Stabilizátor objektivu Sigma DC 3,5-6,3/18-300

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MirSe 7. 3. 2018 19:51

U tohoho objektivu, který jsem si koupil na konci ledna (od té doby jsem si toho nevšiml, byl jsem delší dobu pracovně mimo republiku a když jsem na problém po návratu do ČR přišel, tak mi mezitím utekla 14-ti denní lhůta pro jeho vrácení do internetového obchodu), jsem si všiml prazvláštního chování, kterého jsem si u žádného z jiných objektivů (ostatní mám Canon) nevšiml. Pokud je zapnutý stabilizátor obrazu, tak po namáčknutí spouště foťáku obraz v hledáčku poskočí, stejně tak po vyfocení snímku po cca 1 - 2 s). Tuto vlastnost bych mohl přičíst tomu, že pokud je optický člen stabilizace například v nějakém elektromagnetickém plovoucím poli, tak po aktivaci (namáčknutí spouště) se toto pole aktivuje a po uvolnění spouště (vyfocení snímku) deaktivuje a čočka se vrátí do nějaké aretační polohy. Ale co mě zaráží víc je fakt, že pokud mám stabilizátor zapnutý a plynule přeostřuje u videozáznamu, tak zaostřování má chod hlučný tak, že je výrazně slyšet v záznamu. Tento objektiv nemám primárně určený pro pořizování videozáznamů, ale přesto by se to někdy hodilo. Navíc ono poskočení obrazu při namáčknutí spouště a po jeho uvolnění si myslím původně patrné nebylo, snad bych si ho všiml, co se nestalo. Podotýkám, že s objektivem jsem zatím vyfotil na dvou akcích sotva 200 snímků, takže určitě problém nemůže být způsoben tím, že by končila jeho životnost.
Máte někdo stejnou zkušenost s chováním tohoto objektivu od Sigmy? Co si myslíte o šanci reklamovat toho chování jako závadu?
MirSe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tex086 8. 3. 2018 09:01

Ahoj, měl jsem ten samý problém na Sigmě 150/2.8. Je to vadná stabilizace, servis v AWH to za cca 2000,- vyřešil:)
tex086
Návštěvník

Odeslat příspěvekod El Vigo 11. 3. 2018 21:00

Sigma dela sunty, stabilizaci vypnout a fotit na 1/200
El Vigo
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků