Canon 85/1.4L IS a nove Macro Tilt/Shift objektivy

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 16. 12. 2017 22:06

Synci z Canonu by už mohli konečně vydat II-kovou 50ku. Ta však pravděpodobně nebude ani celý příští rok.
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 10. 7. 2018 09:25

Po dlouhém zvažování, čtení - shlédnutí recenzí na YT, osobním osahání, jsem dal nakonec přednost před opticky lepší Sigmou a objednal jsem C 85/f1,4. Dorazit by měl ve čtvrtek-pátek a v sobotu hned z balíčku půjde do ostrého provozu (cca 10hod. focení svatby). Navíc od pozítří tady budu mít vnoučata, takže bude provětrán a zajet dokonale :) Zkušenosti pak písnu...
Ve výhledu mám další nové sklíčko Canon 135/2,0L IS USM, které se už testuje a snad ještě letos jej Canon představí...

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 25. 7. 2018 21:41

První postřehy... Objektiv splnil co jsem za tu cenu (fotolab) očekával. Především rychlé a tiché ostření, portrétní ohnisko se solidní světelností které mi chybělo a parádní bokeh i při zaclonění. Váha je tak akorát a s gripem na 5mk IV, který téměř nesundávám je tato sestava perfektně vyvážená. Nejsem testér, nic jsem nenastavoval, jen nasadil na foťák a fotil. Stabilizaci jsem jen zkusil, zatím nebyl důvod jí používat, uvidím až začne divadelní sezóna a večer za horšího osvětlení na koncertech... Výstupy jsou velmi dobré, jak kontrast tak i barevné podání, které je téměř stejné s 24-70 a 70-200. 16-35 je trochu teplejší, ale to je na krajinkách vesměs v pohodě. Občas mi na plné díře ulítlo ostření, ale při reportáži jako je svatba, anebo dovádění vnoučat to bylo akceptovatelné a srovnatelné s dalšími objektivy, co jsem také používal.
Přikládám výřez 1:1 statické "mihalnice" před líčením nevěsty, bez úpravy, pouze převod a export z raw v DPP4 do jpeg.
mihalnice_jana.JPG

P.
pavelmeli
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků