Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 4. 2018 08:27

Dolgor: U toho Nikonu je ale zase problem aj v tom, ze Ti zmeni hladacik na klucovu dierku (tusim) zatial co EVF by fungoval standardne. Celkovo si myslim, ze by to fungovalo o trochu lepsie.

To co pises dalej ale dava zmysel. V podstate by som to tak asi mohol robit tiez, aj ked na druhej strane nie vzdy mam jasny ciel a neviem co presne budem chciet fotit. Ja momentalne m4/3 system menit nechcem, pretoze vlastne o ziadnej 100% nahrade neviem a jedine co by mi dnes asi plne vyhovelo aj cenovo aj vystupom, aj ostrenim atd je asi nieco postavene na 7D MK II, alebo D500, ale k DSLR sa uz vracat nechcem, takze cakam co vymysli Canon Nikon a ak sa moje predstavy a mokre sny naplnia, Olympus asi vymenim (hlavne teda kvoli tym cenam, s vystupom som ok.)

Davidof: Ono je to ako kde. Ja napriklad portrety nefotim, ale ked som skusal so 40-150 f2.8 cvakat nejake tanecne vystupenie, s vysledkom som velmi spokojny nebol. Myslim po technickej stranke prave z hladiska HO. Ze to bolo kompozicne na prd, za to fotak nemoze, ale su proste situacie kedy clovek za vacsiu HO moze byt Olympusu vdacny, ale aj vtedy, ked je proste nedostatocna. Ano, s Oly 45 f1.2 by som asi nikdy nemal potrebu HO este zmensovat, ale zase preco platit 1200eur za nieco co mi iny system ponukne za zlomok tejto ceny ? Proste mi pride pincipialne nezmysel kompenzovat si maly a drahy snimac este drahsimi sklami a myslim, ze toto bude v buducnosti pre Olympus naozaj velky problem.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 4. 2018 08:59

V hledáčku se objeví rámeček. Používat crop sklo na FF foťáku je nouzovka, ať už je to DSLR nebo CsC, co na tom, že s EVF to může být příjemnější. Jak to mají A7? Využívá jejich implementace tyhle teoretické bonusy?
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 4. 2018 09:04

To netusim, riesim to v teoretickej rovine, akoze si myslim, ze by to bolo mozne bez nejakych vaznejsich obmedzeni. Vyhody by to malo vtedy ked by clovek so sebou potreboval odniest mensiu/lahsiu zostavu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 21. 4. 2018 13:43

Zajímavé srovnání Huaweie P20 pro a Canonu 5DS: https://petapixel.com/2018/04/20/huawei ... m-stunned/

Dost mě to srovnání překvapilo, čekal jsem mezi výřezy větší rozdíl.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 21. 4. 2018 17:28

Podle mne hlavní produktová ofenzíva v mobilech přijde s Leicou a Zeissem, pokud vím, tak obě značky to připravují. Může to ale i dopadnout jako Intel a jeho chytré brýle, tj. fiaskem.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod n3pi 21. 4. 2018 18:05

Takových srovnání už bylo... Třeba iPhone 5S s aplikaci 645Pro vs. Hasselblad
A ještě jich více bude...
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 21. 4. 2018 18:38

n3pi: nemyslím si, pokud si dobře pamatuju, v tom srovnání porovnávali jen výstup ve webovém rozlišení. Tady se srovnává 1:1 výřez.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 21. 4. 2018 19:02

Hezky si to vymejšlí, pokud jde o jemné detaily (křoví dole, dokonce i u fotky zpracované z RAWu)
Obrázek
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 4. 2018 19:10

To se nesmí moc doostřovat a už vůbec ne v LR.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 21. 4. 2018 19:15

Je to pořád o tom samém, vymáčknout z malého snímače výkon velkého lze jen za velmi příznivých okolností.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 4. 2018 19:15

Ale ten výřez z 5D taky není nic moc.

Screen-Shot-2018-04-20-at-13.55.26.jpg
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 4. 2018 19:21

Tak seťák 18-55 na X-T2 vs seťák 24-120/4 VR na D750. Z ruky a v různé dny, tak brát s rezervou. Podle mne je bezvadně použitelná i fotka z Fuji:
https://www.dropbox.com/sh/kke1e7uywy2d ... 49kQa?dl=0
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 21. 4. 2018 19:53

kozakm: jo, těch detailů křoví jsem si taky všiml (trochu připomíná Fuji :D). Ale i tak mi to přijde až neuvěřitelné...vzhledem k rozdílu velikostí těch snímačů bych čekal že to srovnání dopadne dost jinak.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 21. 4. 2018 20:20

Takže smerujeme pomaly k nevyhnutnému záveru. Kedy nahradia mobily brzzrcátka a zrkadlovky? :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 4. 2018 21:13

Dolgor píše:V hledáčku se objeví rámeček. Používat crop sklo na FF foťáku je nouzovka, ať už je to DSLR nebo CsC, co na tom, že s EVF to může být příjemnější. Jak to mají A7? Využívá jejich implementace tyhle teoretické bonusy?


Velikost obrazu v EVF po nastavení cropu u FF těla se nemění u Sony. Jen hloubka ostrosti a přiblížení díky cropu faktoru 1.5.
Samozřejmě pak výstup rozlišení.,kde u 24mpx je to cca 11mpx a u 42 snímače cca 18mpix.
Devil007cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků