Náhrada za Nikkor 18-105

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 13. 1. 2019 21:35

Zdravím kolegy..

Mám Nikon D90, k tomu setový 18-105. Fotit mě baví hlavně krajinky, architekturu, něco jako reportáž, děti.. Prostě jsem za ty roky zjistil že mě baví kratší ohniska, ten konec na tom seťáku skoro nepoužívám.

Vloni jsem si přikoupil inzerátové pevné sklo Nikkor 35mm 1,8G a nádhera, jsem z něj nadšený.. Sice na portréty by asi bylo lepší něco delšího, ale tak nějak mi zatím stačí tohle.. Spíš pokukuju po nějakém ultra širokém, ale zas těch peněz není nazbyt, žena by mě vyhodila.. :D

A jelikož mě to přehazování skel moc nebaví akolikrát není čas když jsme s rodinkou na výletě (děti "otravují", žena chce jít dál, však znáte to..) navíc vždy plné ruce věcí, krytek atd při tom prohazování, není to moc praktické. Proto uvažuju ten setový objektiv nahradit něčím "lepším", klidně kratším, zoomovým na to "běžné výletové focení".. S cenou pokud možno do 10tis. :oops:

Zatím nejvíc mě zaujal Tamron 17-50 XR Di-II Zde jsou ale dvě verze, jestli jsem dobře pochopil, a to bud se stabilizací označovanou VC nebo bez. Rozdíl je ještě v průměru závitu na filtr, pokud se nemylím? A to 67 vs 72mm u VC že?

Na izerátech se pohybují tyto objektivy od 5tis.. Dát si ale pozor a brát určitě ten s tou stabilizací že? :potichu

Nebo doporučíte dle mých požadavků něco jiného? Podobný objektiv má myslím i Sigma, je lepší? Nebo ještě bývá konkurent myslím nějaký ten 16-85mm..

-- 13. 1. 2019 22:08 --

Ještě mě zaujala Sigma 17-70mm f/2,8-4,0 DC Macro OS HSM Contemporary.. (má přece jen větší rozsah kdyby náhodou) + je tam nějaké to Macro

Případně Objektiv Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM. Parametry stejné jako ten Tamron, co je lepší?

Nebo bych si s těmito objektivy nelepšil oproti tomu Nikkoru 18-105, tak se na to vyprdnout a případně jít do nějakých těch ultraširokých (10-24 např.) co mě taky hodně lákají?

Jenže jsem plánoval že po pořízení toho nového bych prodal na inzerát ten setový, pak bych ale měl jen ten ultra široký a tu 35ku, a to je malý rozsah. Přece jen ten univerzál 17-50(70) bych potřeboval určitě, žena na tom trvá, když si pujčí foták třeba do školky..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 13. 1. 2019 23:16

Našel jsem staré téma na přesně můj problém.. Zítra pročtu :-|

http://forum.digiarena.e15.cz/viewtopic.php?f=213&t=1161775&all=1
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tex086 14. 1. 2019 09:57

Ahoj, tento problém jsem taky kdysi řešil, míval jsem D80 a setovej 18-135, pak jsem koupil Sigmu 10-20 (v bazaru kolem 5-6t) a zjistil jsem, že při výletech ji prakticky nesundávám:) Teda docela by mě zajímalo, proč Tvá žena trvá při focení ve školce na ohnisku 50-70, zrovna tam mi ta Sigma přijde daleko použitelnější, ale třeba má ráda detaily obličeje:) No, nezávidím Ti:)
tex086
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 14. 1. 2019 17:52

Zrovna v té školce když mají děti představení pro rodiče, tak tam bývá narváno a posledně jsem fotil až zezadu tak byla potřeba zoomovat.. :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 15. 1. 2019 09:28

No tak po přečtení té diskuze (sice je z roku 2012), už to nadšení do Tamrona trochu přešlo, většinou negativní komentáře..

Tak asi začínám uvažovat víc nad tou Sigmou 17-70 ve verzi Contenporary.. :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 15. 1. 2019 20:38

Vidím že tady na DigiAréně to moc nežije, asi budu muset jít jinam.. :-|

Nebo že bych měl tak blbé dotazy, že se nikomu nechce ani reagovat?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 18. 1. 2019 12:13

No, vidím že tady na fóru to moc nežije.. Asi je zbytečný se ptát na doporučení konkurenčních fór.. :-l
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 1. 2019 12:49

Bohužel, snad bys něco mohl najít na dpreview, sekce Nikon. Sice tam nechodím, ale na jiných fórech t tam celkem funguje.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 18. 1. 2019 18:52

Sigmu 17-70/2,8-4 som mal par dni, ale nebol som velmi spokojny, kreslila mimo stredu dost slabo aj na f8, predal som ju. Teraz mam Nikon 16-80/2,8-4 a to je ine kafe, ale aj ine peniaze.

Byt tebou, tak sa poobzeram po bazarovom Nikone 16-85/3,5-5,6.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod MarkFX 18. 1. 2019 23:04

Dnes jsem koupil ten Tamron 17-50 F2.8 VC (použitý přes inzerát).. Zítra otestuju víc, ale dojmy z dnešního zkoušení:

Ostření je hlučnější, ale netočím videa, tak mi to nevadí. Rychlost je v pohodě, řekl bych srovnatelná s 18-105.
Co mě překvapilo tak při automatickém zaostřování se sám otáčí ten přední prstenec.. Sice mám velké ruky takže jsem se ho dotýkal ze začátku, ale naštěstí jen lehce, lekl jsem se když mi to prokluzovalo pod prsty.. :D

Focení venku byla takové narychlo, byla fakt zima, ale těch snad 10 minut jsem si "hrál".
Doma pak večer při slabším světle, když jsem fotil synka na nočníku tak kvalita nic moc, schválně jsem prohodil objektiv za nikkor 35 1.8G a trochu to bylo lepší..

Uvidím zítra, snad se neobjeví problémy s FF/BF :-|
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 20. 3. 2019 22:19

Ten Tamron mě zklamal, nevyhovoval mi, tak už je pryč.. :oops:

Ted řeším, že bych šel do té Sigmy 17-70 Contenporary.. Pomůžu si o dost oproti tomu 18-105? :hm

Ten bych prodal, akorát když se dívám na podobné inzeráty tak se prodávají pod 3 tisíce, já k tomu mám ještě drahý polarizační filtr Hoya, to ale asi cenu moc nepřihodí..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 21. 3. 2019 07:00

Namiesto skusania S 17-70, radim ist na istotu a kupit N 16-80/2,8-4 za 530€ a mas excelentne sklo
https://www.e-infin.com/eu/item/2966/ni ... (white_box
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 21. 3. 2019 07:44

Tiež by som sa na tú sigmu asi vykvajzol. názory na ňu sú značne rozporuplné, a to aj pre canon aj pre nikon. Podľa mňa si oproti 18-105 nepolepšíš.
16-80 je na istotu.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MarkFX 21. 3. 2019 16:24

Jo, to by se mi líbilo, ale to už je fakt moc peněz.. Tu Sigmund jsem plánoval taky koupit na těchto zahraničních obchodech, vychází kolem 7tis, tohle už je za dvojnásobek.. :-(
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 21. 3. 2019 16:29

Su to tvoje peniaze...ale spomen si, ked budes predavat tu Sigmu :-)
landov
Expert

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků