Tamron 24-70 2.8 vs gen II. (Nikon)

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pejsek a kocycka 15. 9. 2018 01:27

Ahoj,
jaký je přesně rozdíl mezi Tamrony 24-70 a 24-70 II.gen ? Vidím že se liší designem, čím se dál ještě liší ?
liší se jinou stabilizací, či přesností ostřením ?
Mě se povedlo si sehnat za cenu cca 15 tisíc dobrý kus, nicméně je to gen. I. tak bych rád věděl, jestli bych si polepšil, případně čím polepšil, kdybych jej prodal a koupil gen. II. , cenově je to tak 2x dražší, zajímá mne jak jsou rozdílné opticky, odolností proti prachu, špíně, přesností ostření, přesností stabilizace a jak se to projevuje při natáčení videa,
na moje focení je to nyní (D600) +- výborné a kvalita fotografií mi stoupla, akorát nevím jestli bych neměl stabilizaci vypnout, když ji nepotřebuji, mám pocit že nad 1/250 mi může škodit .. díky
pejsek a kocycka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KarelV. 15. 9. 2018 01:56

--- trol ---
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vendda 16. 9. 2018 11:34

vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 17. 9. 2018 08:43

pejsek a kocycka píše:Ahoj,
jaký je přesně rozdíl mezi Tamrony 24-70 a 24-70 II.gen ? Vidím že se liší designem, čím se dál ještě liší ?
liší se jinou stabilizací, či přesností ostřením ?
Mě se povedlo si sehnat za cenu cca 15 tisíc dobrý kus, nicméně je to gen. I. tak bych rád věděl, jestli bych si polepšil, případně čím polepšil, kdybych jej prodal a koupil gen. II. , cenově je to tak 2x dražší, zajímá mne jak jsou rozdílné opticky, odolností proti prachu, špíně, přesností ostření, přesností stabilizace a jak se to projevuje při natáčení videa,
na moje focení je to nyní (D600) +- výborné a kvalita fotografií mi stoupla, akorát nevím jestli bych neměl stabilizaci vypnout, když ji nepotřebuji, mám pocit že nad 1/250 mi může škodit .. díky

Ten noví je těšý.
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MaMa386 19. 9. 2018 19:25

j diky, takze opticky je to skoro stejne, co stab. funguje lepe u noveho ?
MaMa386
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 19. 9. 2018 22:29

Pes a macka a dakuje mama.. Kolko identít asi ten trol má.. Hovk
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MaMa386 20. 9. 2018 20:29

já jsem slyšel že Canon 24-70 je nejostřejší, Tamron je o něco horší ale je prý pořád lepší než Nikon 24-70 2.8
MaMa386
Návštěvník

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor