludi. Niekomu pomohlo vypnut wifi/BT, prepnut do rezimu lietadla, ini pokillovali ostatne aplikacie a restartli telefon, niekto ma vadny kabel (objednal som na Alze novy), dalsi downgradoval fw atd. Trosku ma to desi, pretoze by som popravde nechcel stratit obraz pocas letu, ale tak ... mam aj DJI Care :)

Inak sa mu tiez velmi nechcelo lietat dopredu/dozadu v miestnosti (skor vobec), ale to asi kvoli senzorom. Riskol som to a skusil som Sport mode v izbe a skoro som ho zostrelil :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 4. 2018 07:51

Fidko v interieru si dej tripod mod. Spoluprace s founy samsung Note3 a galaxy 3 je bez problemu, s jablecnym taky.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 4. 2018 07:56

Ono to je podla mna aj na tom Honore, len je asi nieco zle, lebo co citam diskusie, par ludi sa trapilo aj s iPhonom.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 4. 2018 08:42

Fidko, poslal jsem ti sz

Jinak točím ted hlavně do 2,7 K, kvůli fps. https://www.youtube.com/watch?v=S9Bv9rXhNXg jen ukázka. Doporučuju koupit ty nohy a ND filtry. Jak bude čas přihodím video, udělal jsem pár záběru pro ilustraci. Pro letní lítání se fakt hodí ND8 minimálně, při silném oskarovi i ND16. 32 jsme zatím nepoužil.
Naposledy upravil Grimjaur dne 27. 4. 2018 08:50, celkově upraveno 1
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 27. 4. 2018 08:45

smikoto píše:Tak doufám že už nad tím grilem visí

Kdo? Micina...? 8-D
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 4. 2018 09:05

Grimjaur píše:Fidko, poslal jsem ti sz

Jinak točím ted hlavně do 2,7 K, kvůli fps. https://www.youtube.com/watch?v=S9Bv9rXhNXg jen ukázka. Doporučuju koupit ty nohy a ND filtry. Jak bude čas přihodím video, udělal jsem pár záběru pro ilustraci. Pro letní lítání se fakt hodí ND8 minimálně, při silném oskarovi i ND16. 32 jsme zatím nepoužil.


Vdaka :) Tiez to zatial vidim na 2.7k, pretoze jedna vec ktora ma trochu odradila od Sparka (zistil som to vcera) bolo ze toci len do 30fps. Prislusenstvo si este pozriem, nejake si mozno vytlacim "-D

Aktualne este musim vyriesit kartu, momentalne je tam nejaky 32GB Samsung ktory som vytiahol zo starsieho telefonu, ale popravde netusim aku to ma rychlost. 32GB na par minut asi postaci.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 4. 2018 09:33

Mám tyhle, používám i pro natáčení ve fotáku a jsou v pohodě. Pro drona mám 3, to zatím nějak stačí :)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 27. 4. 2018 11:59

Radek71 píše:Nikdo nikde nenapsal ze se nema fotit. Spis se tu nekolik lidi divi, ze se jini lidi nedivi, kdyz se koukaji do folderu. Jinak delat kalendar je nejlepsi cesta jak se zlepsit. Musite mit 13 fotek a protoze je to kalendar a nekde visi, tak je velka pravdepodobnost, ze se tomu bude nekdo smat a autora zacne mrzet unor, pak cervenec a za dva roky se bude snazit aby ho uz nikdo nikdy nevidel. Jinak ja nemazu, ty hruzy jsou dobra brzda na altualni tvorbou.


Radku, já mam teď hlavně problém, že fotim do šuplíku s tim, že to zpracuju, až bude víc času. Jinak stíhám akorát upravit fotky z mobilu přímo v mobilu, když nejedu do práce autem, ale metrem...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 27. 4. 2018 14:11

Já se občas vydám někam fotit, to mně baví, ale dost často fotku dám na web bez toho, abych si pohrál se zpracováním. Někdy mne zachrání kvalita skel, někdy si holt uříznu ostudu, ale kdybych to dal do šuplíku je zpracování, tak už se k tomu většinou nedokopu.

Největší problém mám s fotkami dětí, tráví víkendy v posteli s tabletem nebo notebookem, což je fotograficky dost o ničem.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 28. 4. 2018 06:27

Takze problem bol zrejme v tych developer settingoch v telefone. Ked som to povolil, kamera aj vsetko zacalo fungovat bez problemov.

Inak teda som dospel k zaveru, ze v baraku s tym uz lietat nebudem, pretoze som s nim uz dva krat plesol o stenu. So zapnutymi senzormi sa prakticky nepohne (chce sa mu len do stran) a s vypnutymi nad nim po chvilke stratim kontrolu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 28. 4. 2018 11:40

Tak trochu z iného súdka. Aký máte názor na instantnú fotografiu. Kamoš mierny hipster v medziach zákona sa ma na to pýtal a ja o tom moc neviem, ale nevidím v tom nič. Malý papierik...
Ale rád sa dozviem aj iné názory tu v putike. :)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 28. 4. 2018 12:26

kokotina pro hipstery
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 28. 4. 2018 13:48

Ono to má své výhody. Nemám sice instantní foťák (ten mi přijde nepraktický a zbytečně velký), ale instax tiskárnu. Moc často ji nepoužívám, ale ty instantní fotky dokážou udělat hromadu radosti. Lidi mají obrovskou radost, když dostanou nějakou momentku rovnou na "papíře", má to obrovský WOW efekt. A taková pitomá malá fotka ve velikosti vizitky pak udělá více radosti, než když odevzdám hotovou, vyretušovanou fotku v plné kvalitě :D
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků