Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 18. 12. 2017 11:02

Stando možno si ostrieľaný zálesák z venkova, ale skús napríklad čakať na jeleňa 4-5 hodín a posede v mraze potichu a s minimálnym pohybom a potom zober guľovnicu a zamier.
Vtedy si rád za ohrieváčik rúk. :D
P.S. Ja viem že jaskynný človek by to dal bez ohrievania a len s klackom....

Doplnok, ako vidím poľuješ, tak to teprv nechápem tvoje výhrady k ohriatiu rúk. No ale OK, niekto to jednoducho potrebuje viac a niekto menej. Niekto potrebuje mať ruky jemnejšie na jemnú prácu napríklad, niekto môže mať ruky zálesáka čo nahradzujú šmirgeľ aj sekeru. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 12. 2017 12:27

standavfr píše:Jsem z venkova a fotím i v mrazu.Pořád se to ale nedá srovnat s nocí strávenou na posedu a vyhřívaný rukavice ani pytlíčky nepoužívám,ono totiž stačí merino a bejt trochu otužilej.


Jo jo, myslivci. To jsou drsnaci.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 18. 12. 2017 12:35

Ale ne všichni, znám pár vytápěných posedů. A zdřímnou si, bych v nich fakt nechtěl, až si člověk říká, že jde spíš o sebevražedné sklony a touhu po kremaci v lůně přírody.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 12. 2017 12:48

Tak pokud bych byl myslivec, tak bych si klidne ty vytapeny rukavice poridil. Jako pracovni pomucku do nejvetsich mrazu. A fakt by mi bylo jedno, ze sem malo drsny. Jedna vec je se hecnout a trapit se nekde mrazem na jednodennim orechodu a druha muset do lesa pracovat.... To same kdybych chodil pravidelne fotit krajiny a mel problemy s prokrvovanim rukou, jako spousta lidi.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 18. 12. 2017 13:57

Nemusíš mať ani vyhrievané rukavice, existujú lacné ohrievače rúk, čo udržia teplo pekných pár hodín.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 18. 12. 2017 14:50

Pokud se člověk nehýbe, tak promrzá, nehraji si na hrdinu, abych pak následně řešil omrzliny, někdy stačí dvoje rukavice, ale pak nemám cit a občas nezmáčknu přes dvoje rukavice spoušť.

Já jsem měl vyhřívané rukavice na lyže na objednávku, ale odešly mi v nich po roce nějaké spoje, tak jsem koupil nějaké Warmspace z Číny a ty zatím fungují v pohodě.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 12. 2017 20:10

To je moje klasicke tema, ze kolegove co jsou 80 dnu rocne na neschopence, si pri prechodu z budovy do budovy, tedy 25m po dvore oblekaji plne, vcetne cepice, rukavic a saly. Oblecou se, pak jdou 2 minuty budovou, 20s venkem a pak 5 minut druhou budovou plne obleceni.
A delaji to pry proto, aby nebyli nemocni 300 dnu v roce. Stejni lidi, co si omejvaj oloupanej banan vodou a svoji vlastni klavenisnici potiraji vatickou se savem. Vsechny spojuje, ze v tom maji jasno, vcetne pravidelne objednavky vitaminu.
Ja jsem druhej extrem, ja v zime sednu v kosili do auta, jedu 2 hodiny do Prahy, tam vylezu a jdu na firmu a odpoledne zpet a nemam ani svetr, ani kabat, ani cepici (protoze jedu sedanem, ne cabrio, ani na motorce) a v pripade havarie mam v aute “zachranej balicek”, vcetne bot, bundy, orechu apod”.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 12. 2017 21:28

Něco na tom je, já jsem nemocný tak týden v roce na nachlazení, obvykle z nějakých veřejných prostor nebo z letadla, tam se to šíří přes tu vzduchotechniku a člověk nemá moc na výběr. Nikdy jsem se neotužoval, takže nespal jsem ani v mladí v zimě někde na sněhu ožralý pod smrčkem. Příjemná teplota je pro mne venku někde kolem 22-25 stupňů, vyloženě horko ani zimu nemusím, nemám rád takové ty přechody z tropického horka do teplot pod nulou, maximálně někde v sauně.

Těch -20 až - 30 je na mne už velká zima, kolegové z Ruska by se tomu smáli, naše kolegyně původem z Novosibirsku bere všechno nad -50 stupňů Celsia jako teplo. Focení v rukavicích také úplně nemusím, ztrácím cit v prstech a takový ten příjemný pocit ze souznění s technikou. Navíc holky jsou také hodně oblečené, až na výjimky to není moc sexy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 12. 2017 21:33

Clovek, co se musi oblict, aby mohl jit minutu v minus peti je nenavratne znicenej. To snad ani neni otuzovani, to je skill jako udelat drep nebo hodit kamen 10m.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 20. 12. 2017 07:03

Nechci si hrát na drsoně,to už na rozdíl od Luňáka dávno nejsem,ten posed byl příklad extrému,ale na půl až celodenní výlet v mrazu s foťákem nebo bez vyhřívaný rukavice fakt nepotřebuju,donedávna jsem je nepotřeboval vůbec.Vidím to jako Radek.Ale je to koneckonců každýho věc.Jestli jsem se někoho dotknul tak sorryjako.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 20. 12. 2017 07:57

Chlapi, oni z nás narobia cintľavky tie babizne!!! Celý život zima leto som spal pri otvorenom okne, radiator na minimum.
So starou som bol jak v peci, ani prievan nesmel byť.
No a teraz jak chrápem zas sám, tak mám zasa čerstvý vzduch. :D

Ale napríklad do ťažkých mínusov som zásadne bez čiapky, otravuje ma. To taký Ganec musí byť iný otužilec, ak chce matlať po dotykáči, tak mu zostáva byť naostro alebo investovať do špeci rukavíc! :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 20. 12. 2017 08:57

Je jednoduchšia cesta.. Nefotit ;-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 20. 12. 2017 10:03

Ale zas robia rukavice pre mobil maniakov, tak by určite išli adaptovať aj na fotenie cez obrazovečku... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 20. 12. 2017 13:56

Ve vedlejším vlákně se řeší rukavice pro fotografy :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 21. 12. 2017 09:52

Tak páni, poviem Vám že Hollywood prekonal aj miestnych nemenovaných superdiskutérov v blbosti. Včera som nedopatrením musel zhliadnuť najnovšie hviezdne vojny a čumel som jak puk!
Po otvorení pumovnice padali bomby svižným voľným pádom smerom "nadol". V otvorenom vesmíre a beztiažovom stave... :D
Proti tomu je slabota aj problém s newtonom pri dvojičkách! :D
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků