Fotografování mléčné dráhy, mlhovin a krajiny

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod skorpin 6. 8. 2018 15:29

Ahoj,
delší dobu se věnuji amatérskému focení, ale aktuálně jsem se začal zajímat spíše timelapsy krajiny, nebo hvězd, vlastním canon D600 a objektiv tokinu 12-24 F4, doceltl jsem se, že na hvězdy (mléčnou dráhu a mlhoviny) je tento objektiv málo světelný, proto jsem se rozhodl ke koupi Samyang 14mm f2.8, jenže ten je vhodný pro fullframe snímače a moje tělo má snímac APS-C, takže místo 14mm budu mít ohnisko 22mm, když to přepočtu myslím, ale zajímá mě spíš, zda je to jediná věc, která bude jiná, zda se třeba nezmění kvalita obrazu, či světelnost, pokud by to bylo špatný na focení hvězd, tak bych si koupil i jiné tělo, ale tady v tom trochu tápu, jaké koupit... na co bych se měl zaměřit při výběru je hlavně snímač že? kdyby se tu někdo našel, kdo se věnuje focení hvězd, tak bych byl moc rád za radu, na co se při výběru dívat.
Děkuji a přeji hezký den ;-]
skorpin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 6. 8. 2018 15:55

Samyang 10/2,8 pro APS-C by byl lepší volba.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skorpin 6. 8. 2018 16:11

Také to někdo na fóru psal, když jsem pročítal diskuse, ale k sehnání skoro vůbec neni. Zase si říkám, jestli neni lepší volba jít se snímačem výš, než se držet staršího modelu se snímačem asp-c.
skorpin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 6. 8. 2018 19:08

Samyang 16/2.0 ?
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom384 6. 8. 2018 19:39

Zkus se mrknout sem:

https://www.lonelyspeck.com/lonely-spec ... hy-lenses/

Levnejsi reseni je sigma 16f1.4, drazsi ale podle me lepsi je koupit zoom sigma 16-35f1.8 . Se zoomem se da lepe komponovat. No a uplne nejlepsi a nejdrazsi reseni je koupit FF a k tomu nejakou sigmu art, nejlip asi 24-35f2.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vendda 6. 8. 2018 22:50

Ahoj, Sigmu 24-35/mám a je dobrá. (Tedy alespoň ta, co mám ) Můžu doporučit. Raději i se Sigma dokem. Jistota je jistota. Ale kresba dobrá a ostrost už ucházející i na otevřenou clonu.
vendda
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků