Klepání v Nikkor 50mm 1.8 G

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 19. 12. 2017 10:33

Ahoj,
dneska jsem si všiml, že mi v mé padesátce lehce něco klepe, když s ní zatřesu. Objektiv je jako nový, nikdy nespadl, ostří bez problému, jen v něm něco klepe a jsem z toho trochu nervozní.
Je to normální?
Díky
MartasHubenak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 19. 12. 2017 14:10

Tak netřást. Pokud funguje bez problému, není moc co řešit. Pokud jsi na to jó háklivý a objektiv je v záruce, můžeše zkusit dát na reklamaci. Tu padesátku mám taky doma, ale třást s ní jsem nikdy nezkoušel.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 19. 12. 2017 17:30

Ani nejde o to, že bych s ním trepal, ale při běžné manipulaci v něm něco lehce klepe. Taky vám to někomu dělá?
Je to pocitově jako by tam byla jedna čočka volná (i když je to ptákovina asi)
MartasHubenak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 12. 2017 17:47

Tam je vysouvaci vnitrni tubus pri ostreni, ze? Neni mala vule u nej?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 19. 12. 2017 18:09

Tyto tak to nevím, ale při ostření se tam viditelně nic nehýbe. Ostří to tiše a rychle.
MartasHubenak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 20. 12. 2017 21:41

Nektere objektivy tak klepou. Sigma to ma tak u 19mm 2.8 naprikad.

Neznam Nikon objektivy, to musi nekdo kdo ma tenhle system a objektiv, ale treba je to stejny pripad. U sigmy to nema vliv na fotky/ostreni, tak treba je to stejne a neni potreba hned stresovat.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 20. 12. 2017 22:11

Jak jsi se vůbec k takovému pohybu dostal? Zkoušení jestli není zkažený? Pravda připomíná plechovku fazolí :-)
Klepe a bude to čočka ostření. Když budeš griblovat příčně dostaneš z něj zase zvuk ramena na ovládání clony. Na funkci to nemá vliv.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 20. 12. 2017 22:37

Co je na tom tak divnyho? Sundával jsem objektiv z těla a když jsem ho pokládal na stůl tak jsem si všiml, že v něm něco klepe uvnitř. Dřív jsem si toho nevšiml tak mi to přišlo divný.
MartasHubenak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 20. 12. 2017 22:46

Hmm, tak potom je volnější než moje. Všiml jsem si toho až teď při zkoušení. Při běžném používání bych neměl šanci.
Allydamm
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron