Fuji - objektiv na deti

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Koren3 22. 5. 2017 14:07

Zdravim,

rad bych si poridil Fuji X-T20 a ted vybiram objektiv na doma (malo svetla) na deti (rychli pohyb). Tak ze dobra svetlost a rychle ostreni. Ma nekdo zkusenosti s: XF 23mm f/1,4 R ? Nebo bych mel sahnout po necem uplne jinem?

Dekuji za odpoved.
Koren3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 22. 5. 2017 14:21

Pokud jsi z Prahy nebo okolí, stav se do prodejny Fujifoto na adrese Hybernská 24 a ideálně si to vyzkoušej. Jinak 23mm f/2 by měl mít teoreticky o něco rychlejší ostření (nemůžu porovnat, nezkoušel jsem oba objektivy vedle sebe - mám tu světelnější verzi), ale zase ta 1.4 verze by měla ostřit lépe za horšího světla. Osobně bych dal přednost té 23mm f/1.4...sám ji mám už více než dva roky a je to můj oblíbený objektiv
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koren3 22. 5. 2017 14:38

To bych asi mohl, ale kdo vi kdy bude telo. Vsude je to na objednavku. Premyslim, jestli ma cenu kuovat k tomu setak: XF 18-55mm f/2,8-4,0 R LM OIS . Mozna taky lepsi videt...
Koren3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 22. 5. 2017 15:21

Ak nemáš nič, tak ja osobne by som určite začal tým seťákom.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 5. 2017 16:45

X-T20ky nejsou a kdovíkdy budou. Nechápu tuhle politiku, na některých trzích jsou na ně slevy a tady je člověk nesežene vůbec.
Seťák 18-55 určitě vzít, na takový kompaktní zoom je to supr sklo a není problém z něho tisknout krásný 40x60cm.
Vhodné ohnisko na děti je otázka vkusu, velikosti místností a velikosti dětí. V panelákovém bytě je adekvátní 23mm, v domě s většími místnostmi, může vyhovovat i 35. Já na Fujině používám 35/1,4 a jsem spokojený maximálně. Je to pěkný sklo i na ven. F/2 verze 23 a 35 mají rychlejší ostření, ale 35/1,4 mi také připadá úplně v pohodě.
Dolgor
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků