Nikon 28-80 mm F3,3-5,6G

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 10. 1. 2018 13:36

Ahoj,
mám jednu otázku. Pořizuji svou první full frame zrdcadlovku (D700 v supr stavu místo mého dědouše D80)

Mám dotaz na tohle sklo - Nikon 28-80 mm F3,3-5,6G
Opravdu je tak dobré, jak o něm píší zahraniční weby, jako např. http://www.kenrockwell.com/nikon/28-80mm-g.htm

Je to sklo za cca 1000 korun, tak mi to příjde až k neuvěření. Pokud je to cena/výkon tak, jak píší, tak ho pořídím jako náhradu za 18-70 z mé D80ky.
Používáte ho někdo?
Díky
MartasHubenak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 10. 1. 2018 15:04

Ahoj,

tak nakonec D700? ☺ snad vydrží dlouho, pak bys mohl být spokojenej.
Ten objektiv neznám, ale recenze (oslavné ódy na cokoliv) od Kena Rockwella bych nebral příliš vážně. Borec neumí být příliš kritický, u čehokoliv co se mu dostane do rukou, tak prakticky jen vyzdvihuje přednosti a nezmiňuje nedostatky.
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 1. 2018 18:39

V tomhle případě může klidně platit: Stál mě 3,50 a není to úplně bláto, takže máme mistra světa!
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vendda 10. 1. 2018 20:39

Ahoj,
tenhle objektiv jsem míval na mojí první D70, než jsem si ho rozbil. Na to, že je to jeden z nejlevnějších, měl překvapivě dobrou kresbu. Nevýhoda - clona 5,6 na dlouhém konci, ale jinak v pohodě. Jo a je lehoučkej, což se hodí.
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 10. 1. 2018 22:10

Almik - ano nakonec je to ta D700 (9000 na závěrce a je uplně jako nový :) ) Měl ho pán jen na focení dovolených a jako koníček. Koupil 810, tak tento poslal do světa :) Měl jsem kliku (dal k němu i tři baterie a dve CF karty, poukaz na čištění a origo komplet balení) za dobrej peníz.

Hledám jen něco úplně obyčejného pro občasné focení na zahradě nebo chalupě, když zrovna nebudu fotit pevným sklem. Koukal jsem na porovnání a kreslí snad líp než má 18-70, což mi za tísícovku asi úplně vyhovuje :) "Pěkné" fotky stejně fotím jen pevnými skly :)
MartasHubenak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod El Vigo 23. 2. 2018 03:31

nemenuje se ten pan nahodou Petr Lunak ? aby to nebyla D700 ktera ma za sebou 350 000 zaverek, jen flashnuty firmware

sklo klidne kup ale nakonec zjistis ze nelepsi je jit do Tamron 28-75 ktery stoji cca 5500
El Vigo
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků