Canon 50 II vs STM vs 1.4

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 29. 1. 2018 10:52

Jestli tu 50/1.4 opravdu tolik chces, klidne ti dam tu svoji. Jen si ji musis nechat opravit, nebo si ji opravit podle vyse zmineneho navodu sam. Posli mi SZ, jestli mas zajem.
JirkaVejrazka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 29. 1. 2018 15:42

Mne sa 50/1.2L aj napriek aberacii a "ostrosti" na f1.2 obrazovo velmi pacil, skoda len, ze zaostroval tak nahodne. Keby si mam teraz vybrat 50mm sklo od Canonu, tak jedine 50 STM, prip. radsej pockam na nieco nove, co bude fungovat poriadne.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 29. 1. 2018 19:05

Já jsem myslím v nějaké recenzi četl, že na 5D IV ostří líp. Novější verze skel jsou ale taktéž obecně jistější, co se týče ostření. 50L zase vyhrává charakterem a osobně mě baví ten červený kruhový flare. Není náhodou, že je oblíbená u svatebních fotografů.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 29. 1. 2018 19:11

Fotografi naokolo s 85L a 50L fotia dost casto cez Live View (na 5D4) - AF ma o nieco presnejsi, ale nie az tak, ako by bolo treba... Odlesky a look obrazu ma vskutku paradne :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalanis 29. 1. 2018 20:08

Přes LV nefotím a nemám to rád, ani za cenu lepšího zaostření. 50L se drží cenově pořád dost vysoko, tak třeba jednou, až vyrostu, tak si ju pořídím :D jinak nad 85/1.2 sem taky uvažoval, ale nakonec si nejspíš pořídím 85/1,4 IS, zamlouvá se mi víc :)
Užívej si každého dne tak, jako by to byl tvůj poslední
Kalanis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 28. 2. 2018 22:52

Tak opět otevřu vlákno aktualitou pro zakladatele vlákna.
Dříve než se rozhoupal Canon novou verzí přehistorické 50mm/1.4 USM, tak ke špičkové Sigmě ART byla dnes ohlášena další možnost...
http://canoncamerarumors.com/tokina-ope ... announced/
Uvidíme co první reference :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kalanis 3. 3. 2018 16:03

Jop, taky sem si toho všiml, jak říkáš, uvidíme, co přinese, zatím nechám 1.8 STM a ukáže se.
Užívej si každého dne tak, jako by to byl tvůj poslední
Kalanis
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků