Tamron 100-400 vs Sigma 100-400 pro Nikon D5300

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Asanoth 6. 6. 2018 08:54

Ahoj
můj otec fotí na sestavu Nikon D5X00 (myslím 5300, ale nerad bych kecal) + Nikkor 18-140 a jako teleobjektiv používá Tamron SP 70-300. Už dlouho si ale stěžuje, že obrazová kvalita není co by měla, že jsou fotky rozmazané atp. Já jsem měl půjčený objektiv v Africe a nezaznamenal jsem problém, ale bylo tam většinou, pravda, dobré světlo. Zkoušel jsem něco málo i u nás, a taky nic.
Každopádně, padlo (již poněkolikáté) rozhodnutí ke koupi nového teleobjektivu a to zřejmě buď nový Tamron 100-400, nebo Sigma 100-400. Co jsem se dočetl na internetech, stručný výsledek diskutérů Sigma má (asi) lepší ostrost obrazu, zejména mimo střed, Tamron má (určitě) rychlejší a lepší AF. Porovnávací recenzi jsem žádnou nenašel, nicméně na tu cenu jsou oba objektivy vždy hodnoceny velmi dobře.
Hlavní použití je myslím focení ptactva, případně i větších zvířat, v lese (tj. ne úplně na ideálním světle).
Který z těch objektivů by byl podle vás vhodnější? Vypadá to, že ani jedním nesáhne vedle, ale třeba...
Je samozřejmě taky otázka, jestli není limitující tělo: Aby to nedopadlo tak, že po novém objektivu bude následovat koupě D7500, nebo nedej bože D500 :D (Už jsem jednou zaslechl i něco o plnoformátu, ale to snad je už za námi :D ).
Díky!
Asanoth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 6. 6. 2018 10:35

Ahoj,
obrazove vychazi lepe Sigma na konci. Tamron ma o neco lepsi AF na trackovani a taky k nemu muzes dokoupit stavovou objimku coz k teto Sigme nejde.

Pokud vaha neni limitujici, vzal bych asi Sigmu 150-600 radsi. Mas navic rovnou v cene stavovou objimku, popruh, ktery muzes k te stavove objimce pripevnit a nosit to treba k krku za objektiv, ma lepsi AF, do 400mm je to plus minus stejne obrazove a mas navic delsi dosah. Do 380mm mas 5.6, kdezto u Tamronu/Sigmy 6.3. Neni to moc, ale nekdy se to muze hodit na mensi iso, rychlejsi zaverku.

Rozdil vychazi na 4 tisice. Kdyz si napises o cenovou nabidku do Megapixel, tak ti daji jeste cca 5 procent dolu z ceny.Nebo tedf koukam a v Afoto se da porditi za 24 900 momentalne.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 6. 6. 2018 17:40

Tazko radit. Mam Sigmu 100-400 aj Nikon 200-500/5,6. Na vtaky a wl rozhodne doporucujem Nikon aj napriek nasobne vyssej hmotnosti: svetelnost (aj ked sa to nezda, ale v lese sa kazde clonove cislo rata), ucinnejsia stabilizacia, rozsah.
Sigmu 100-400 pouzivam hlavne na fotenie lietadiel, je to aj fajn sklo na vylety. Fotil som s nim cely den na SIAFe...ak by som mal fotit s 200-500, tak pridem o ruky :-)
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Asanoth 8. 6. 2018 06:25

Díky za odpovědi, avšak otázka zní Tamron 100-400 vs Sigma 100-400. Ten Nikon je 2x dražší a taky skoro 2x těžší a myslím, že každá z těch věcí sama o sobě ho vyřazuje. Z Nikonů pak připadá v úvahu jen 70-300 /nevím který, je jich nějak moc :D /, kdyby to vyřešilo popsaný problém (chápu, že bez fotek dost abstraktní) a výsledky byly lepší než u Tamronu nebo Sigmy, těch 100mm by asi nebyl problém.
Sigma 150-600 je už předpokládám příliš velká a těžká, přeci jen je to hlavně na příležitostné focení při procházkách se psem, nebo na dovolených.
Asanoth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 8. 6. 2018 07:32

Asanoth píše:Hlavní použití je myslím focení ptactva, případně i větších zvířat, v lese (tj. ne úplně na ideálním světle).

Asanoth píše: přeci jen je to hlavně na příležitostné focení při procházkách se psem, nebo na dovolených.


Tak si ujasni, na co to vlastne chces...
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Asanoth 8. 6. 2018 07:55

Nevím, kde vidíš rozpor:
Jdeš po lese, před Tebou běží pes, vidíš střízlíka, fotíš.
Jdeš po pralese, vidíš kolibříka, fotíš...
Jdeš po lese, před Tebou běží pes, vidíš na kopci muflona, fotíš.
Asanoth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 8. 6. 2018 09:43

Tak keď nevidíš rozdiel pri fotení wl a pri potulkách na dovolenke tak potom súhlas.
Naposledy upravil landov dne 8. 6. 2018 12:53, celkově upraveno 1
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 6. 2018 10:37

Máš pestrej život :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 8. 6. 2018 12:16

Tak jaky je limit u tech dvou skel to vis a je znamy. Nejlepe zkusit na prodejne, jak se kazde sklo chova aspon na zacatek. Cim levnejsi sklo tim voce problemu logicky, takze je to o tom si sam vyresit co je pro me dulezitejsi.

Moznosti jsou jasne:

Tamron 100-400 - lepsi stabilizace a AF, navic moznost dokoupit stavovou objimku - Cena cca 22
Sigma 100 -400 - lepsi opticky na delsim konci, o neco horsi AF a stabilizace, nemoznost dokoupit stavovou objimku. Vaha stejna jako Tamron +- par gramu (vaha cca 1.1kg) - Cena cca 22
Sigma 150-600 - lepsi AF a stabilizace nez Sigma 100-400, opticky do 400mm prakticky to stejne jako Sigma 100-400, navic v cene stavova objimka, popruh na noseni na tele/krku. Vaha cca 1.9kg - Cena cca 26
Nikon 200-500 - lepsi svetelnost, AF nevim a stabilizace nevim, vaha cca 2.3kg, Cena cca 37
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 8. 6. 2018 17:16

Nechci se vám tady do toho srát a o zmíněných objektivech vím kulové, ale pokud se tobě z toho fotky daří a tátovi ne. Není chyba mezi zemi a foťákem? Chápu, že koupit sklo je větší sranda, ale pokud je problém v rukách, tak nic nevyřeší :-) mohl by pomoct jednoduchý exkurz do expozičních časů, pokud se fotky zdají rozmazané.

-- 8. 6. 2018 18:17 --

Jo a to sklo můžete koupit tak jako tak. :-)
Mikeczcz
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků