35 art vs 28/1.8g vs 24-35.

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod sirgarfield 26. 8. 2017 17:33

Zdravím, po nějaké době bych zase rád trošku rozšířil svoji výbavu a tak se obracím s prosbou o radu na Vás. Momentálně fotím s kombinací D800 + sigma 85/1.4 a 50/1.8D (kterou od koupě sigmy téměř nepoužívám) a chybí mi něco širšího co bych mohl používat nejen na portrét, ale taky na krajinu, noční foto města atd. Pokukuji po sigmě 35 art, která se mi moc líbí opticky, ale zase mi na některé motivy přijde málo široká. Dalším kandidátem je 28/1.8G, která by podle mého názoru mojí sestavu doplnila lépe, ale trošku mi vadí horší světelnost, která sice není špatná, ale vzhledem k širšímu záběru a právě světelnosti nenabídne takovou izolaci co sigma. Moc by se mi líbila 28/1.4 ale ta je cenově mimo a sigma bohužel zatím alternativu nenabízí. Ještě mě napadla varianta podívat se po 24-35 art, ale má za a) horší světelnost a za b) se bojím jak bude ostřit.
Máte někdo zkušenost s těmito skly? Co byste případně volili vy?
Ps zvažuji že bych to bral na ebay, máte s ní někdo zkušenosti?
sirgarfield
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 26. 8. 2017 17:39

Jeste mas moznost 24/1.4 art
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirgarfield 26. 8. 2017 17:52

Ta mě napadla taky, ale říkám si zda-li není na lidi široká až moc.
sirgarfield
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 26. 8. 2017 18:01

Kup 35 a budes spokojeny .. ja ji mam taky

-- 26. 8. 2017 19:02 --

Treba tohle foceno v utery
Obrázek
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 27. 8. 2017 05:37

Souhlas s chelem, Sigma 35mm Art je opticky skvělá, před koupí bych si jen ověřil konzistentnost zaostřování, na D800 by to mohlo být s touhle Sigmou Art horší, než na co jsi zvyklý od Nikonu. U mne se to projevovalo tím, že občas mi D7100 se Sigmou Art zaostřila úplně mimo, žádné drama, tak 2 fotky ze 100. Většinou to chce i seřídit AF, buď doma nebo v servisu v AWH na Vinohradech, pak se opticky výsledek ještě zlepší.

Můj tajný tip je Nikon 35/1.8 ED (neplést s verzi DX, která není pro fullframe). Kreslí jen o malinko hůř, než ta Sigma Art a hodně vinětuje, je ale o hodně lehčí, než ta Sigma a ostření je naprosto bezproblémové. Podle mne stojí za vyzkoušení, pokud si pamatuji, tak i cenově byl tenhle Nikkor se Sigmou podobný, asi díky o 1 EV horší světelnosti.

Sigmu 24/1.4 bych si před koupí dobře vyzkoušel, podle mne není tak povedená jako 35mm Art, ale jinou 24mm s touto světelností a AF asi nekoupíš, Nikon stojí dvojnásobek. U této světelnosti možná stojí za úvahu oželet 1 EV na světelnosti a zvážit Nikon 24/1.8G, který považuji za velmi dobrý objektiv. 28mm je také velmi dobrá volba, pokud ti to ohnisko více vyhovuje. Stojí to za úvahu, já mám (na D500) 20/1.8 a to ohnisko se mi moc líbí. Je to hodně individuální, ale 28mm mi připadá na D800 zajímavější, než 35mm, 35mm je taková klasika, 28mm vypadá jinak.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 28. 8. 2017 09:34

Tu FX pětatřicítku 35/1,8 G ED mám a je to naprosto geniální sklo. Ostrost je vynikající od plné díry, přesnost AF 100%, bokeh velmi pěkný, hmotnost a velikost zanedbatelné. Kresba je dle testů i uživatelských recenzí stejně dobrá jako u Sigmy art. Tenhle Nikkor je neprávem opomíjený. Pro osobní využití je to nepřekonatelné sklo. Sigma art má ale dvě vlastnosti, které se můžou vyplatit především profíkům - světelnost f/1,4 a mírně estetičtější bokeh. Nicméně bokeh Nikkoru je také velmi pěkný i s členitým přírodním pozadím, je jemnější než má Fujinon 35/1,4, což je výborně hodnocené sklo se zajímavým charakteristickým obrazem, kdybych ho měl zasadit do nějaké škály. Jinými slovy, je to úplně jiná kategorie objektivu než například starší Nikkor 50/1,8 D nebo AF-D 35/2, které mají bokeh vyloženě tahající za oči.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sirgarfield 28. 8. 2017 21:32

Co jsem se díval po recenzích tak ta 35 se mi líbí asi nejvíc, naprosto mě ohromily tyhle fotky: http://alin-chiriac.ro/review-sigma-35m ... sm-art/?bw
Rozhodně si jí chci vyzkoušet vedle té 28/1.8. O 35 od Nikonu vím, to sklo nevypadá špatně, ale je jen 1.8, to už bych bral raději tu 28 která mi přijde obrazově zajímavější.
sirgarfield
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 28. 8. 2017 22:56

Při kombinaci Nikon D800 + Nikon 28mm/1.8G bych si dal hodně velký pozor na to, jak to bude ostřit. Jsem vlastníkem obou a mluvím z vlastní zkušenosti. Spíš bych se této kombinaci vyhnul. Nikon 28mm/1.8G má taky dost silnou aberaci před a za rovinou ostrosti.
Jinak ostrost je dobrá, bokeh mě neuráží :-) a co se mi na tomto objektivu vysloveně líbí, je chování v protisvětle.

Fotky: Nikon 28/1.8G
Přílohy
DSC_4523-2.jpg
DSC_0198-3.jpg
Obšák
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků