Nikon - kompatibilita starších objektivů

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 4. 1. 2019 04:24

Zdravím, kamarád si vybírá první zrcadlovku a mě se moc vybavení do ruky nedostane, tak bych chtěl poradit od zkušenějších. Osobně jsem jej táhl spíš k Nikonu kvůli obrazové kvalitě (vyšší DR a nižší šum se mu u jeho krajinek bude hodit). Sám jsem u Canonu a tak jsem asi podcenil objektivy. Akorát si pamatuji, když jsem vybíral já a Nikon přestal s pohonem AF v tělech a tak logicky vznikl problém, že starší objektivy nemohly ostřit. Teď jsou tu AF-P objektivy, které (hádám) jen díky firmwaru odepisují starší, ale ještě použitelné stroje. Naštěstí jich není tolik. No a (naopak) slyšel jsem jisté zvěsti, že některá ještě ne tak úplně stará a slušná skla (samozřejmě s ostřením uvnitř) odmítají spolupracovat s novými (především entry-level) těly (ať jsme konkrétní, tak třeba prozatimní kamarádova volba Nikon D5600), co je na tom pravdy?
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 4. 1. 2019 09:06

D5600 by mel zvladnout vse s AF-S vcetne AF-S co mely clonovy krouzek, AF-P. S AF a AF-D nebude ostrit, ale bude merit, s cimkoliv starsim nebude ani merit (chybi packa kolem bajonetu na odecitani nastavene clony). Jedine, kde muze byt problem muzou byt specialitky jako AF-I 400mm f/2.8, ale to asi nebude tento pripad tveho kamarada.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 4. 1. 2019 09:17

Pan Kája píše:No a (naopak) slyšel jsem jisté zvěsti, že některá ještě ne tak úplně stará a slušná skla (samozřejmě s ostřením uvnitř) odmítají spolupracovat s novými (především entry-level) těly ?


To je kec. S D5600 budou v pohodě fungovat všechny objektivy co mají ostření v sobě (AF-S, AF-P).
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod etáž 4. 1. 2019 10:04

etáž
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků