Sigma 18-300mm f/3,5-6,3 DC Macro HSM C Canon

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bottomless-sink 6. 1. 2018 20:43

Ahoj všem, ráda bych se zeptala, kdo někdy měl/má zkušenost s tímto objektivem (Sigma 18-300mm f/3,5-6,3 DC Macro HSM C Canon). Hodlám jej pořídit místo objektivů Canon 18-55mm a Canon 75-300mm. Potřebuju mít 2v1. Mám strach o zaostřování, světelnost. Nevím, jestli u objektivů s tak velkým záběrem ohniska, fotky ztrácí na kvalitě nebo nějaké jiné negativum. Jak se říká "tam se přidá, ale tam se ubere". Fotím si pouze pro zálibu. Nerada bych kupovala zajíce v pytli. Děkuji za odepsání.
bottomless-sink
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fryw 8. 1. 2018 21:59

Ahoj. Vidím že nikdo nic. No, já jsem za tímto účelem pořídil sigmu 18-250 DC MACRO HSM. Jsem s objektivem spokojený. Optická kvalita je horší než u pevných skel. Kvalitou je to takový delší setový objektiv. Využívám na výlety. Fotky tisknu až do A4.- pro tento účel není ani nutné clonit, ta (ne)kvalita se prostě neprojeví. Světelnost je špatná, ale špatná asi tak jak na tom seťáku - tzn, dá se přežít. Dlouhý konec ve špatném světle je zkrátka nouzovka. Konstrukci nemám co vytknout. Objektiv mám asi tři roky a není nijak opotřebený, vychozený, nikde se nezvětšují vůle nebo něco podobného (ano, je třeba používat zámek zoomu..). Mám verzi pro sony a jsem spokojený, nelituji investice. Vím, že je to dost od věci, jiný objektiv a jiný systém, ale předpokládám, že to bude podobné.
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 8. 1. 2018 22:34

Skúšal som onehdá tamron 18-200. Nepredpokladám odvtedy dramatické zlepšenie kvality. Proste výletné ultrazoom sklo. Fotenie v interiéri bieda. Vonku za svetla to cvaklo výjav. V tomto splní požiadavku nenáročného fotografa čo sa mu nechce vláčiť a meniť sklá.
Úprimne, Nechápem načo kupovať zrkadlo a potom na to zavesiť toto, to už by som radšej zobral rovno nejaký lepší ultrazoom s 1' čipom a mám to all in one a možno aj kvalitnejšie.
Sorry že takto úprimne.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fryw 9. 1. 2018 02:40

Protože na to jednou zavěsíš toto a podruhé zase (podle situace) něco jiného :-) Ten tamron vychází podle hodnocení (dyxum) mnohem hůř.
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 1. 2018 06:09

Najprv by som pozrel podľa foto, či je tak šialený rozsah potrebný. Fotievate často ohniskom nad 200?
Osobne myslím že 18-135 by zoomový hlad mal zahrať dostatočne. Tých 300 je nič moc čo som teraz mrkol a na zvieratká by som si radšej obstaral niečo iné.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 9. 1. 2018 08:02

Fryw píše:Protože na to jednou zavěsíš toto a podruhé zase (podle situace) něco jiného :-) Ten tamron vychází podle hodnocení (dyxum) mnohem hůř.


No, ak k tomu máš aj iné sklá, tak je to iná situácia, ja som skôr myslel že mnohí to chcú ako jediné univerzálne sklo na všetko.
bob222
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků