Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 1. 2018 16:37

Tak Radku tohle sem uz zazil mockrat - pote co si delnik v tovarne po skoleni bezpecnosti prace rozdeli body do kafeterie, zarezervuje pres firmu zlevnenou dovolenou a vyzvedne nove rukavice, aby mel v cem o vikendu stavet udiernu, tak zacne nadavat, jak bylo za prvni republiky dobre a ted to stoji za....

-- 16. 1. 2018 16:45 --

Jinak ja mam pracovne k te robotizaci, automatizaci a sbirani a vyhodnocovani velkych dat tak blizko, ze uz to na forech a fcb vicemene ani nekomentuju. Ten rok dva intenzivni prace do 500 znaku neshrnu a to sem fakt dost na povrchu cele problematiky...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod standavfr 16. 1. 2018 17:16

Teď čtu Saturnin se vrací,není to špatný,ale 90 procent bych tomu nedal,poslouchám Sál smrti od Maye, slušná kriminálka. Smrt domácnost nechci,jediná úlitba bezdrátu je Yamaha Music Cast a smrt TV,,v autě máme jen ABS,moje motorka má ještě karburátory a fotím zrcadlem.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 16. 1. 2018 17:20

Pánové, skvělé takřka apokalyptické varování je pohádka Krtek ve snu, nutno vidět - říká moje 5-ti letá holka, dejte na ní!
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 1. 2018 20:59

Tak jsem dosankovak z Nemecka, pekne na pemara (s levnejsim modelem :-D ) s hlaskou "front asistent senzor nema vyhled". No aspon muzu hrat doma, ze jsem z toho uplne vyrizeny a dat si sklenicku neceho dobreho :-D Kazdopadne dalnice mezi Rozvadovem a temer Plzni jednolite pokryta snehem, husty snezeni s minimalni viditelnosti a vetsina aut to zapichla na pumpe, takze ored nama nikdo. Mit na palube fotak, tak by to mohly byt zajimavy fotky...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod DUDISKO 16. 1. 2018 21:05

U nas dnes cca 100 nehôd.. Veľa poľadovíc a "skúsení" vodiči
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 1. 2018 21:21

No ja v tom nejhorsim useku na dalnici peknych par kilaku nikoho nepotkal a ani zadny stopy predemnou. Vsechno zasnezeny peknou vrstvou cerstvyho snehu. Podle me to vetsina auto zapichla na OMVce a dali si pauzu. Sem si vzpomel na film Silent Hill. Ale tak jsem pekne zpomalil (ne pod 80kmh, at nejsem za per set stran obvineny, ze jezdim moc pomalu po dalnici) a bral to, jako ze jsme ve Finsku :-D Jen na ten rum sem uz asi utahany... V pondeli sem vstavak ve 3:45 (dite uz nechtelo spat) a dneska ve 4:15 (sluzebka) a uz nejsem nejmladsi, takze aspon obcas spat musim.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod antoninn 16. 1. 2018 21:24

LHE: jen tak pro jistotu, ve kterém jsi jel pruhu? To aby měl Luňák to obvinění kompletní..

Saturnin se vrací je OK, ale na můj vkus už hoooodně přeslazený, tolik koncentrovaného dobra se vidí málokdy...

Melancholický Trol píše:Můžu se zeptat zdánlivě mimo téma? Kdo z vás tu četl 1984?


Já bych na tohle téma doporučil film Brazil od Terryho Gilliama...
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 1. 2018 21:48

Mne docela fascinuje, jak ty špičkové systémy překonávají moje schopnosti. Ať třeba AF modul v D5/D500, nebo třeba ta elektronika v autě. Dokáži zaostřit pohyb třeba i s manuálním sklem nebo s již dnes překonaným modulem z D7100, ale třeba u chaotického pohybu nemám proti AF modulu z D500 žádnou šanci. Totéž v autě.

Jezdil jsem i v době, kdy posilovače byly vzácnost, ABS vrchol elektroniky a dnešní elektronické systémy neexistovaly. Dnes je to auto plné stabilizačních systémů, přes on-line služby mne to upozorňuje na aktuální nebezpečí, na ledovku a promrzlé úseky. Dnešní zimní gumy si poradí i v situaci, kdy jako chodec padám a sofistikovaný pohon 4x4 to auto vytáhne i tam, kam bych ještě před pár lety nevyjel. I tak ale při počasí jako dnes nastavuji elektroniku na větší odstup od ostatních vozidel a na včasnější reakci, ta plynulost, se kterou elektronika to auto řídí ta mne fascinuje, i na tom dnešním povrchu prokluz prakticky nevnimám, jen to zrychluje a zpomaluje tak nějak vláčněji, i ve sportovním režimu se to nenechá moc vyprovokovat k nějaké divočině, jen když člověk opravdu sešlápne plyn na podlahu. Na tom sněhu jsem v klidu zvolnil na 80-100 km/h, držel si odstupy a počítal s tím, že mosty a některé místa mohou být namrzlé, a byly.

Dnes jsem hodně sledoval dopravní hlášení, hodně silnic a dálnic bylo ucpaných, nakonec jsem si radši dal kafe, vyřídil poštu a v klidu 2h počkal, až budou zácpy pryč a silnice odklizené. Po cestě domů už to pak bylo jen mokré, zato mi poměrně dost pršelo, takže jsem blbě viděl. Fotky by byly pěkné, ale jen v té době,co tam byl ten sníh a led, ta břečka byla o ničem.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 16. 1. 2018 22:07

Este pred romanom 1984 , farmou zvierat a Huxleyom /prve dva som cital/, bol napisany roman My, Jevgenijem Zamjatinem /https://cs.wikipedia.org/wiki/My_%28rom%C3%A1n%29/ .. ale necital som.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 1. 2018 22:08

Tohle je taky klasicky tema - lidi nadavaji, ze ty dnesni auta jsou plny zbytecny elektroniky a ze ty asistenti delaji z ridicu blbce. By me vazne zajimal pocet mrtvych za den, kdybysme ten dnesni provoz museli realizovat pomoci tech "poradnych amerik" z 50./60./70. let, Skody R, BMW z roku 70, Renaultu co mel Fantomas apod. . To by podle me bylo uz v kategorii genocida...

-- 16. 1. 2018 22:18 --

Jinak ad 1984 - tohle je podle me o nejakem mixu svobody, pohodlnosti a bezpeci. A kazdy to ma nastavene jinak a navic se to meni v case. A podle me - dokud ma clovek na vyber, tak je to ok. Treba me vazne nevadi, ze mam ve sluzebaku GPSku, co nahrava, kde jezdim a jednou za mesic se to nasype do nejakeho firemniho toolu, co mi automaticky vygeneruje knihu jizd a vyuctovani a ja to nemusim resit. Predstava jak si to cely mesic pisu do notysku a pak to velmi detailne par hodin prepisuju do toho toolu rucne je desiva. Soukromy jizdy to nahrava jen start/cil, ale kdo vi, jestli to fakt nenahrava, nebo se to pak odmazava a ty data nekde jsou. Kazdopadne mi to za ten usetreny cas stoji a jestli se nekdo z autoparku podiva, ze sem byl v tydnu dvakrat u zakaznika a o vikendu na chate a v restauraci, tak at si to uzije. Na druhou stranu znam lidi, co nepouzivaji GPS v mobilu, ale anonymni krabicku od Garminu, aby nikdo nemohl propojit data o jejich poloze s daty na jejich Google profilu (ktera stejne nevyplnili po pravde)...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 16. 1. 2018 22:25

Ono se to dá, ale musí se řidič přizpůsobit a není to tak pohodlné. Tak jako se dalo v pohodě fotit starým fotoaparátem. Je v tom kus zábavy.

Kdyby se byl býval podařil start-up na digitální stěnu pro kinofilmové foťáky, tak bych určitě ještě nějaký přikoupil, fotit by mne s tím bavilo, ale patlat se s vývojkou a ustalovačem už nechci.

Elektronickou knihu jízd mám také, jakmile mám chytrý mobil, je soukromí v tahu, takže není co řešit. Samozřejmě, že se ty data vytáhnout a propojit s jinými daty dají, to není žádná těžká úloha.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 1. 2018 22:40

Me dnes ABS mlatilo u kazde krizovatky. A to jsem jel 40.

-- 16. 1. 2018 22:55 --

Ten muj brekot bylo podezreni na ty odkazy na knihy, co naznacuji, ze bude hodne spatne, protoze je tu nejaka hydra, ktera nas umori a usmiruje k smrti. Pritom GOV sotva dycha a politujme tech par lidi, co to opravdu ne vlastni vinou semele (klasicky pojistovna nechce zaplatit nejakou lecbu a ceka az umrete), ale povsimneme si ty statisice lidi co vyjebavaji s GOVem. Kazdej zna tak 100 lidi, co v zivote na praci nesahli, co poslednich 10 let nikdy nebyli na nohach pred desatou a co daji dve krabky LMek za den.
GOV muzou mit kamery na vsech lampach a k nicemu jim to nebude, ti jsou radi, ze vyplni tretiho vykaz prace za posledni mesic a v listopadu udelaji inventuru kopirek.
Hlavne panuje absolutni anarchie - kamarad sije historicky uniformy pro filmare na ZL sve 87 lete matky, neplatil nikdy zdravotni ani socialni, je po mrtvicce a stejne ho 10x projeli CTckem, spoluzacku nekdo ***** pred 20 lety a odletela na Filipiny a od te doby tam je. Dalsi je 10 let v Australii, uz tam ma asi 3 decka s trema babama a dela dva dny v tydnu.
Pak je skupina lidi, kteri ziji v nejaky cizi zivoty podle nejakych knizek a mysli si, ze nekde v podzemi sedi nejakych 1000 bezpohlavnich lidi v uniformach a sleduji ho na kamerach. Leda prd, az ho soused uda, bude je vyslýchat triatricetilety Mgr z Vyskova, co na to ma hodinu, protoze pak musi do mesta do modelarske prodejny koupit khaki barvu, protoze chce vecer strikat tygra. Nechal si totiz podepsat propustku od sefa, rekl mu ze musi na soud.

-- 16. 1. 2018 23:00 --

Dneska jsem teda prosel mestem!
Přílohy
Výstřižek.JPG
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 16. 1. 2018 23:23

Mimochodem Mackova Saturnina uz taky čtu a jsem naprosto spokojen. Kdysi navázal Jafff na Kulhánkovu Cestu krve svým Katem a byl jsem nadšen. Macek psát umí a odvaha mu taky nechyběla.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 17. 1. 2018 08:17

Tu sa musím priznať že mám zásadnú medzeru. Českú literatúru mám dosť načítanú, aj menej známych autorov, ale k saturninovi som sa vyjma filmu ešte nedostal. Musím napraviť...

Inak Radku, keď si pozriem ten pyj na námestí, tak to už je fakt pomaly "end of the days"! :D

P.S. Khaki tiger??? :O
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 1. 2018 08:21

Ok, tak Feldgrau.

-- 17. 1. 2018 08:52 --

Dneska idealni podminky na ranni fotky. Rano mlho opar do pulky vezaku, nad tim slunce.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků