Sigma 100-400mm /5-6.3 OS HSM Contemporary

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 18. 5. 2017 11:19

Neodolal som a na skusku som objednal tuto Sigmu, ako lahku travelverziu zoomu k N200-500/5,6. Zatial nie som vnutorne vyrovnany s clonou 6,3 na dlhom konci, ale kedze je plan vyuzivat ho na krajinu, lietadla, tak hadam to nebude az taky handicap. Realnych skusenosti na nete zatial nie je vela, objektiv ma aj slabsie stranky (vid recenzia), ale ostrost by mala byt OK. Som zvedavy na rychlost a spolahlivost AF v kombinacii s D500...
https://www.cameralabs.com/sigma-100-40 ... os-review/
landov
Expert

Odeslat příspěvekod snopa 18. 5. 2017 17:27

landov: a na kolik tě vyjde??????? u nás v ČR asi ještě není nikde na skladě.
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 18. 5. 2017 18:33

875€. Zajtra by mohol dôjsť no a potom mam 14 dni na otestovanie a pripadne vratenie.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod snopa 18. 5. 2017 18:40

Dík, hmmm to je skoro o sto doláčů víc než Sigma deklarovala.

https://www.sigmaphoto.com/100-400mm-f5-63-dg-os-hsm-c
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 18. 5. 2017 18:45

Tak určite sa bude dat kúpiť lacnejšie, napr.v eglobalcentral.eu, ale ide mi o možnosť pripadne ho vratit bez problémov.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod snopa 18. 5. 2017 18:49

Jo, jasně chápu, ale pochybuju, že Škoda nebo Megapixel budou levnější, to špíš naopak.
Ještě dotaz, u Sigmy na stránce není nic o sl. cloně, má jí nebo ne?
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 18. 5. 2017 19:08

Áno ma. Nemá ale stativovu patku
landov
Expert

Odeslat příspěvekod landov 19. 5. 2017 14:27

Sigma je doma. Velkost a hmotnost parada. Nastaveny AF fine tune cez D500 na -1 (hodnoty sa pohybovali po roznych ohniskach od 0 do -3). Spolahlivost ostrenia zatial OK, dokonca prekvapivo OK. Co vidim ako minus je, ze pri AFC preostruje pri zmene objektu na ktory zaostrim akoby so zavahanim. Ostrenie je subjektivne pomalsie ako 200-500, ale este je skoro hodnotit. Ostrost je naozaj velmi dobra aj na 400mm a plnu dieru. Prikladam prve dnesne cvaky aj s Exifom (vsetko su orezy).
Stabilizácia v tovarnom nastavení stabilizuje obraz v hľadáčiku dosť slabo, ale fotka je OK. To sa dá nastaviť cez USB dock, ale zatiaľ som neskúšal.
Obrázek

Obrázek

Obrázek


image hosting services
landov
Expert

Odeslat příspěvekod snopa 21. 5. 2017 05:43

To vypadá dost dobré, stále o ní uvažuji. Kvůli hmotnosti a velikosti bych jí asi využil častěji, než 150-600. ;-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 21. 5. 2017 07:20

Takto: N200-500 je kus skla, ale opticky vyborneho. Ovsem fotil som s nim max. 2 hodiny v kuse a aj poriadne ich citil :-) Tuto Sigmu si urcite necham, pretoze: ostrsot je OK, hmotnost este lepsia, AF je vpohode a viem si predstavit "tahat sa snim" cely den, no a cena je velmi prijemna (a bude sa dat kupit lacnejsie). Zatial su minusy oproti 200-500: slaba stabilizacia v hladaciku, "pomalsi" AF a jeho obcasne zavahanie pri preostrovani, svetelnost na dlhom konci .
landov
Expert

Odeslat příspěvekod landov 29. 5. 2017 15:12

Nastavil som si cez USB dock, aby sa viac prejavila stabilizacia v hladaciku - je to rozdiel o 100% oproti tovarnemu nastaveniu. Som zvedavy, ci to neuberie z ucinnosti v stabilizacii obrazu, zatial na prvych cvakoch som nic nebadal, ale musim to otestovat. Inac to sklo ma zacina bavit. Super rozsah, super hmotnost, customizacia...len ta svetelnost, len ta svetelnost.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 5. 2017 08:37

Ale tak tych 6.3 vs 5.6 nemoze byt predsa tak strasne, nie ? Hlavne ak mozes fotit na plnu dieru :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 31. 5. 2017 16:40

No...400/6,3 vs 500/5,6 ked fotis WL napr. vtaka v lese a potrebujes cas napr.1/500s kvoli pohybu (tam nepomoze ani stabilizacia ala Oly) je setsakra rozdiel. Na lietadla to problem nie je.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod T-Lama 1. 6. 2017 13:07

Ano, rozdíl je třetina EV, to je fakt hrůza, mít 1/400 místo 1/500. :lol:
Přesně stejný nářky, jako u dlouhýho konce Oly 12-50. Třetina EV je NIC.
Paradoxně je to jako rozdíl mezi f/1.4 a f/1.2, kde jsou lidi ochotní zaplatit X tisíc navíc... :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 1. 6. 2017 15:36

Jasne, a ked chces este trosku priclonit kvoli lepsej kresbe, tak daalsie EV...ale vsak to je nic :roll:
landov
Expert

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků